Dlaczego giną nam hasła i całe strony?

Dlaczego giną nam hasła i całe strony?

w internetowo/prawdziwie/świadomie

Dlaczego giną nam hasła i całe strony? Jako, że jestem bardzo dobrym webmasterem, czyli specem od Internetu i stron internetowych, czuję się zobowiązany ostrzec wszystkich użytkowników Internetu o wymogach tegoż. Internet powstał na bazie znanego języka, ale i stworzył wiele nowych znaków.

Użytkownicy przez swoją niewiedzę sami sobie szkodzą. Internet to wielki wynalazek – sieć komputerowa, czyli wiele połączonych ze sobą komputerów, zwanych również hostami. Natomiast WWW, potocznie strona, to usługa internetowa oparta na językach internetowych. Innymi znanymi usługami tego rodzaju są: poczta elektroniczna /e-mail/ oraz P2P.

Dlaczego giną nam hasła i całe stronyDlaczego giną nam hasła i całe strony?

Wszystkie te sieci i wraz z nimi bazy danych korzystają ze znaków, które są dla nich zarezerwowane. My zaś użytkownicy powinniśmy z pewnymi zasadami być zaznajomieni i dosyć często w różnych miejscach w Internecie się nam o tym przypomina.

Podaje się również znaki, których używać nie wolno. Ale człowiek to wielki ignorant i nawet gdy dostanie nauczkę, niechętnie się uczy, niestety. A samo „nie wolno” działa na nas jak płachta na byka. Ale okazuje się, że niezastosowanie tych zasad doskwiera nam, nie innym. I tak zdziwieni jesteśmy wielce, że nagle coś nam ginie w Internecie, a przecież powinno być.

Dlaczego giną nam hasła i całe strony? – Rozważania:

Otóż dzieje się tak często dlatego, że nie stosujemy reguł zastrzeżonych. A one, cóż, może i nie pociągają wobec nas żadnej odpowiedzialności, ale po prostu znikają. I znikają hasła, posty, maile, zdjęcia, ba, nawet całe strony ze swoją zawartością.

A dzieje się tak dlatego, że to wszystko działa w sieci i te wszystkie dane przelatują przez miliony serwerów, z których jedne są nowoczesne aż nadto, a drugie archaiczne, prawie aż Arpanetowe, czyli stare. Te stare ściśle przestrzegają reguł i jak coś ich nie spełnia, to kasują to jako błąd. No bywa. My zaś zaskoczeni jesteśmy takim stanem rzeczy i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że sami sobie to czynimy, szukając winnych.

Dla wyjaśnienia, w nazwach i hasłach używamy tylko znaków podstawowych: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z – a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z – 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . _ – Wszelkie inne są niedopuszczalne i jeśli coś się stanie, wiń siebie, nie innych. W bazach danych, na których wszystko się opiera i także zbudowane są CMS, czyli systemy zarządzania treścią /zasadniczo większość stron internetowych/ należy unikać następujących znaków specjalnych: /absolutnie ich nie używamy!!!/

Name (Nazwa) Symbol
Spacja
Apostrof
Cudzysłów
Znak @ @
Grawis `
Znak numeru #
Procent %
Znak większe niż >
Znak mniejsze niż <
Wykrzyknik !
Kropka .
Nawiasy kwadratowe [ ]
Gwiazdka *
Znak dolara $
Średnik ;
Dwukropek :
Znak zapytania ?
Kareta ^
Nawiasy klamrowe { }
Znak plusa +
Łącznik
Znak równości =
Tylda ~
Ukośnik odwrotny |

Dlaczego giną nam hasła i całe strony? – Podsumowanie:

Zatem wszelkie uwagi stosujcie do siebie, ponieważ samiście sobie to uczynili swoją ignorancją. Być może kiedyś doczekamy się czasów, gdy wszelkie zasady będą ignorowane, ale póki co są i kasują akurat ważne dla nas rzeczy.

PS. Uważność i wiedza są niezastąpione. – August Witti

___________
#DlaCzegoGina