Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest świadomość

Czym jest świadomość

w oświecenie/prawdziwie/topowo

Od początku swego istnienia czuję dwoistość osobowości. Nie jest to spowodowana w sztuczny sposób, jest prawdziwe. Jedna z tych osobowości to ego niezaprzeczalnie. Drugim zaś jest świadomość niewątpliwie. To zintegrowana osobowość, – każdy jest każdym i każdy jest diametralnie inny. Byt egotyczny jest utworzony przez wszystkich, których spotkałem w życiu. Każdy coś zostawił, opinie, oceny, zdanie, wiedzę, zatem to nie ja, chociaż mylnie sobą określałem z imienia i nazwiska. Natomiast byt świadomy to JA. Zatem …

czym jest świadomość?

Czym jest świadomość

Czym jest świadomość – Rozważania:

Świadomości, jest to połączenie wszystkich żywych formy życia. Powstaje pytanie, czy świadomość jest czymś, co znajduje się poza mózgiem ludzkim? Badania dr Jessiki Utts z UC Irvine dowodzą, że świadomość nie jest zlokalizowana wyłącznie w ciele. Widać to wyraźnie po sposobie i zdolność postrzegania odległych obiektów, tzw. zdalne oglądanie. Ponadto myśli i intencje mogą zmieniać fizyczną materialną rzeczywistość w bliskim i odległym miejscu /zbiorowa intencyjna medytacja/, zarówno na poziomie kwantowym, jak i na poziomie ludzkim.

Wielu ludzi doświadczyło /regresów/ przeszłych żyć oraz różnych form życia w innych miejscach niż Ziemia. Wielu, którzy się odważyli i zechcieli to zobaczyć – wie. To zaś ewidentnie świadczy o potędze świadomości. Regresy są ściśle powiązane z faktami historycznymi. A te można zweryfikować. Oczywiście wszystkie te, które dotyczą ludzkich wcieleń. Jednak świadczy to o bardzo szerokim działaniu świadomości i odległym. To tylko wskazuje nam jak mało wiemy na ten temat i co tak w istocie przeoczyliśmy jako ludzkość. A była przecież wieża Babel i widać było o co chodzi – o komunikację. A jeśli nie było tej wieży, to i tak mit pozostał.

Czym jest świadomość – Podsumowanie:

Fascynujące to całe zagadnienie wszech istniejącej świadomości. I całym szczęściem każdy może brać w tym udział i każdy może być prekursorem np. telepatii stosowanej. Mózg /intelekt/ i neurony nie wydają się być koniecznym wymogiem dla istnienia świadomości. Można by nawet niezbicie twierdzić, że ewidentnie są rozłączne. Zatem, każdy ma możliwość rozwijać swoją świadomość, swoje zainteresowania i swoją osobę. W zasadzie to nie uczymy się, ale sobie przypominamy to co już dawno znamy i mamy do tego dostęp. Przełącznik każdy musi natomiast znaleźć sam w sobie.

Ludzkość i jej błędne założenia, na dodatek ograniczona wyobraźnia spowodowała w nas uwarunkowanie widzenia świata tak, aby widzieć go w określony sposób. Niestety ten sposób jest mylny.

PS. Świat stoi na oszustwie, a życie jest złudzeniem. Dusza jest także złudzeniem. Trzeba mieć jednak tyle rozumu, by umieć rozróżniać złudzenia rozkoszne od przykrych. – Henryk Sienkiewicz

__________
#Swiadomosc

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry