Najtrudniej poznać samego siebie

Czym ta duchowość jest

Czym ta duchowość jest?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym ta duchowość jest? Zdefiniowanie, czym jest, nie jest łatwe, ani też proste, gdyż istnieje wiele jej rodzajów . Duchowość wewnątrz religii /Islam, Chrześcijaństwo, Buddyzm/ oraz bez religii. Generalnie dążenie do duchowości jest związane z naszą naturą, ale sposób j 0duchowa ścieżka, są indywidualne. To światopogląd i sposób życia opartym na przekonaniu, że w życiu jest coś więcej niż to, co jawi się zmysłom.

Czym ta duchowość jestCzym ta duchowość jest?

Duchowość wiąże się z wiarą w świadomość jako chmura informacji rządząca wszechświatem. Co za tym idzie w reinkarnację i możliwości świadomości, gdyż ta jest energią, jest falą. To także ludzkie zaspokojenie pragnienia sensu, pokoju, tajemnicy i prawdy.

Tak jak medytacja różni się dla różnych ludzi, tak samo jest z duchowością. Duchowość to poszukiwanie sensu, celu i kierunku w życiu. Zaspokaja ona naszą potrzebę posiadania podstaw do życia, ścieżki lub sposobu życia w świetle szerokiego kontekstu. Mówi o potrzebie rezonowania z czymś większym niż nasze ego i indywidualne życie. Z czymś co spływa na człowieka rozumną ideą, pomysłem, wynalazkiem, dziełem i wszystkim co cenne.

Dla wielu cierpienie jest bramą duchowości. Gdy umysł uzależnia się od zewnętrznych rzeczy dla osiągnięcia szczęścia, jego doświadczanie będzie zawodne, z tychże zewnętrznych przyczyny. Cierpienie jest zjawiskiem psychicznym, a duchowo to sposób przekształcenia umysłu. Stąd też dążenie do wewnętrznego poszukiwania szczęścia i spokoju. Duchowość pomaga nam uzyskać równowagę, niezależność od przypadków zewnętrznych i większe uznanie dla życia.

Czym ta duchowość jest? – Podsumowanie:

Różne tradycje różnie opisują oświecenie. Spoiwem jest to, że to stan transcendencji, odsuwający cierpienie. Świadomość implikuje radykalną zmianę w postrzeganiu i doświadczaniu świata oraz wyjście poza poczucie bycia jednostką lub osobą. Pragnienie doświadczenia pokoju i wolności, odnalezienie celu i dotarcie do tego, kim jesteśmy, powoduje przekroczenie ego i połączenie się z Bogiem /Uniwersum/.

Każda praktyka duchowa służy określonemu celowi. To duchowy pragmatyzm. Nie chodzi tu o kontynuowanie tradycji rodzinnych, środowiskowych lub robienie czegoś z poczucia obowiązku. Chodzi o aktywne odkrywanie wewnętrznego świata, kierując się zawsze konkretnym pytaniem, pragnieniem lub celem.

PS. Światło duchowości w nas to świadomość własnej ciemności. – August Witti

_________
#Duchowosc

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry