Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest przebudzenie

Czym jest przebudzenie?

w prawdziwie/świadomie/topowo

Czym jest przebudzenie? Przebudzenia to poszerzenie świadomości i jej intensyfikacja. Człowiek przekracza swoje zmartwienia, trudy i problemy, po czym zaczyna odczuwać uniesienie lub spokój wewnętrzny. Postrzeganie świata staje się żywe, odczuwamy połączenia z naturą, innymi i całym wszechświatem. To fantastyczne uczucie i fenomenalny system postrzegania. Ogarnia nas miłość do świata i współczucie, bo przekraczamy ograniczający nas stan permanentnego strachu. Przy dużej intensyfikacji przebudzenia tracimy poczucie tożsamości i stajemy się jednością ze światem.

Czym jest przebudzenie

Czym jest przebudzenie

Jedni dochodzą do przebudzenia poprzez silny stres, depresję lub stratę. I to jest droga cierpienia. Nie musimy cierpieć oczywiście, ale nasz stan psychiczny na to nie zezwala. Zatem opierając się na cierpieniu wzrastamy i po przelaniu się czary goryczy, dochodzimy do jedynych słusznych wniosków. Consensus uzyskujemy poprzez pogodzenie się ze sobą, z własnym ja. Bo okazuje się, że nasze niekorzystne widzenie świata, bezpośrednio wynika z tego, jak postrzegamy siebie. Zatem naszą powinnością jest zmiana postrzegania siebie, nie świata. Ale ta zmiana postrzegania, zmiana stosunku do siebie i swoich wad, zmiana krytycyzmu i zniechęcenia, powoduje zmianę oglądu całego świata.

Drugim czynnikiem wywołującym przebudzenia, jest żywy kontakt z naturą. Przyroda ma wielką moc i potrafi spowodować w nas skok świadomości. Dlaczego? Przyroda dla nas ludzi jest w miarę stała i boska. Jej piękno i bezruch powodują w nas nostalgię, ale i uniesienie, a co za tym idzie możliwość podniesienia własnej świadomości. Spacer w lesie, w ciszy przyrody, kontemplacja piękna, bezpośrednie działanie słońca, powodują stan otwartości. Ta z kolei prowadzi do przebudzenia, gdyż w tym stanie postrzegamy prawdę o sobie.

Trzeci sposób wzrostu świadomości to wewnętrzna kontemplacja. Medytacja, która może także być modlitwą, jogą lub tai chi służy temu wzrostowi. Relaks wprowadza spokój umysłu, a to ułatwia przebudzenie świadomości. I w zależności jak daleko zajdziemy w tej drodze, taki może być efekt. Ale bez otwartości, bez prawdy o sobie i bez wiary w siebie, trudno będzie osiągnąć jakiekolwiek przebudzenie.

Czym jest przebudzenie? – Rozważania:

Wielu już dziś określa przebudzenie jako najwznioślejszy i najważniejszy moment w ich życiu. Dlaczego? Bo tutaj chodzi tylko o ciebie. Albo o mnie, jak kto woli. Nikt inny nie bierze w tym udziału. Nie jest to także umiejętność, czy wiedza. Nie porównujemy się, nie oceniamy, obserwujemy. I dostrzegamy nagle zmianę w spojrzeniu na życie i jego wartości, przez co wzrasta w nas poczucie zaufania, pewności siebie i jakże unikalnego optymizmu. Te zmiany prowadzą wprost do zmiany stylu życia, jakości życia i spojrzenia na życie. Ale te zmiany są dla nas tak korzystne, że same z siebie implikują przebudzenie.

Czym jest przebudzenie? – Podsumowanie:

Przebudzenie ma nie dosyć, że potężny efekt terapeutyczny, to na dodatek potrafi uzdrowić nasze życie, ciało, zdrowie i jakość tegoż życia. To uświadomienie sobie łagodności i spolegliwości świata, zmienia obraz naszego życia, nie w ogóle. To właśnie prawda o sobie nas wyzwala, gdyż prawda o sobie, to prawda o swoim świecie, który nadal jest interpretacją naszych zmysłów i rozumu, niczym więcej. Zatem czas zmienić zdanie i zacząć prawdziwą zabawę.

PS. Przebudzenie to wyzwolenie z własnych okowów. – August Witti

___________
#Przebudzenie

najnowsze z prawdziwie

Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Translate »
idź do góry