Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest i nie jest medytacja

Czym jest i nie jest medytacja

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest i nie jest medytacja? Medytacja uważności obejmuje skupianie się na oddechu, dźwięku, doznaniu w ciele i doznaniu obiektów wizualnych. Te podstawy to tzw. kotwice medytacji są ważnym sposobem na rozpoczęcie poprawy koncentracji i świadomości. Celem jest ostateczne zwrócenie uwagi na umysł bez oceniania swoich uczuć.  Obserwujemy wówczas i utrzymujemy w świadomości nasze myśli i emocje, stając się li tylko obserwatorem, bez identyfikowania się i bez rezonowania. Medytacja to zjawisko w pełni naturalne lecz zapomniane. Czas sobie ją przypomnieć i wdrożyć dla lepszego zdrowia i szczęścia.

Czym jest i nie jest medytacjaMedytacja

Medytować uważności można wszędzie i w każdym miejscu, gdzie można się skupić. Nie wymaga ona niczego specjalnego, żadnego mistrza, przewodnika, okoliczności, żadnej formy, ani tekstu. Po prostu usiądź wygodnie w cichym miejscu. Twoje ciało powinno być odprężone i zrelaksowane. Oddychaj delikatnie. Skoncentruj się na oddychaniu. Niech stanie się twoją kotwicą do której zawsze wracasz. Skup się na skanowaniu ciała wewnątrz, na każdej jego części, od stóp do głowy. Zauważaj swoje doznania w poszczególnych częściach ciała.

Spróbuj rozproszyć swoje myśli pozwalając im odejść jak przyszły, cały czas kontrolując oddech. Rozproszenie uwagi w medytacji jest nieuniknione, a zarazem jest to najtrudniejsza rzecz na początku. Moment, w którym zauważymy, że umysł jest rozproszony, jest chwilą świadomości i jest podobnie istotny, jak uważny oddech do którego wracamy. To tworzenie nowego, zdrowego nawyku i wymaga dyscypliny i zaangażowania. Jest sporo form medytacji, różnych sposobów przywoływania wysokich wibracji. Należy wybrać odpowiednią, bądź stworzyć nową, a każda jest dobra.

Wielu myśli o niej jako o koncentracji lub wizualizacji. Medytacja tym nie jest i są to błędne informacje. Rozpoczynając podróż z medytacją, po jakimś czasie rozluźniona świadomość staje się częścią ciebie. Przestaje być przemijającym doświadczeniem, ale nawykiem jak oddychanie. Skupianie się i koncentracja to zawężenie świadomości, gdyż koncentrujemy się na jednym przedmiocie, wykluczając wszystko inne. A medytacja obejmuje wszystko, a świadomość jest rozszerzona. Medytujący jest po prostu świadomy, ale nie ma w tym nic szczególnego.

Medytacja nie jest relaksacją. Nie  jest też stanem umysłu, bo to stan „bez umysłu”. Nie jest też autohipnozą, gdyż medytujący zachowuje świadomość tego, co jest tu i teraz, a my pozostajemy świadomi procesu medytacji. To stan bycia, czystego doświadczania, bez ingerencji ciała i umysłu.

PS. Medytacja jest doświadczaniem prawdy. – August Witti

 

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Translate »
idź do góry