Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest ta samoświadomość

Czym jest ta samoświadomość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Samoświadomość! Wielu z nas żyje w cichej desperacji niezgody na siebie. Żyją tak jak większość, poruszają się z mainstreamowym  prądem, dołączają do jednolicie prowadzonego stada. Lecz wbrew pozorom, nie mają widoków na nagrodę za takie życie. Nie daje to ani uniknięcie kłopotów, ani też wygodnego życia. Z czasem daje zaś poczucie samotności i niespełnienia. Ot i cały system etatyzmem słynący. A życie jest anarchistyczne, od początku, aż do momentu, gdy przychodzi system i zabiera.

Czym jest ta samoświadomośćSamoświadomość

Zaś to co jawi się nam spokojnym, bezpiecznym życiem, jest drogą która nas zabija. Dlaczego? Bo każdy z nas jest osobnym światem, działającym wg. własnej wizji i doświadczeń, a jednorodność i podporzadkowanie po prostu nas zabija od środka. Te 364/5 dni rutyny tłamsi nas od środka, zużywa i w końcu eliminuje. A życia w tym ani za grosz. Bo co może być fascynującego w rutynie, na dodatek nieświadomej?

Ważnym w tym momencie staje się to co już się pojawiło. Indywidualność, pomysłowość, twórczość, możliwość rozwoju osobistego i wzrost świadomości. Nic ważniejszego dla mnie nie ma, gdyż jestem jaki jestem. Co znaczy w tym aspekcie bycie świadomym? Świadome życie oznacza, że ​​to ty świadomie tworzysz swoje życie. Nie dryfujesz za innymi, nie płyniesz jak wszyscy w marazm, ale działasz indywidualnie szukając wsparcia wśród podobnie myślących.

Świadomość, a raczej auto świadomość, to realizacja swoich pragnień i skierowanie własnej energii na realizację tych właśnie własnych pragnień. Wówczas stajemy się świadomi naszych negatywnych przekonań, schematów i wzorców myślowych, zauważając ich niezgodność z naszymi pragnieniami. Gdy zaś jesteś świadomy, nie dosyć, że czujesz się dobrze niezależnie od okoliczności wokół ciebie, to dodatkowo tworzysz swoje życie własnymi myślami, działaniami i przekonaniami. Nie oznacza to samotności, bo gdy realizujesz siebie, to wokół pojawiają się ludzie podobnie myślący.

Ponadto moja wzrastająca świadomość pozwala mi na podejmowanie ostrożnych, inteligentnych i przemyślanych decyzji, utrzymanie pozytywnego stanu emocjonalnego niezależnie od okoliczności, rozwijanie zrozumienia własnych procesów myślowych i emocji. To zaś pomaga mi budować własną wizję świata i to jest właśnie moim zadaniem. Nie leży w moim interesie realizacja wizji ze mną nie związanych, gdyż to właśnie zabija moją pasję i miłość. Jak zatem żyć świadomie?

1. Zawsze wybieraj prawdę, nawet jeśli jest gorzka

Naucz się żyć z prawdą na ustach. Przestań się oszukiwać, zwodzić i wmawiać sobie, kim niby jesteś lub co powinieneś zrobić. Zrób to, aby w końcu być szczęśliwym. Dostrzeż te chwile w których nie jesteś szczery wobec siebie i innych. To właśnie odsuwa cię od indywidualnej drogi, ten brak prawdy wobec siebie.

2. Zlokalizuj swoją uwagę

Sprawdzaj gdzie kieruje się twoja uwaga. Czy aby nie błądzi w meandrach myśli. Za nadto nie odbiega od twoich osobistych celów, marzeń i tęsknot. Za nadto nie żyjesz życiem innych, tracąc własne z oczu.

3. Stań się samoświadomy

Poświęć swój czas i uwagę na zastanowienie, co cenisz w życiu najbardziej, aby wybrać właściwa drogę. Poznaj swoją emocjonalną naturę.

4. Skoncentruj swoją uwagę

Świadomość podąża za uwagą, zatem koncentruj swoją uwagę na tym, co tkwi w tobie. Zacznij się bardziej skupiać na sobie. Rób jedną rzecz na raz, ponieważ podzielność uwagi to mit. W każdej chwili bądź obecny, nie na telefonie, laptopie, w mediach.

5. Rozwijaj pozytywne wartości

Zawsze pozytywne wartości podnoszą świadomość, zaś negatywne ją obniżają. Warto o tym stale pamiętać, na zasadzie higieny myśli i zachowań.

6. Bądź wdzięczny

Bądź wdzięczny za wszystko i okazuj tą wdzięczność, gdyż to chyba jest najlepszy przykład pozytywnego myślenia, gdy jesteś wdzięczny.

PS. Bądź szczery wobec siebie, gdyż wiesz, jak powinieneś postępować – August Witti

______________
#Samoswiadomosc

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry