Najtrudniej poznać samego siebie

Czysta świadomość a charakter człowieka

Czysta świadomość a charakter człowieka

w internetowo/kwantowo/prawdziwie

Czysta świadomość a charakter człowieka. Z charakterem tak jak z grawitacją, wiemy że jest, a nie możemy go zobaczyć i przeanalizować. Pewne jest natomiast, że można go zmienić. Charakter to piętno, cecha, wizerunek lub właściwość. Są to cechy wyróżniające dany przedmiot, zjawisko, osobę od innych tego samego rodzaju, np. ze względu na wygląd, postać, działanie czy zachowanie. Górę bierze zachowanie i to ono poddawane jest ocenie innych. Mamy zatem zagwozdkę.

Czysta świadomość a charakter człowieka

Czysta świadomość a charakter człowieka

Wiem z całą pewnością, że charakter można zmieniać i da się to zrobić, gdyż sam to nieustannie czynię. Zmiany są kolosalne i wręcz niewiarygodne. Wszyscy żyjemy we własnych lub zapożyczonych schematach.

Nie raz słyszeliśmy „nie potrafisz tego zrobić”, „nie nadajesz się”, „jesteś niegrzeczny”, „nie umiesz tego czy tamtego”, ale też „jest Pan chory”, „Pana /tu część ciała/ jest słabe” i „jesteś głupi” lub i dosadniej.

Wszystkie te schematy, stwierdzenia, czasami i inwektywy tworzą nasz charakter, nasze zachowanie i rodzaj odczuwania. Stąd oświeceni /obudzeni/ powtarzają jak mantrę „nie oceniaj”. Nie oceniaj, by sam nie zostać oceniony, ale i nie oceniaj, bo guzik wiesz.

W ogóle nie wiesz co doprowadziło kogoś do takich a nie innych zachowań, nie znasz całości oglądu, ponadto nie masz żadnego prawa do oceny, nawet jak to jest Twoje dziecko, Twoja żona bądź mąż, Twój znajomy. Nie masz prawa!

Czysta świadomość – Rozważania:

Pracę nad oświeceniem i rozwojem świadomości zaczynaj od siebie, od swoich przywar, od likwidacji złości, agresji, niewyparzonego ryja, potoku nieprzemyślanych słów, a przede wszystkim oceny innych. Nikt, powtarzam nikt z nas nie jest bez winy, każdy ma coś za uszami i niejedno na sumieniu. Było, minęło. Teraz czas sprawić, by się nie powtórzyło, nie dominowało nad nami, nie pociągało lawiny niechcianych zdarzeń. Pora zacząć myśleć zanim się coś zrobi, zreflektować się i przeprosić, zadośćuczynić jak już się nieopacznie zrobi i naprawiać, o ile to możliwe, to co się dawno już zrobiło, a tkwi w naszej głowie. To tzw. rozwiązywanie konfliktów i bez tego daleko nie zajdziemy.

Fajnie też mieć jakieś własne wsparcie mentalne. Chociażby jakiś cytat, wierszyk, bądź hasło, które wyzwoli nasze zachowania. Przykładowo, pierwsze z brzegu „zarządzam z poziomu Świadomości mojej Istoty, którą Ja Jestem w tym ciele i poza ciałem. Realizuję cele i misje, z którymi na tym planie się manifestuję. Idę ścieżką rozwoju Mojej Duszy we wszelkiej Obfitości wypływającej z poziomu wibracji Światła. Światła, którym emanuję, w potencjale i kreacji … dla Mojego Najwyższego dobra i wszystkich innych. Taka jest Moja Wolna Wola” – pompatyczne, ale może być. Ja osobiście wolę hasła, np. przy świadomym oddychaniu, gdzie w głowie słyszę „wdech i wydech”, zamieniam je na „kocham, przebaczam” i już.

Technika jest dowolna i indywidualna. Natomiast samo stosowanie jej obowiązkowe we wczesnym etapie rozwoju świadomości. My, ludzie słabi, a każdy taki jest, musimy sobie pewne istotne rzeczy przypominać. Wręcz sobie je wmawiać. Bez tego przypominania, a przede wszystkim stosowania i zmieniania zachowań i charakteru, nigdy nie poczujecie jak płynnie się wszystko w waszym życiu pozytywnie zmienia i układa podłóg waszej woli. Ta mantra, to ciągłe przypominanie właściwych zachowań i myślenia, otwiera oczekiwane możliwości.

Ważnym jest też, aby otoczenie i przestrzeń w której się znajdujemy, była sprzyjająca, czysta. Jeżeli otoczenie nam nie służy to zdecydowanie należy opuścić tą przestrzeń. Bez względu czy jest to praca, małżeństwo, środowisko, rodzina, czy tylko znajomi, sąsiedzi. Jeżeli są patologiczni i źli, to znaczy że nas blokują. Zamykamy ten rozdział, odchodzimy, nie oglądając się wstecz. Pierwsze co odczujemy to natychmiastową wolność i swobodę. Sprawią one, że poradzimy sobie ze wszystkim i lepiej niż się sami spodziewamy.

Czysta świadomość – Podsumowanie:

Pamiętajmy zawsze, że naszym celem nie jest pogoń za pieniądzem, dostatkiem i wygodą, to samo do nas przyjdzie. Naszym celem jest świadomy i światły samorozwój. I pod żadnym pozorem nie czynienie zła, ocenianie, złość i agresja. Naszym celem jest dobro, w każdej postaci, nie musimy pomagać ludziom i lgnąć do nich i do ich towarzystwa. Na Ziemii jest tyle istnień, które możemy kochać, że wybór mamy nieprzebrany. Gdy przestaniesz się martwić o siebie, a zaczniesz służyć innym, kochać, rozwijać się, zmieniać. Zdziwisz się jak wszystko co związane z Twoją osobą się ułoży.

PS. Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba troszeczkę poczekać. – Karolina i Witold Augustyńscy

__________
#Charakter

najnowsze z internetowo

Anonymous do Putina

Anonymous do Putina

Anonymous do Putina. Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous prowadzi obecnie otwartą cyberwojnę z
Technologia deepfake

Technologia deepfake

Technologia deepfake. Termin ten pochodzi z głębokiego uczenia się. Jest to zsyntetyzowanie
Realizm vs wiara

Realizm vs wiara

Realizm vs wiara. Nauczeni jesteśmy odbierać ten świat nie dosyć, że w
Translate »
idź do góry