Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian. Wewnętrzny stan człowieka, mający wymiar atrybutowy. Wynika z interakcji zarówno świadomych, jak i nieświadomych czynników. Opanowanie motywacji pozwalającej na trwałe i przemyślane działanie ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności, np. w sztuce, medycynie, sporcie, nauce.

Czym jest motywacjaTyle mówi definicja.

Ale czymże ona jest? I po co jest?

Czym jest motywacja?

Motywacja to wewnętrzna siła, która popycha do podejmowania działań i osiągnięć. To silne pragnienie zrobienia i osiągnięcia czegoś istotnego, ważnego. To zapał, energia i ogień płonący w nas, który pozwala podążać do określonego celu. To moc, która sprawia, że ​​każdego dnia tryskasz energią.

Gotowy do rozpoczęcia pracy nad osiągnięciem swoich celów. To entuzjazm, zapał, pasja i zainteresowanie. To ambicja oraz chęć robienia i osiągania celów. Motywacja jest napędzana pragnieniem i ambicją, a zatem jeśli ich nie ma, motywacja również nie występuje.

Jest często wyzwalana przez czynniki zewnętrzne, takie jak czytanie o ludziach sukcesu, film, książka, określone wydarzenie lub rozmowa motywująca. Czynniki te budzą chęć podjęcia działania, podążania za marzeniem, celem lub wykonania określonego zadania.

Gdy pojawia się motywacja, jest inicjatywa i kierunek, odwaga, energia i wytrwałość w dążeniu do celu. Zmotywowana osoba podejmuje działania i robi wszystko, co jest potrzebne, aby osiągnąć swoje cele. Motywacja staje się silniejsza, gdy masz wizję, jasny mentalny obraz tego, co chcesz osiągnąć, a także silną chęć, aby to zamanifestować. W takiej sytuacji motywacja budzi wewnętrzną siłę i moc oraz popycha cię do przodu, w kierunku urzeczywistnienia wizji. Motywację można zastosować do każdego działania.

Motywacja jest dostępna, gdy istnieje jasna wizja, zrozumienie tego, co chcesz robić, silne pragnienie i wiara w swoje umiejętności. Motywacja to kluczy do sukcesu. Gdy brakuje motywacji i zachęty, albo nie osiągasz rezultatów, albo są one mierne, podczas gdy motywacja występuje, osiągasz większe i lepsze wyniki. Natomiast brak motywacji oznacza brak entuzjazmu, zapału, motywacji i ambicji. Posiadanie motywacji jest przejawem silnego pragnienia, energii i entuzjazmu oraz chęci zrobienia wszystkiego, co jest konieczne, aby osiągnąć to, do czego się dąży.

Jak wzmocnić motywację?

 1. Wyznacz sobie cel
  Musisz wiedzieć, czego chcesz.
 2. Podziel cel na kilka drugorzędnych celów
  Dobrym pomysłem jest podzielenie celu na kilka mniejszych. Każdy z nich prowadzi do celu głównego. Ponadto łatwiej jest się zmotywować, mając mniejsze cele.
 3. Kończ zawsze to, co zaczynasz
  Zawsze cokolwiek zaczniesz, musisz skończyć. Wprowadź to w nawyk i nigdy nie rezygnuj.
 4. Szukaj zmotywowanych ludzi
  Utrzymuj kontakty z osobami silnie zmotywowanymi, które osiągają sukcesy. Motywacja i pozytywne nastawienie bywają zaraźliwe.
 5. Nie zwlekaj
  Prokrastynacja prowadzi do lenistwa, a lenistwo prowadzi do braku motywacji.
 6. Bądź wytrwałym i cierpliwym
  To one podtrzymują płomień motywacji.
 7. Czytanie
  Zawsze czytaj o interesujących tematach, wówczas entuzjazm i ambicja pozostają żywe.
 8. Afirmacje
  Po prostu powtarzaj sobie, że możesz i odniesiesz sukces. Twoja podświadomość musi to zapamiętać.
 9. Zdjęcia
  Jeśli masz udokumentowane cele, w postaci zdjęć, zobacz te zdjęcia. To wzmocni pragnienie i sprawi, że zachęcisz podświadomość do współpracy.
 10. Wizualizacja
  Wizualizuj swoje cele jako osiągnięte. Obudź uczucia szczęścia i radości. Rób to ilekroć masz czas.
 11. Unikaj zmartwień
  Branie rzeczy do siebie i obrażanie się szkodzi motywacji, dlatego musisz zrobić wszystko, aby ich uniknąć. Staraj się być świadomym, dużym człowiekiem. On jest wszystkim.
 12. Medytuj

PS. Jeśli cel jest naprawdę ważny, wszelkimi sposobami wzmacniaj motywację, abyś go mógł osiągnąć. – August Witti

_________
#Motywacja

Tags:

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry