Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei istnienia czegoś poza nami. Czyli jest coś więcej niż nasze ciała i mózgi. Duchowość to dla wielu poczucie celu i kierunku w życiu. Inni  zaś sadzą, że istnieje powiązane poczucie miłości i połączenia, które pochodzi z duchowości. A to zapewnia świadomość wspólnoty i kompletności, współczucia i jedności. Niektórzy opisują swoją duchowość jako poszukiwanie oświecenia.

Czym jest duchowośćCzym jest duchowość?

Duchowość nie jest sprzeczna z nauką, o ile nie sięgamy do starych naukowych zapisów. Możemy to wysnuć z obserwacji najważniejszych wierzeń duchowych, które są obecnie coraz bardziej popierane przez naukę.

Czas to złudzenie

Buddyzm /jako filozofia/ mówi nam, że nasze poczucie upływu czasu jest iluzją. Z tą teorią zgadzał się Einstein, mówiąc, że czas jest względny. Zauważmy, że gdybyśmy podróżowali z prędkością światła przeżylibyśmy kilka dni, podczas gdy pozostali na Ziemii doświadczyliby tylko kilku godzin. Zaś my, patrząc w gwiazdy, widzimy przeszłość, gdyż jawi nam się światło, które podróżowało przez miliardy lat od gwiazd, które już nie istnieją /nie ma ich/.

Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość (prawo przyciągania)

Przekonaniem leżącym u podstaw prawa przyciągania jest fakt, że mamy moc kształtowania naszej przyszłości poprzez zmianę tego jak i co myślimy oraz czujemy. Fizyka kwantowa pokazuje nam,  że jest to zgodne z prawdą. Wskazuje, że sama obserwacja cząstki całkowicie ją zmienia. A jeśli da się to osiągnąć na poziomie cząstek, to jest też wielce prawdopodobne, że da się to uzyskać na szerszą skalę. I oto możemy zmieniać nasz świat za pomocą naszych umysłów.

Materia jest iluzją

W życiu przyjmujemy pewien pewnik, że napotykane przedmioty są solidne i trwałe. Postrzegamy je jako realne i obecne. Nic bardziej mylnego, gdyż rzeczywistość wokół nas składa się z fal elektromagnetycznych. Zatem wszystko co postrzegamy to energia, nawet jeśli wydaje się nam ona całkowicie materialna.

Słowa mają moc

Moc słów jest ogromna i może zmienić nasz sposób myślenia, odczuwania i wibracje. Zaobserwować to możemy na zamarzniętej wodzie, która przybiera różne formy w zależności od tego czy miała wcześniej kontakt z pozytywnością, czy z negatywnością. Również doświadczenie z trzema słoikami gotowanego ryżu wiele nam mówi. Jeden pozostaje bez wpływu, do drugiego mówimy z miłością /lub piszemy na nim/, do trzeciego z nienawiścią /lub piszemy/. Obserwując zawartość słoików, zauważamy istotne zmiany. A nie należy zapominać, że cali zbudowani jesteśmy z wody, którą da się programować.

Duchowość nie jest religią

Człowiek religijny jest uduchowiony, o ile ta jego praktyka dotyczy rytuałów. Jeśli religijność jest maską, wówczas nie ma mowy o duchowości. Nasza duchowość polega na połączeniu się z czymś poza nami poprzez własne unikalne doświadczenia. Jednak tam, gdzie religia kładzie nacisk na wiedzę, duchowość bardziej skupia się na zdobywaniu mądrości. A tam, gdzie religia kładzie nacisk na przestrzeganie zasad i bycie „zbawionym” po śmierci, wartości duchowości są związane z miłością, wolnością i pokojem. Duchowość skupia się na „tu i teraz”, czyli doświadczaniu chwili obecnej. Religia zaś nakazuje nam inwestować w przyszłość, abyśmy trafili do nieba.

Rozpoznaj swoje przebudzenie

Gdy już znamy różnice duchowości i religii, warto się zastanowić nad własnym duchowym przebudzeniem, bo przynosi wiele zaskakujących korzyści i możemy go doświadczać obecnie, a nie po śmierci. Owszem, musimy zrewidować wszystko w co wierzymy i może to być przytłaczające. Ale koniec końców dotrzemy do większego zrozumienia i potencjału własnego.

Czym jest duchowość – Podsumowanie:

Rozwijając się, przechodzimy przez różne okresy. Okres smutku, w którym opłakujemy byłe życie, wybaczamy sobie (i innym) krzywdy. Później mamy okres intencji i odpuszczania, następnie fazę jedności z wszechświatem i otoczeniem. Ważną rzeczą jest dostrojenie się i nauczenie słuchania wewnętrznego głosu intuicji, bo ona jest najbardziej świadomą częścią naszej duchowości.

O tym jak praktykować duchowość pisałem już po wielokroć i zawsze musimy o tym pamiętać, gdyż na tym właśnie polega nasz rozwój. Nasz wewnętrzny rozwój to nie facebookowe „witajcie kochani”, bo to żaden rozwój. Rozwój odbywa się w nas, zmieniamy własne złe cechy, własną zdegradowaną osobowość, własne wzorce myślenia i zamieniamy to wszystko na pozytyw i miłość. Ale miłość do siebie.

PS. Duchowość to praca wewnętrzna, a co ją wyzwoli, nie jest już takie ważne. – August Witti

_________
#Duchowosc

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry