Najtrudniej poznać samego siebie

neutralność

Czym jest neutralność w świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest neutralność w świadomości? Przede wszystkim neutralność to początek drogi rozwoju świadomości. Bez tego ani be, ani me. Nasz brak neutralności obfituje nieustanną walką toczącą się w nas. Walką z własnym ego, walka z własnym umysłem, walką o rację. Krótko i na temat – do momentu osiągnięcia neutralności, każdy z nas ludzi prowadzi w sobie “grę o władzę” świadomości na egotyzmem, lub odwrotnie. Większość z nas działa na poziomie świadomości poniżej 200 na “Mapie Świadomości” Hawkinsa. A to oznacza, że działamy na poziomie niskich emocji. Bowiem każdy sposób życia poniżej kalibracji 200 jest negatywnie zorientowany i nieustannie ciągnie nas w emocjonalny i energetyczny dół, gdzie zasadniczo panuje destrukcja. Trudno budować cokolwiek na tak niskim poziomie. A obniżają go i tak wpadamy w destrukcjonizm względem siebie i względem własnego życia.

Czym jest neutralność w świadomości?

To, że każdy, jak się okazuje, ma własne życie, zaopatrzone we własne poglądy, własny światopogląd i własną rację – to już wiemy. Nie jest to prawda jak głosi wielu, a racja. Umysłu ego nieustannie domaga się od nas racji, aby “mieć kontrolę” nad swoim życiem i bezpieczeństwem, jak mu się wydaje. Ta konieczność umysłu zmusza nas do posiadania kontroli, słuszności i doskonałości.

Jak się okazuje jest w rzeczywistości niższym poziomem świadomości, który w żaden sposób nie może pójść wyżej, a już z pewnością nie ma mocy na kontrolę i bezpieczeństwo! I widać to obecnie gołym okiem. Nasz świat się rozpada. Co to oznacza? Że umysł nasz się rozpada. Bo każdy ma swój świat, swoja rację i własne widzenie świata. A co dzień upadają pod wpływem prawdy, nasze dane bazowe.

Coraz częściej prawda, a ta nie jest od nas zależna, wychodzi na wierzch. Coraz mocniej prawda niszczy skostniałe reguły i schematy. Coraz częściej burzą się nasze poglądy i upadają autorytety. Dlaczego? Bo się budzimy. Bo odkrywamy prawdę. Bo nasze ego nie może już trwać w zawieszeniu i pragnie ewaluować, bo mamy dosyć świata ułudy, matactw, korupcji, nietolerancji i absurdu. Gdy zyskujemy poziom neutralności, ten poziom staje się dla nas uwolnieniem, odpuszczeniem racji, przez co następuje przypływ energii ku wolności! I o to chodzi w świadomości. Dążymy wszak do miłości, a ta nie ma żadnych ograniczeń.

Gdy człowiek uświadamia sobie w końcu, że uwalnia się od pól energii i postaw, które nieustannie ciągną nas w dół – staje się wolny. Wolny od wszystkiego, co nakazywała mu racja. Może wówczas zrewidować swoją postawę i ruszyć dalej rozwijając swoją świadomość. A czymże ten rozwój jest? Rozwój świadomości zaczyna się od neutralności, a przebiega poprzez ochotę, akceptację, rozsądek, miłość, radość i pokój do oświecenia. Taka jest właśnie prawda. Bo prawda JEST i nie my ją ustalamy. Prawda to prawa boskie. Prawda to samo Uniwersum, w której tkwi nasza jaźń.

Neutralność – Podsumowanie:

Od momentu neutralności wszystko się zmienia. Pojawia się zaufanie, optymizm, wybaczenie, zrozumienie, pogoda ducha i błogość. Zanika osąd, a pojawia się świadomy wybór /nie stadne zachowania/. Nasza samoocena na tym poziomie jest w końcu zadawalająca, niegodność nie jest już dla nas problemem, wreszcie dostrzegamy czystą prawdę, a nie swoje spojrzenie, które uważaliśmy za prawdę. Pojawia się wolność, która obfituje wyzwoleniem. A jest to wyzwolenie od…

PS. Gdy osiągniesz neutralność, zaczynasz być prawdziwie wolnym człowiekiem. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem?

Jak być człowiekiem? Życie to wieczna nauka. Możemy z niego wyciągnąć ważne
Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry