Czy wiesz czym jest życie?

Czy wiesz czym jest życie?

w różne

Życie nie jest łatwe /tak mówią/. Ale musimy nauczyć się żyć życiem, którego pragniemy i chcemy. Istotą jest to, że życie nieustannie się zmienia, zmieniając się na naszych oczach. Musimy upewnić się, że mamy oczy szeroko otwarte i widzimy oznaki tych zmian. Ale tak jak zmienia się życie, także rodzaj naszych wskazówek może się zmienić. Oznacza to, że musimy być w kontakcie ze sobą, swoim życiem i celami. Nie należy się bać rozmyślań na temat życia, bo to jest właśnie analiza wskazówek, które się nieustannie pojawiają. Życie jest co prawda trudne, ale można dostrzec już teraz istotne wskazówki jak należy żyć. Weźmy je pod uwagę, jeśli chcemy żyć dobrze i w sposób spełniony.

Czy wiesz czym jest życie?Czy wiesz czym jest życie? – Obserwacja:

Mądrze korzystaj z używek

Używaj, jeśli potrzebujesz, ale nie nadużywaj. Kofeina, herbata, święte rośliny, tytoń, alkohol są naszym przyjacielem od tysiącleci. Np. liście herbaty są doskonałą alternatywą dla tych, którzy chcą tego kofeinowego szumu. Tych wszystkich wstrząsów, drgawek i nieregularnych akcji serca. Używaj więc tych specyfików. Nie wpadnij w pułapkę. Kiedy już się tam jest, trudno jest się wydostać, gdyż używki jak sama nazwa mówi bywają nadużywane.

Nie oceniaj

Nie można osądzać innej osoby, dopóki nie wejdziemy w jej buty. Możemy konstruktywnie krytykować, oferować rady lub realną pomoc. Ale kiedy wyciągamy pochopne wnioski, nie tylko zakładamy rzeczy na temat osoby i sytuacji, ale pokazujemy, że nie jesteśmy ludźmi. Bycie człowiekiem to głównie współczucie. Wszystkie te wnioski, po które pochopnie sięgasz, mogą okazać się tymi samymi wnioskami, do których pochopnie dochodzą inni, oceniając ciebie. Zatem bądź ostrożny, bo życie zwraca co zastaje.

Staraj się nie być spragnionym

Otóż bycie spragnionym może zrujnować wiele. Może powodować bóle głowy, bóle brzucha, problemy z koncentracją, zrzędliwość, a co najważniejsze odwodnienie. Gdy pijemy wodę, bo o nią tu chodzi, dajemy naszym ciałom miłość, bo dbamy o nie. Wszak jesteśmy stworzeni z wody. Nasza skóra nie tylko pozostanie młodsza i bardziej elastyczna, ale także wątroba będzie w stanie oczyścić organizm. To zaś oznacza, że ​​będzie możliwość walki z toksynami i rzeczami, które mogą powodować szorstkość. Woda jest naszym najlepszym przyjacielem. Noś ją ze sobą wszędzie.

Oddychaj głęboko

Analizuj swój oddech. Kwestia oddechu i jego obecności jest zapominana, gdyż traktujemy ten proces jako coś, co jest nam dane. Zatem nie przywiązujemy do niego zbyt dużej wagi. A szkoda. Ludzie ostatnimi czasy skupiają się na odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej, a o oddechu zapominają. Bez oddechu nie jesteśmy w stanie przeżyć. Bez jedzenia nasz organizm może funkcjonować wiele dni, bez wody krócej, a bez oddechu nie przeżyjemy nawet kilku minut. Mimo to, poświęcamy mu bardzo mało uwagi. Przede wszystkim właściwy oddech powinien odbywać się przez nos. Oprócz filtrowania, podgrzewania i nawilżania powietrza, którym oddychasz, nos jest pierwszą linią obrony przed alergenami i patogenami. Oddychanie przez usta powoduje, że zmniejsza się nasza odporność na bakterie i wirusy, które łatwiej są w stanie wniknąć w nas, bez żadnej bariery.

Upadki są zwyczajne

Przeżywaj wszystkie swoje emocje. Także te związane z załamaniem i trudami życia. Ogarnij je, płyń z prądem, pozwól sobie z tego wyjść. Jeśli walczysz z krachem, prosisz się o bitwę. Weź wówczas głęboki oddech i wiedz, że to wszystko minie. Załamania są konieczne, aby nas odbudować. Nie możemy pozostawać tacy sami i nie powinniśmy też tego chcieć. Aby ewoluować i rozwijać się, musimy rozbić się na małe cząsteczki, a następnie poskładać wszystko w nowej formie. Nie opieraj się niczemu, cokolwiek robisz.

Wszystko mija

Przyjaciele przychodzą i odchodzą. Nie można przywiązywać się do nich. Nie można się przywiązywać do niczego, bo mija. Rośniemy i ewoluujemy, bo tym właśnie się zajmujemy i do tego winniśmy dążyć. Stabilność, lojalność, zaufanie w tym względzie, jest niepraktyczne. Życie to nieustanne podejmowanie ryzyka. Jeśli podążamy naprzód, musimy też pozwolić innym zostać w tyle. To cykl życia i przemijania.

Dług to udręka

Dług jest wszędzie. Jeśli żyjesz w społeczeństwie kapitalistycznym, nie możesz od niego uciec. Ale nie ma się czym stresować. Jeśli masz długi, które nie pozwalają ci cieszyć się życiem, zrób wszystko, aby się ich pozbyć. To rozwiązanie tego problemu sprawi, że znów będziesz się śmiać.

