Czym jest ta samoświadomość

Czym jest ta samoświadomość

w świadomie/zdrowotnie

Samoświadomość! Wielu z nas żyje w cichej desperacji niezgody na siebie. Żyją tak jak większość, poruszają się z mainstreamowym  prądem, dołączają do jednolicie prowadzonego stada. Lecz wbrew pozorom, nie mają widoków na nagrodę za takie życie. Nie daje to ani uniknięcie kłopotów, ani też wygodnego życia. Z czasem daje zaś poczucie samotności i niespełnienia. Ot i cały system etatyzmem słynący. A życie jest anarchistyczne, od początku, aż do momentu, gdy przychodzi system i zabiera.

Czym jest ta samoświadomośćSamoświadomość

Zaś to co jawi się nam spokojnym, bezpiecznym życiem, jest drogą która nas zabija. Dlaczego? Bo każdy z nas jest osobnym światem, działającym wg. własnej wizji i doświadczeń, a jednorodność i podporzadkowanie po prostu nas zabija od środka. Te 364/5 dni rutyny tłamsi nas od środka, zużywa i w końcu eliminuje. A życia w tym ani za grosz. Bo co może być fascynującego w rutynie, na dodatek nieświadomej?

Ważnym w tym momencie staje się to co już się pojawiło. Indywidualność, pomysłowość, twórczość, możliwość rozwoju osobistego i wzrost świadomości. Nic ważniejszego dla mnie nie ma, gdyż jestem jaki jestem. Co znaczy w tym aspekcie bycie świadomym? Świadome życie oznacza, że ​​to ty świadomie tworzysz swoje życie. Nie dryfujesz za innymi, nie płyniesz jak wszyscy w marazm, ale działasz indywidualnie szukając wsparcia wśród podobnie myślących.

Świadomość, a raczej auto świadomość, to realizacja swoich pragnień i skierowanie własnej energii na realizację tych właśnie własnych pragnień. Wówczas stajemy się świadomi naszych negatywnych przekonań, schematów i wzorców myślowych, zauważając ich niezgodność z naszymi pragnieniami. Gdy zaś jesteś świadomy, nie dosyć, że czujesz się dobrze niezależnie od okoliczności wokół ciebie, to dodatkowo tworzysz swoje życie własnymi myślami, działaniami i przekonaniami. Nie oznacza to samotności, bo gdy realizujesz siebie, to wokół pojawiają się ludzie podobnie myślący.

Ponadto moja wzrastająca świadomość pozwala mi na podejmowanie ostrożnych, inteligentnych i przemyślanych decyzji, utrzymanie pozytywnego stanu emocjonalnego niezależnie od okoliczności, rozwijanie zrozumienia własnych procesów myślowych i emocji. To zaś pomaga mi budować własną wizję świata i to jest właśnie moim zadaniem. Nie leży w moim interesie realizacja wizji ze mną nie związanych, gdyż to właśnie zabija moją pasję i miłość. Jak zatem żyć świadomie?

1. Zawsze wybieraj prawdę, nawet jeśli jest gorzka

Naucz się żyć z prawdą na ustach. Przestań się oszukiwać, zwodzić i wmawiać sobie, kim niby jesteś lub co powinieneś zrobić. Zrób to, aby w końcu być szczęśliwym. Dostrzeż te chwile w których nie jesteś szczery wobec siebie i innych. To właśnie odsuwa cię od indywidualnej drogi, ten brak prawdy wobec siebie.

2. Zlokalizuj swoją uwagę

Sprawdzaj gdzie kieruje się twoja uwaga. Czy aby nie błądzi w meandrach myśli. Za nadto nie odbiega od twoich osobistych celów, marzeń i tęsknot. Za nadto nie żyjesz życiem innych, tracąc własne z oczu.

3. Stań się samoświadomy

Poświęć swój czas i uwagę na zastanowienie, co cenisz w życiu najbardziej, aby wybrać właściwa drogę. Poznaj swoją emocjonalną naturę.

4. Skoncentruj swoją uwagę

Świadomość podąża za uwagą, zatem koncentruj swoją uwagę na tym, co tkwi w tobie. Zacznij się bardziej skupiać na sobie. Rób jedną rzecz na raz, ponieważ podzielność uwagi to mit. W każdej chwili bądź obecny, nie na telefonie, laptopie, w mediach.

5. Rozwijaj pozytywne wartości

Zawsze pozytywne wartości podnoszą świadomość, zaś negatywne ją obniżają. Warto o tym stale pamiętać, na zasadzie higieny myśli i zachowań.

6. Bądź wdzięczny

Bądź wdzięczny za wszystko i okazuj tą wdzięczność, gdyż to chyba jest najlepszy przykład pozytywnego myślenia, gdy jesteś wdzięczny.

PS. Bądź szczery wobec siebie, gdyż wiesz, jak powinieneś postępować – August Witti

______________
#Samoswiadomosc