Czym jest podświadomość?

Czym jest podświadomość?

w filozoficznie

Czym jest podświadomość? Podświadomość to potężna warstwa pod spodem umysłu. Obejmuje świadomość wszystkich rzeczy, których świadomy umysł nie może rozpoznać. Ta niezwykła część mózgu odgrywa wiele różnych ról w codziennym życiu. I jest ogromnym bankiem pamięci wszystkiego co przeżyłeś. Jego pojemność jest nieograniczona. Przechowuje na stałe wszystko, co kiedykolwiek Ci się przydarzyło. Ale nie oznacza to, że masz stały dostęp do tych wspomnień. Dostęp owszem jest, ale na poziomie nieświadomym.

Czym jest podświadomość?

Czym jest podświadomość?

Twoja nieświadoma pamięć jest praktycznie idealna. To twoje świadome przypominanie. czyli interpretacja, jest chybione. Zadaniem podświadomości jest przechowywanie i odzyskiwanie danych. Jej zadaniem, ni mniej ni więcej, jest pewność, że twoje reakcje są zgodne z zaprogramowanymi. To podświadomość sprawia, że ​​wszystko, co mówisz i robisz, odpowiada twojej koncepcji siebie. To nasz „program systemowy – system”. Ale jak wiemy program główny można aktualizować.

Rozważania:

Podświadomość jest na wskroś subiektywna. Nie myśli ani nie rozumuje niezależnie. Po prostu przestrzega poleceń otrzymanych z twojego świadomego umysłu. A twój świadomy umysł jest strażnikiem twoich poczynań. Im bardziej go rozwiniesz, tym lepiej będziesz zgodny ze sobą. Podświadomość należy traktować jak dziecko lub jak ogród, sadzisz idee i wzorce, a one kiełkują i rosną. Ale cokolwiek sadzisz, opiera się na twoich mentalnych odpowiednikach.

Ponadto twój umysł ma tak zwany impuls homeostatyczny, który pozwala mu utrzymywać temperaturę ciała na poziomie 36,6 stopni Celsjusza. Utrzymuje oddychanie, przyspiesza bicie serca, utrzymuje równowagę między wewnętrznymi substancjami chemicznymi w miliardach komórek. Działa w harmonii i równowadze, dopóki nie wystąpi konflikt wewnętrzny. Wszystkie nawyki i wzorce działania są przechowywane w podświadomości. To ona zapamiętała nasze strefy komfortu i pilnuje, abyś mógł się w nich utrzymać. Zaś konflikt wewnętrzny to stały dysonans między świadomością i podświadomością, między prawdą, a naszą interpretacją.

To twój podświadomy umysł powoduje, że odczuwasz dyskomfort emocjonalny i fizyczny, gdy robisz coś innego niż zwykle lub nowego. Bo jest to związane ze zmianą ustalonych wzorców zachowań, a tego umysł się boi. To ona wówczas ciągnie z powrotem do strefy komfortu. Nawet samo myślenie o zrobieniu czegoś innego powoduje spięcie mięśni i niepokój. Ale za to gdy przełamiemy strefę komfortu, stajemy się bardziej świadomi i widzimy za każdym razem więcej.

Czym jest podświadomość? -Podsumowanie:

Gdy świadomy umysł nauczy ten podświadomy, że zmiana nawyków to nic złego, wówczas okaże się, że wszystko jest możliwe i osiągalne. To wypychanie ze stref komfortu staje się pomocne, bo samozadowolenie spowodowane pozostaniem w strefie komfortu jest wrogiem kreatywności, możliwości i samorozwoju świadomości. Aby zaś wzrosnąć i zmienić strefę komfortu, musimy poczuć się niezręcznie i niekomfortowo, gdy robimy nowe rzeczy.

PS. Dopóki nie zrobisz podświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a ty będziesz nazywał to losem. – Carl Gustav Jung