Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest pozytywne myślenie

Czym jest pozytywne myślenie

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Pochyliliście się kiedyś nad tematem …

czym jest pozytywne myślenie?

Czym jest pozytywne myślenieZ racji tego, że życie, każdego z nas jest odzwierciedleniem nas samych, pozytywne myślenie jawi się w nieco innej formie definicyjnej. I nie chodzi tutaj o nieustanne zadowolenie, chwalenie i wysławianie rzeczywistości, słowne przerysowywanie naszego indywidualnego życia, ale raczej o brak negatywów, złości i gniewu. Generalnie o kontrolowanie wszystkiego co w naszym pojęciu mogło by być dla nas złe lub niekorzystne.

Nieraz już pisałem, że pozytywne myślenie jest ważne, ale nie tłumaczyłem tego, mając nadzieję, że każdy to czuje intuicyjnie. Okazuje się, że nie wystarczy, jak Amerykanie, na wszystko mówić OK, nie wystarczy “zaklinać” i “fałszować” rzeczywistość peanami, nadając jej pozytywny charakter. To wierutna bzdura. Chodzi o to, aby być uważnym i nie prowokować, nie rozwijać i nie podsycać negacji. Gdy coś niechcianego, nie po naszej myśli lub wręcz niekorzystnego się wydarzy, należy nie dać się wciągnąć w tę grę utyskiwań, przekleństw, złości i obwiniania. Zawsze w konsekwencji uderzy ona w nas samych i to ze zdwojoną siłą.

Gdy dzieje się coś co nas porusza, a do głowy przychodzą nam bzdurne analizy winy, analiza kłopotu, a w konsekwencji złość, to wszelkimi sposobami staramy porzucić ten temat. Staramy się sprowadzić swoje myśli co najmniej do roli obserwatora, czyli /nic takiego się nie stało, patrzymy co będzie dalej/. Sama postawa obserwatora, kogoś kto nie bierze czynnego udziału w zdarzeniu powoduje, że zatrzymujemy lawinę niepowodzeń. Jeśli zaś dodamy do tego jedną z wysokowibracyjnych technik kwantowych np. dwupunkt, mantrę, modlitwę, ho’ponopono, medytację to niejako automatycznie spowodujemy, że sytuacja zacznie się zmieniać na naszą korzyść. W konsekwencji wyjdziemy z opresji obronną ręką.

Nie odwrócimy zdarzenia, nie zlikwidujemy go, nie wymażemy, ale stanie się ono proste, wykonalne. A w konsekwencji wyjdzie na naszą korzyść. To proste i zrozumiałe dla każdego metody, bo znamy je z życia: “uspokój się”, “nie irytuj się”, “nie popadaj w frustrację”, “zachowaj spokój” czyli “keep calm” i wiele innych. Nie bez kozery powstały te hasła i nie bez przyczyny funkcjonują w naszym życiu. Inni przed nami już dawno to dostrzegli. Nie ma co rezonować ze złością, złem i poczuciem winy czy obwinianiem innych. Należy przyjrzeć się sprawie i właściwie pozytywnie zadziałać, jeśli oczywiście tego chcemy.

Zatem pozytywne myślenie to nic innego jak nie czynienie zła, brak zaangażowania w budowanie wahadeł niepowodzeń i negatywnych kreacji. One, te negatywne kreacje powodują, że nasze życie czasami staje się trudne, nie do zniesienia, wręcz tragiczne. Przy zachowaniu uważności, opanowania i świadomości, unikniemy tych trudnych sytuacji, przy jednoczesnym skierowaniu rozwoju scenariusza zdarzeń na pozytywne tory. Wiele rzeczy wydarza się w naszym życiu, na wszystkie jak się okazuje mamy znaczący wpływ. Radą jest myśleć o pozytywach, a nie o negatywach. Bonusem staje się świadomy wpływ na pozytywną kreację za pomocą znanych i sprawdzonych technik. To jest takie proste.

PS. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

________
#KeepCalm

 

najnowsze z oświecenie

Żyć w oświeceniu

Żyć w oświeceniu. Pragnienie oświecenia jest zakorzenione w naszej duszy. Człowiek nieustannie
7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Translate »
idź do góry