Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei istnienia czegoś poza nami. Czyli jest coś więcej niż nasze ciała i mózgi. Duchowość to dla wielu poczucie celu i kierunku w życiu. Inni  zaś sadzą, że istnieje powiązane poczucie miłości i połączenia, które pochodzi z duchowości. A to zapewnia świadomość wspólnoty i kompletności, współczucia i jedności. Niektórzy opisują swoją duchowość jako poszukiwanie oświecenia.

Czym jest duchowośćCzym jest duchowość?

Duchowość nie jest sprzeczna z nauką, o ile nie sięgamy do starych naukowych zapisów. Możemy to wysnuć z obserwacji najważniejszych wierzeń duchowych, które są obecnie coraz bardziej popierane przez naukę.

Czas to złudzenie

Buddyzm /jako filozofia/ mówi nam, że nasze poczucie upływu czasu jest iluzją. Z tą teorią zgadzał się Einstein, mówiąc, że czas jest względny. Zauważmy, że gdybyśmy podróżowali z prędkością światła przeżylibyśmy kilka dni, podczas gdy pozostali na Ziemii doświadczyliby tylko kilku godzin. Zaś my, patrząc w gwiazdy, widzimy przeszłość, gdyż jawi nam się światło, które podróżowało przez miliardy lat od gwiazd, które już nie istnieją /nie ma ich/.

Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość (prawo przyciągania)

Przekonaniem leżącym u podstaw prawa przyciągania jest fakt, że mamy moc kształtowania naszej przyszłości poprzez zmianę tego jak i co myślimy oraz czujemy. Fizyka kwantowa pokazuje nam,  że jest to zgodne z prawdą. Wskazuje, że sama obserwacja cząstki całkowicie ją zmienia. A jeśli da się to osiągnąć na poziomie cząstek, to jest też wielce prawdopodobne, że da się to uzyskać na szerszą skalę. I oto możemy zmieniać nasz świat za pomocą naszych umysłów.

Materia jest iluzją

W życiu przyjmujemy pewien pewnik, że napotykane przedmioty są solidne i trwałe. Postrzegamy je jako realne i obecne. Nic bardziej mylnego, gdyż rzeczywistość wokół nas składa się z fal elektromagnetycznych. Zatem wszystko co postrzegamy to energia, nawet jeśli wydaje się nam ona całkowicie materialna.

Słowa mają moc

Moc słów jest ogromna i może zmienić nasz sposób myślenia, odczuwania i wibracje. Zaobserwować to możemy na zamarzniętej wodzie, która przybiera różne formy w zależności od tego czy miała wcześniej kontakt z pozytywnością, czy z negatywnością. Również doświadczenie z trzema słoikami gotowanego ryżu wiele nam mówi. Jeden pozostaje bez wpływu, do drugiego mówimy z miłością /lub piszemy na nim/, do trzeciego z nienawiścią /lub piszemy/. Obserwując zawartość słoików, zauważamy istotne zmiany. A nie należy zapominać, że cali zbudowani jesteśmy z wody, którą da się programować.

Duchowość nie jest religią

Człowiek religijny jest uduchowiony, o ile ta jego praktyka dotyczy rytuałów. Jeśli religijność jest maską, wówczas nie ma mowy o duchowości. Nasza duchowość polega na połączeniu się z czymś poza nami poprzez własne unikalne doświadczenia. Jednak tam, gdzie religia kładzie nacisk na wiedzę, duchowość bardziej skupia się na zdobywaniu mądrości. A tam, gdzie religia kładzie nacisk na przestrzeganie zasad i bycie „zbawionym” po śmierci, wartości duchowości są związane z miłością, wolnością i pokojem. Duchowość skupia się na „tu i teraz”, czyli doświadczaniu chwili obecnej. Religia zaś nakazuje nam inwestować w przyszłość, abyśmy trafili do nieba.

Rozpoznaj swoje przebudzenie

Gdy już znamy różnice duchowości i religii, warto się zastanowić nad własnym duchowym przebudzeniem, bo przynosi wiele zaskakujących korzyści i możemy go doświadczać obecnie, a nie po śmierci. Owszem, musimy zrewidować wszystko w co wierzymy i może to być przytłaczające. Ale koniec końców dotrzemy do większego zrozumienia i potencjału własnego.

Czym jest duchowość – Podsumowanie:

Rozwijając się, przechodzimy przez różne okresy. Okres smutku, w którym opłakujemy byłe życie, wybaczamy sobie (i innym) krzywdy. Później mamy okres intencji i odpuszczania, następnie fazę jedności z wszechświatem i otoczeniem. Ważną rzeczą jest dostrojenie się i nauczenie słuchania wewnętrznego głosu intuicji, bo ona jest najbardziej świadomą częścią naszej duchowości.

O tym jak praktykować duchowość pisałem już po wielokroć i zawsze musimy o tym pamiętać, gdyż na tym właśnie polega nasz rozwój. Nasz wewnętrzny rozwój to nie facebookowe „witajcie kochani”, bo to żaden rozwój. Rozwój odbywa się w nas, zmieniamy własne złe cechy, własną zdegradowaną osobowość, własne wzorce myślenia i zamieniamy to wszystko na pozytyw i miłość. Ale miłość do siebie.

PS. Duchowość to praca wewnętrzna, a co ją wyzwoli, nie jest już takie ważne. – August Witti

_________
#Duchowosc

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry