Daj się kochać

Daj się kochać

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Daj się kochać! Aby pięknie i szczęśliwie żyć, niezbędne jest robienie tego, co kochamy. Korzystanie z nadarzających się możliwości bez zbytniego myślenia, bez wysokich oczekiwań. Po prostu z chęcią i wyrażaniem życia. W tym celu konieczne jest kochanie siebie i pozwalanie się kochać. Kochanie siebie jest skomplikowane, ale jest to podstawowy krok, aby inni mogli nas pokochać. My zaś musimy kochać swoje ciało, umysł, zalety, wady, cechy, rzeczy, które nas fascynują.

Daj się kochaćDaj się kochać

Poczucie własnej wartości to oceniające postrzeganie siebie. To znaczy tego, jak siebie postrzegamy, jak siebie cenimy. Opiera się ono na czterech fundamentalnych filarach.

Są to: samoocena – co myślimy o sobie, obraz siebie – sposób, w jaki widzimy się nawzajem, samopomoc – kiedy nagradzamy siebie i samowystarczalność – czyli zaufanie, jakim się obdarzamy. Aby wzmocnić te cztery elementy poczucia własnej wartości, żyć w zgodzie ze sobą i być szczęśliwszymi, musimy zachować kilka małych zasad. Wówczas nauczymy się kochać siebie i doceniać wszystko, co w nas dobre.

Przede wszystkim nie porównujmy się z innymi. Nauczyliśmy się porównywać z innymi i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że takie porównywanie jest zawsze negatywne. Pojęcie piękna, czyli tzw. gust jest zależny od intelektu, obycia z pięknem i wiedzy. Czyli różni się w zależności od człowieka i jest to całkowicie subiektywne. To, co my uznajemy za piękne, inna osoba może uznać za brzydkie i na odwrót. Dlatego porównania są po prostu bezzasadne.

Najlepszą rzeczą dla nas samych jest zbudowanie własnej koncepcji piękna. Nie jest to łatwe, ale ważne jest, aby spróbować to zrobić. Aby się ubrać, nie podążając za modą. Aby kochać siebie, bez zewnętrznych koncepcji. Bo ważnym jest, aby nie koniecznie być pięknym, ale aby kochać siebie. Ponieważ miłość własna w zasadzie nie różni się od miłości do innych. Zatem zadbaj o swoje ciało i umysł i rób to, co sprawia przyjemność.

Daj się kochać – Podsumowanie:

Postarajmy się wyeliminować represyjne przekonania, np. całej serii zachowań, które uważamy za nawykowe i czujemy się zobowiązani do ich wypełniania i zachowania, nawet nie próbując ich zmieniać. Kolejnym to zachowanie quasi-naukowe, które prowadzi do oceny uczuć w sposób naukowy. Kolejne to kult samokontroli, czyli chęć kontrolowania wszystkich naszych uczuć i emocji. Owszem, ważnym jest kontrolowanie siebie, ale aby uniknąć destrukcyjnych zachowań, a nie w nie wpadać.

Kolejne to kult skromności. Tzw. siedź w kącie, a znajdą cię. To zachowanie które sprawia, że nie doceniamy naszych sukcesów i naszych wysiłków ze źle pojętej skromności. Jeżeli nie potrafisz kochać siebie, będzie ci trudno kochać innych, ponieważ poczujesz, że czasu i energii, które poświęcasz drugiej osobie, nawet sobie nie oddajesz. W dzisiejszym społeczeństwie wszystko toczy się zbyt szybko. Wszyscy jesteśmy zagonieni, ale musimy się na chwilę zatrzymać i dać się po prostu kochać.

PS. Poczuj czułość tkwiącą w każdym geście i w każdym spojrzeniu drugiej osoby i po prostu daj się kochać. – August Witti

___________
#DajSieKochac