Wyzwania są istotne

Gdy życiowe zmagania i wyzwania stają się trudniejsze i pojawiają się częściej, znaczy to, że wkraczasz w życie. Bowiem życie daje nam tyle, ile jesteśmy w stanie znieść, nie mniej i nie więcej. To jest fakt. Wszechświat nie chce nas krzywdzić, chce natomiast, abyśmy się rozwijali, uczyli i wzrastali. Zaś aby się rozwijać, musimy stawić czoła wyzwaniom. W przeciwnym razie nic się nie zmieni. Pozostaniemy tym kim jesteśmy, w tej samej rzeczywistości. I nic nigdy się nie zmieni. Zatem stawiaj czoła przeszkodom i wyzwaniom z całą siłą, na jaką cię stać. Poradzisz sobie z tym, jeśli wierzysz w siebie i swoją zdolność do życia.

Nie trzeba być zorganizowanym

Życie w systemie to organizacja. Struktury trzymają nas w ryzach, pozwala nam pracować, płacić rachunki i być obywatelem. Ale czy o to nam chodzi? Czasami w szaleństwie jest metoda. Ponadto w szaleństwie tkwi twórczy geniusz. Nie pozwól sobie go odebrać.

Nie trzeba podejmować dobrych decyzji

Podejmowanie złych decyzji jest twórcze, gdyż bez lekcji się nie nauczysz. A już na pewno nie rozwiniesz. Ale własne decyzje należy dokładnie przeanalizować, albo odpuścić. Złe decyzje niekoniecznie są czymś, czego należy się wstydzić. One pomagają nam spojrzeć na dobre decyzje z właściwej perspektywy, uczą nas, kierują naszym procesem dojrzewania.

Śpij dobrze

Nie ma nic lepszego niż spokojny sen. Sen nas ładuje, zaś sny dają nam wskazówki, co powinniśmy zrobić. Doceń swój sen. Zainwestuj w dobry styl życia. Brak snu uszkadza mózg, postarza nasze ciała i osłabia. Ale bynajmniej nie musisz spać równo osiem, czy dziesięć godzin w nocy. Człowiek ma sekwencje senne co 90 min. Wystarczy je wyczuć i się po prostu zdrzemnąć na chwilę.

Jedz nie koniecznie zdrowo

Jedzenie wcale nie musi być gotowane, odpowiednie, czy zdrowe. Musi zapewnić wystarczającą ilość pożywienia do działania. Bywa, że kuchenka mikrofalowa lub zupki instant mogą ratować ci życie. Ale używaj ich mądrze i wiedz, że jest to odskocznia, a nie reguła.

Dbaj o swoje życie

Dbasz i „walczysz” o rzeczy, które mają prawdziwą wartość. Walczysz z demonami, o zapłatę, prawa, czystą wodę, czyste powietrze, bezpieczeństwo, pokój i wolność. Niektórzy będą próbować cię zniewolić i być może się im to uda. Ale mądrze wybieraj dbałość i bitwy. A gdy już to trwa, to idź na całość i ostro. Nic nie powstrzymuj. To twoje życie.

Rozważaj wszystko

Zastanawianie się nad życiem to właściwe podejście. Myślisz wówczas o swoim życiu i tym wszystkim o co w nim chodzi. Jeśli zaś nie myślisz o swoim życiu, po prostu tracisz. Wówczas bywamy zdezorientowani i wściekli, a powinniśmy być wdzięczni i zachwyceni. Za wszystko co zostało nam dane. Zawsze dawaj z siebie wszystko, cokolwiek robisz, ale i kontempluj to, co robisz. I nie bądź dla siebie zbyt surowy. Życie wcale nie jest poważne, no chyba, że podchodzisz do niego poważnie. Wszystko co nas dotyka sami tworzymy. Zatem rozważajmy jak zrobić to lepiej.

Oczekiwania mogą być rzeczywistością

Każdy winien mieć wobec siebie oczekiwania. Żyj najlepiej jak potrafisz. Zbuduj swoje wymarzone życie i sięgnij po nie. To nic trudnego. Niemożliwe nie istnieje, zakazy również. Każdy z nas ma swoją własną ścieżkę. Jeśli nie jesteś sobą, nie żyjesz życiem jakie sobie wyobrażasz. Zdecydowanie lepiej jest żyć, robiąc to, co się kocha i przekracza wszelkie oczekiwania własne i innych. Bo tak jest ciekawiej i satysfakcjonująco.

Czy wiesz czym jest życie? – Obudź się:

Mówi się, że mamy jedno życie. Ale jeśli to prawda, to czy żyjesz tak jak chcesz? Przestań udawać i pomyśl o tym, czego tak naprawdę chcesz. Kim chcesz być i jaką spuściznę pozostawić po sobie. Czas przestać być bezrozumnym zombie i niewolniczym robotem. Czas zająć się prawdziwym życiem, głównie tym energetycznym, tym wewnętrznym. Każdy dzień to nowa szansa, by nauczyć się czegoś, pomóc komuś, rozwijać się, angażować, wzmacniać, zachęcać, być sobą. Bądźmy więc wdzięczni za każdy dzień życia, gdyż każdy dzień jest błogosławieństwem. A jeśli nie patrzysz na życie w ten sposób, działasz na autopilocie i lepiej, żebyś się obudził, zanim umrzesz. Obudź się, zanim twe życie się skończy.

PS. Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się strach. – August Witti

____________
#CzymJestZycie