Najtrudniej poznać samego siebie

Czym w istocie jest przebudzenie

Czym w istocie jest przebudzenie?

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Czym w istocie jest przebudzenie? Przebudzenie nie wymaga wiary religijnej i nie musi być w żaden sposób duchowe. Przebudzenie jest możliwe dla każdego z nas ludzi. A fakt, że możemy zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy, jest już bezwarunkową miłością.

Czym w istocie jest przebudzenie

Czym w istocie jest przebudzenie?

To istotny temat i ważki, bo właśnie teraz objawił się nowy potencjał ludzkości, który łączy przebudzenie z dorastaniem. Istotny bo teraz trwają na ziemi zmiany, a gdy dobiegną do końca nastąpi nowa cywilizacja. Otóż dorastamy tylko do pewnego poziomu duchowego. Gdy chcemy pójść dalej, musimy się przebudzić, ale też musimy dojrzeć do przebudzenia, także w jego trakcie.

Celem nie jest przekroczenie istoty ludzkiej i ciała, gdyż bycie człowiekiem oznacza wypełnienie bezwarunkową miłością naszego ciała. Jesteśmy bowiem naczyniem miłości. Gdy jest w nas miłość, nie ma nic innego. Pojawiają się w nim natomiast tzw. cuda i jesteśmy szczęśliwi.

Aby się obudzić, nie trzeba porzucać dotychczasowego życia. Wcale nie trzeba być pustelnikiem, nie trzeba ciągle medytować i co najbardziej istotne, nie trzeba w nic wierzyć. Ale należy dostrzec identyfikację własnego ego, bo bez tego nigdy nie poczujesz się gotowy. Każdy jednakowoż ma zdolność do przebudzenia.

Czym w istocie jest przebudzenie? – Podsumowanie:

Zaczynamy od dostrzeżenia błędnej tożsamości, wzrok kierujemy na ciało i emocje, a następnie na relacje z innymi, wiedząc już, że jesteśmy częścią większej całości. Każdy etap przynosi „skok”. Samo zaś przebudzenie prowadzi wprost do wolności od strachu, strachu przed śmiercią. Czyli przebudzenie prowadzi do wolności, a ta objawia się brakiem strachu przed życiem i brakiem strachu przed miłością.

Przebudzenie rozpoczyna się od zauważenia samego przebudzenia w sobie, a później następuje stopniowy rozwój. Zatem przebudzenie to nie natychmiastowe oświecenie, nagła ucieczka od ludzkiej kondycji i życia, ucieczka przed problemami życia, magia i cuda – nie.

Dowiesz się natomiast kim jesteś. A uświadomienie sobie tego może spowodować w tobie głęboką zmianę. Przebudzenie łagodzi cierpienie i poprawia samopoczucie poprzez zmianę tożsamości i wiedzy w nas. Ćwiczymy, aby nauczyć się posługiwania świadomością. Gdy zaś staniemy się wolni, spod tego co nazywamy sobą, wyłoni się nasza prawdziwa natura.

Przebudzenie świadomości jest świadome bez użycia myśli

  • Zamknij oczy, pozwalając, by świadomość pozostała otwarta. Odczuj oddech, poczuj całe ciało od wewnątrz.
  • Odczuj tu i teraz. Obserwuj ciało: jak się czuje, czy wygodnie, pobudzone, zrelaksowane, zmęczone, OK? Pozwól ciału trwać bez zmian.
  • Zauważ świadomość, poczuj ją.
  • Zainteresuj się aktywnością umysłu i myśli. Obserwuj czy myśli są pobudzone, czy spokojne, zmęczone, czy emocjonalne, niespokojne czy neutralne. Nie zmieniaj niczego.
  • Zauważ przestrzeń, w której poruszają się myśli. Zainteresuj się świadomością zamiast myśli. Zauważ, w jaki sposób świadomość pozwala umysłowi być takim, jaki jest.
  • Zauważ, że rozbudzona świadomość jest uważna, świetlista i pozbawiona osądu. Nigdy nie jest zmęczona, niespokojna i bolesna.
  • Doświadczaj płynących z niej; bezbolesności i bezmyślności.
  • Bądź świadom świadomości. Spędzaj w niej czas, nie wchodząc do myśli ani nie śpiąc. Bądź świadomością, która przyjmuje twoje odczucia i myśli, bo świadomość nie jest oddzielona od myśli, uczuć i wrażeń.
  • Zobacz wszystko bez określania i etykietowania.
  • Po prostu bądź.

PS. To miłość każe mi pamiętać, że tylko miłość czyni mnie świadomym. – Leonardo da Vinci

___________
#Przebudzenie

Tags:

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Translate »
idź do góry