Najtrudniej poznać samego siebie

Dentysta sadysta

w polsko/prawdziwie/topowo

Opracowana przez polskiego dentystę Zbigniewa Dobkowskiego bezbolesna metoda leczenia zębów jest już dostępna. Stworzone przez niego urządzenie tzw. abrator jest najlepszym urządzeniem tego typu w świecie. Dentysta, który nie słyszał o tej metodzie, to najnormalniej w świecie …

dentysta sadysta.

dentysta1W gabinetach stomatologicznych nadal wykonuje się tradycyjne bolesne zabiegi, często bez znieczulenia. Mentalność pacjentów i lekarzy jest zgodna, leczenie zębów musi być bezbolesne. A o ile lepiej byłoby wyjść z gabinetu dentystycznego zrelaksowanym, spokojnym, bez bólu i opuchlizny… U większości lekarzy, podczas leczenia pacjentów problemem jest ból zadawany pacjentom. Lekarze podejmują różne działania, by ograniczyć go do minimum, ale niestety w Polsce nie ma lekarzy zajmujących się stricte bólem. Stosowane znieczulenia ograniczają odczucia, ale nie zawsze są tolerowane przez organizm pacjenta. Lekarze dentyści mają co prawda szeroki wybór leków przeciwbólowych, ale odpowiednie ich dobranie do danego pacjenta wymaga czasu, a tego w stomatologii nie mamy. Ponadto lekarze nauczeni są metody borowania wiertłami i zapewne jeszcze długie lata będą trwali w niewiedzy i ignorancji. Co zatem zrobić? Upominać się za każdym razem, przy każdej wizycie, o metodę bezbolesną i “abratory”, tak aby zmusić lekarzy do zapoznania się z tą metodą i do zakupu urządzenia.

W trakcie leczenia ubytku powstaje tak zwana rana zębinowa. To ta rana reaguje bólem na wiercenie, cięcie i wysoką temperaturę, która temu towarzyszy. W kanalikach zębinowych są zakończenia nerwowo-czuciowe, które za każdym razem są drażnione, wyszarpywane, przez co powstaje impuls elektryczny wędrujący do mózgu. Im kanał się szerzej otwiera /większy ubytek/ tym dotkliwszy ból, wzrasta też niebezpieczeństwo dla pacjenta. W abrazji /nowoczesnej metodzie/ nie ma tarcia, bo jest to metoda bezkontaktowa. Tutaj drobiny tlenku glinu uderzając o powierzchnie szkliwa i zębiny odrywają elementy uszkodzone, a strumień powietrza schładza leczone miejsce o ok. 1 oC. Blokowane są też kanaliki, co powoduje, że w tej metodzie nie ma możliwości podrażnienia i wywołania reakcji bólowej, gdyż homeostaza zęba jest zachowana. Drobinki tlenku glinu usuwają uszkodzenia zęba, stare wypełnienia, podkłady, mocno zaklinowane opatrunki i obce drobiny. Abrazja tak przygotowuje strukturę zęba, że nie ma potrzeby wytrawiania zęba pod wypełnienie. Pozwala też bez uszczerbku dla żywych struktur zęba opracowywać tkankę zębinową do granic możliwości. Abrazja niemal całkowicie znosi odczucie bólu, wibracji, hałasu, drgań i zapachów, co jest istotne dla większości pacjentów.

PS. Zgryzota ma ostre zęby.

____________
#Stomatologia

Hits: 378

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry