Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest współczucie

Czym jest współczucie

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Czym jest współczucie? Otóż nasz ludzki stan umysłu jest zmatowiałą już brudną soczewką, przez którą doświadczamy otaczającego nas świata. Nasz wewnętrzny spokój, nasza wewnętrzna harmonia prowadzi nas do aktów pokoju i współczucia właśnie, bo taka jest nasza prawdziwa natura. Podczas gdy nasza wewnętrzna niezgoda, dysonans serca i myśli oraz strach prowadzą do przemocy, niezgody i wojny. I jedno i drugie jest zaraźliwe. Poprzez sieć i media można rozprzestrzenić zarówno strach, jak i miłość. Jednak miłość daje nam o wiele więcej korzyści.

Czym jest współczucieCzym jest współczucie?

Współczesny świat, a zwłaszcza sama Ziemia potrzebuje teraz miłości bardziej niż kiedykolwiek dotąd. Pokój wypływający z miłości nie jest bierny, objawia się nam poprzez działanie współczucia. Współczucie nie jest relacją między uzdrowicielem a chorym. Również nie jest reakcją na równość. To reakcje nierówności społecznych, naszego człowieczeństwa i wrażliwości. A akty wzajemnej życzliwości, przejawy piękna i uczucia empatii przyczyniają się o wiele bardziej do zachowania pokoju niż protesty, niezgoda i podziały. Czas sobie to uzmysłowić. Ocena, osąd, pręgież i kara, nie są sposobem na zmiany i nigdy nie były. Strach potęguje tylko strach. a ten potęguje niezgodę i wojnę.

Przemoc to działanie nie tyle głupie, co nierozsądne, bo działa przeciwko nadużywającemu przemocy. Ponadto z punktu widzenia nauki, to zaburzenie psychiczne mózgu, któremu można jednak się przeciwstawić. Gdy docieramy do potrzebujących – ludzi i zwierząt, a także samej przyrody, gdy okazujemy życzliwość, dajemy tym samym przykład człowieczeństwa, przykład dobrej woli i przykład wrażliwości. A to poprawia nasze poczucie wartość, które każdy z nas sam musi zbudować.

Wartości nie tworzy się na piasku. Wartości i szlachetność muszą mieć porządną podwalinę w nas samych. Zaś podziałały, niedostatek, władza i rywalizacja nie są dobrymi narzędziami. Tymi narzędziami są właśnie – współczucie, moc jedności, dobroci, szacunek i miłość. A do tego aby miłość stała się cenna i szanowana potrzeba wielkiej odwagi i siły, także tego co zowią hartem ducha, kręgosłupem moralnym, człowieczeństwem.

Czym jest współczucie – Podsumowanie:

Na co dzień wznosimy barierę stworzoną z winy. Ta zaś uniemożliwia komunikację z ludźmi najbliższymi, ze wszystkimi rzeczami, których nie lubimy. Aby to odmienić należy spojrzeć w głąb siebie i dostrzec w sobie miłość i współczucie. Gdy każdy z nas skupia się na sobie, rozwija wewnętrzny spokoju, a co za tym idzie współczucie, wówczas dzielimy się tym ze światem. Wystarczy zaprzestać snuć tragedie, a zacząć propagować pozytywne historie. A przez to razem możemy czerpać od siebie wzajemnie inspirację i siłę. Jedyne co możemy, to dać własny przykład. Nic więcej nie jest konieczne i nic więcej nie potrzeba.

PS. Potrzeba matką wynalazku, a współczucie miłości. – August Witti

__________
#Wspolczucie

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry