Czym jest świadomość

Czym jest świadomość

w kwantowo/oświecenie

Czym jest świadomość. Tak naprawdę nie wiemy jaka jest i jaki ma związek z mózgiem. Jest podstawą tożsamości, ale i tak nie wiemy kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Dosyć to straszne i okrutne. Nie wiemy czy jesteśmy ciałem wytwarzającym strumień wrażeń i emocji, czyli circa about świadomość, czy jesteśmy świadomością zarządzającą mózgiem i ciałem? Czy jest jedna, czy są to świadomości?

Czym jest świadomość

Czym jest świadomość

Może być rodzajem złudzenia. Wrażeniem spowodowanym przez mózg, może też być czymś nadrzędnym nad ego, a ego niezależnym bytem, nieustannie starającym się być nami. Może być tak, że nasze ciało jest pojazdem, odbiornikiem, którym kieruje świadomość. Albo to my w niematerialnym świecie, a nasze ciało to wirtualny avatar. Świat może być materialny, taki jakim go postrzegamy, a tylko nasz umysł iluzją. Albo świat jest, a materializm świata iluzją.

Coraz częściej zadawane jest pytanie „czym jest świadomość?”, więcej obserwacji, więcej eksperymentów, byle bliżej odpowiedzi, byle w sedno. A może to nie tylko ta definicyjna, preparowana przez mój mózg, ale coś więcej? Jak zapis radiowy lub telewizyjny. A zapis /sygnał/ dzieje się nieustannie, a odbiornik może być wyłączony. Czyli dodatkowy bonus, mogę być świadomy nadal, gdy mój mózg się wyłączy. Zatem jestem nieśmiertelny i tylko zasiadam do życia jak do gry.

Czym jest świadomość – Podsumowanie:

Ale wracając do meritum sprawy, świadomość jest tak naprawdę jedynym prawdziwym elementem w świecie rzeczywistym. Moje ciało i mózg są rodzajem pojazdu, bądź bohatera gry i jako takie nie wytwarzają jej, natomiast ją wyświetlają i realizują. Oczywiście gdy żyję. Gdy nie żyję, pozostaje w stanie niematerialnym, czyli nic tak naprawdę zrobić nie może. Umysł i świadomość /ta definicyjna/ to projekcja, manifestacja fizyczna naszej niematerialnej, nieśmiertelnej. To stan kreacji, doświadczeń, celów i zadań fizycznych, a nie niematerialne dyrdymały.

PS. Masz coś do zrobienia, więc się nie opierdalaj. Niewiedza Cię nie tłumaczy.

_______
Swiadomosc