Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest świadomość

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Tak naprawdę nie wiemy jaka jest świadomość i jaki ma związek z mózgiem. Świadomość jest podstawą tożsamości, ale i tak nie wiemy kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Dosyć to straszne i okrutne. Nie wiemy czy jesteśmy ciałem wytwarzającym strumień wrażeń i emocji, czyli circa about świadomość, czy jesteśmy świadomością zarządzającą mózgiem i ciałem? Czy jest to świadomość, czy są to świadomości?  Zatem …

czym jest świadomość?

czym jest świadomośćNasza świadomość może być rodzajem złudzenia, wrażeniem spowodowanym przez mózg, może też być czymś nadrzędnym nad ego, a ego niezależnym bytem, nieustannie starającym się być nami, naszą świadomością. Może być tak, że nasze ciało jest pojazdem, odbiornikiem, którym kieruje świadomość. Albo świadomość to my w niematerialnym świecie, a nasze ciało to wirtualny avatar. Świat może być materialny, taki jakim go postrzegamy, a tylko nasz umysł iluzją. Albo świat jest świadomością, a materializm świata iluzją.

Coraz częściej zadawane jest pytanie “czym jest świadomość?”, więcej obserwacji, więcej eksperymentów, byle bliżej odpowiedzi, byle w sedno. A może świadomość to nie tylko świadomość ta definicyjna, preparowana przez mój mózg, ale coś więcej? Jak zapis radiowy lub telewizyjny. A zapis /sygnał/ dzieje się nieustannie, a odbiornik może być wyłączony. Czyli dodatkowy bonus, mogę być świadomy nadal, gdy mój mózg się wyłączy. Zatem jestem nieśmiertelny i tylko zasiadam do życia jak do gry.

Ale wracając do meritum sprawy, świadomość jest tak naprawdę jedynym prawdziwym elementem w świecie rzeczywistym, ponieważ moje ciało i mózg są rodzajem pojazdu, bądź bohatera gry i jako takie nie wytwarzają świadomości, natomiast ją wyświetlają i realizują. Oczywiście gdy żyję. Gdy nie żyję, świadomość pozostaje w stanie niematerialnym, czyli nic tak naprawdę zrobić nie może. Umysł i świadomość /ta definicyjna/ to projekcja, manifestacja fizyczna naszej niematerialnej, nieśmiertelnej świadomości. To stan kreacji, doświadczeń, celów i zadań fizycznych, a nie niematerialne dyrdymały.

PS. Masz coś do zrobienia, więc się nie opierdalaj. Niewiedza Cię nie tłumaczy.

_______
Swiadomosc

ostatnie z kwantowo

być w byciu

Być w byciu

Nie ma łatwej drogi do oświecenia. Oświecenie jest procesem – mówi wielu.
oczekiwania

Oczekiwania

Świat jest pełen oczekiwań, nie tylko takich, że nasz świat coś dla

Czym jest magia

Prawie wszystko, co sprawia, że ​​rzeczy się wydarzają, w świecie stworzonym przez
porozumienie duszy

Porozumienie duszy

Wszystko na tym świecie jest teorią, cała nauka, medycyna, dowolny system –
Translate »
idź do góry