Najtrudniej poznać samego siebie

Czym ta duchowość jest

Czym ta duchowość jest?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym ta duchowość jest? Zdefiniowanie, czym jest, nie jest łatwe, ani też proste, gdyż istnieje wiele jej rodzajów . Duchowość wewnątrz religii /Islam, Chrześcijaństwo, Buddyzm/ oraz bez religii. Generalnie dążenie do duchowości jest związane z naszą naturą, ale sposób j 0duchowa ścieżka, są indywidualne. To światopogląd i sposób życia opartym na przekonaniu, że w życiu jest coś więcej niż to, co jawi się zmysłom.

Czym ta duchowość jestCzym ta duchowość jest?

Duchowość wiąże się z wiarą w świadomość jako chmura informacji rządząca wszechświatem. Co za tym idzie w reinkarnację i możliwości świadomości, gdyż ta jest energią, jest falą. To także ludzkie zaspokojenie pragnienia sensu, pokoju, tajemnicy i prawdy.

Tak jak medytacja różni się dla różnych ludzi, tak samo jest z duchowością. Duchowość to poszukiwanie sensu, celu i kierunku w życiu. Zaspokaja ona naszą potrzebę posiadania podstaw do życia, ścieżki lub sposobu życia w świetle szerokiego kontekstu. Mówi o potrzebie rezonowania z czymś większym niż nasze ego i indywidualne życie. Z czymś co spływa na człowieka rozumną ideą, pomysłem, wynalazkiem, dziełem i wszystkim co cenne.

Dla wielu cierpienie jest bramą duchowości. Gdy umysł uzależnia się od zewnętrznych rzeczy dla osiągnięcia szczęścia, jego doświadczanie będzie zawodne, z tychże zewnętrznych przyczyny. Cierpienie jest zjawiskiem psychicznym, a duchowo to sposób przekształcenia umysłu. Stąd też dążenie do wewnętrznego poszukiwania szczęścia i spokoju. Duchowość pomaga nam uzyskać równowagę, niezależność od przypadków zewnętrznych i większe uznanie dla życia.

Czym ta duchowość jest? – Podsumowanie:

Różne tradycje różnie opisują oświecenie. Spoiwem jest to, że to stan transcendencji, odsuwający cierpienie. Świadomość implikuje radykalną zmianę w postrzeganiu i doświadczaniu świata oraz wyjście poza poczucie bycia jednostką lub osobą. Pragnienie doświadczenia pokoju i wolności, odnalezienie celu i dotarcie do tego, kim jesteśmy, powoduje przekroczenie ego i połączenie się z Bogiem /Uniwersum/.

Każda praktyka duchowa służy określonemu celowi. To duchowy pragmatyzm. Nie chodzi tu o kontynuowanie tradycji rodzinnych, środowiskowych lub robienie czegoś z poczucia obowiązku. Chodzi o aktywne odkrywanie wewnętrznego świata, kierując się zawsze konkretnym pytaniem, pragnieniem lub celem.

PS. Światło duchowości w nas to świadomość własnej ciemności. – August Witti

_________
#Duchowosc

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry