Najtrudniej poznać samego siebie

wyższa świadomość

Czym jest wyższa świadomość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest wyższa świadomość? Każdy człowiek ma zwyczajny /normalny/ stan umysłu i własny sposób na osiągnięcie innego, wyższego stanu umysłu. Jednym ze sposobów jest medytacja. Ostatnimi czasy stała się ona znana i zainteresowała ludzi dalekich od duchowości. Również post stał się znany i praktykowany, podobnież jak „post dopaminowy” działający na umysły zagrożone rozproszeniem się zaawansowanej technologicznym i mediami społecznościowymi. Świat przyspieszył, a my albo do niego do szusujemy, albo go zwolnimy, albo odejdziemy.

wyższa świadomośćWyższa świadomość

Jeśli natomiast skupimy się na medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Jeśli czasem skorzystamy ze świętych roślin, które to podnoszą natychmiastowo świadomość, zadbamy o dietę, wówczas to zaczynamy rozumieć rzeczy, których do tej pory nawet nie zauważaliśmy. Zauważamy je bo stan naszego umysłu się zmienia, a my zaczynamy interesować się sobą, rozwojem, poszukiwaniem mocy i sukcesem. Zaczynamy dostrzegać potrzebę miłości, bo kochani i kochający czujemy się zdrowsi, mocniejsi, spełnieni.

Pozostając zaś nadal w niższej świadomości czujemy się wyalienowanie, odizolowani i oddzieleni, obwiniamy się innych, tłumimy ważkie pytania i własne problemy, okłamujemy siebie i cierpimy. Ale przede wszystkim nie zastanawiamy się nad istotnymi pytaniami – „skąd przyszliśmy?” i „dokąd zmierzamy?”. Gdy zaś wchodzimy w stan wyższej świadomości uniwersum /Boga/, nasz umysł wychodzi poza własne ramy. Poza własne interesy i pragnienia. Poza potrzeby. Wówczas zaczynamy myśleć o świecie i innych ludziach w bardziej pomysłowy i pomocny sposób. Współpracujemy.

Gdy wznosimy się do wyższej świadomości, przestajemy myśleć o bliźnich jako o wrogach. A im więcej czasu spędzamy w wyższej świadomości, tym bardziej rozwijamy zdolność obserwacji. Dociera do nas, że strach, cynizm i agresja nas osłabiają, a miłość nas krzepi, wzmacnia, uzdrawia. Trudno z tym polemizować, a jeszcze trudniej zaprzeczać, gdy już to zaobserwowaliśmy. Pojęcie wyższej świadomości jest różnie interpretowane w ziemskich tradycjach kulturowych i religijnych, także w badaniach naukowych. Jako ludzie korzystamy na zrozumieniu stanów wyższej świadomości w jak największym stopniu. Im bardziej świadomy jesteś, tym dla ciebie lepiej.

Wyższa świadomość – Podsumowanie:

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ świadomość eliminuje strach, największego przeciwnika świadomości. Człowiek w strachu potrafi zabić, nie zastanawiając się, nie poznając, nie odkrywając i nie rozumiejąc. Człowiek działający pod wpływem intuicji, nigdy nikogo nie zrani. Ćwiczmy zatem swoją świadomość, ćwiczmy intelekt, ćwiczmy i rozwijajmy intuicję. Bo ciało wie, a my nie do końca, bo zbyt często rozumowo się mylimy. Nauka to tylko zbiór teorii, a teoria to nie prawda, nie to co jest.

PS. Trud kształcenia własnej świadomości zwraca się w szczęściu. – August Witti

_______________
#WyzszaSwiadomosc

najnowsze z prawdziwie

Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Translate »
idź do góry