Najtrudniej poznać samego siebie

www.peterbalds.eu

Dlaczego koty są mistrzami ZEN?

w kocio/oświecenie/prawdziwie

Dlaczego koty są mistrzami ZEN? Dokładnie przed momentem to sobie uświadomiłem. I nie jest to związane bezpośrednio z nadprzyrodzonymi zdolnościami do umiejętności leczenia /felinoterapii/, przekraczania wymiarów, czy hipnotycznego wzroku. Bynajmniej. Samo ich jestestwo jest ZEN, a my ludzie możemy z tego korzystać.

Dlaczego koty są mistrzami ZEN?

Dlaczego koty są mistrzami ZEN?

Od niepamiętnych czasów kot towarzyszy człowiekowi. Nie jako udomowione, karne zwierzątko, mające jakąś konkretną rolę. Ale jako partner, przyjaciel i właśnie mistrz ZEN. Na czym to partnerstwo polega?

Kot z natury nie jest karny, robi wszystko po swojemu i według własnego widzi mi się. Zatem bliżej mu do partnera, niż do istoty od nas zależnej. Kot chadza własnymi ścieżkami. Znika. Pojawia się. I mruczy.

Mruczenie kota do złudzenia przypomina ho’oponopono oraz mantrę Om i ma wielką wyciszającą moc. Kto nie odczuł kociego mruczenia na własnej skórze? Bywa, że kot potrafi nas uśpić w przeciągu sekundy tym swoim mruczeniem, bywa że budzi nas nagle … ale to już inna kwestia.

Kot mistrzem ZEN

Kot jest nieustannie skupiony na obecności, tu i teraz. Potrafi kontemplować krajobraz godzinami. Nie ma w nim złości, agresji, jest ciekawość świata i sprawność mistrzów sztuk walki. Umiesz wskoczyć z miejsca na dach domu – nie? A kot umie. Wszak codziennie wskakuje na stół, półki, szafę. Jednocześnie cały czas zachowuje spokój i niezmąconą asertywność do świata. Spróbuj coś kotu narzucić.

Ale najważniejsza i najistotniejsza jest obecność kota w domu. Gdy wskoczy ci na kolana, gdy lekko przyśnie i mruczy, a ty go głaszczesz niejako z definicji, to wówczas nie ma między wami miejsca na żadne inne uczucia tylko miłość. Im mniejszy kot, tym większa miłość, ale i radość, spokój. To jest to mistrzostwo ZEN. Ten brak emocji, ten spokój i wysokie uczucia, to nas wzmacnia, przywraca do obecności, wycisza.

Kot w tym wszystkim nie przypisuje sobie żadnych zasług. On to robi bo lubi, a my ludzie z tego korzystamy.

Na tym właśnie polega fenomen mistrza ZEN. Wszyscy się przy nim dobrze czują, wzrasta miłość i poczucie spokoju. Prawdziwy zen jest praktyką, której celem jest powrót do rzeczywistej jaźni tu-i-teraz, do swojej prawdziwej natury. I tym właśnie zajmują się koty.

Kilku takich dorastających mistrzów, znajdziecie na stronie www.peterbalds.eu
Każdy z maluchów może być twoim osobistym mistrzem ZEN.

PS. Kot nadaje domowi duszę. – August Witti

____
#Koty

 

Tags:

najnowsze z kocio

Kwantowy kot

Kwantowy kot

Kwantowy kot. Odkąd pamiętam interesowała mnie świadomość siebie i psychotronika. Ta dziedzina
Moja kolorowa żona śpi

Moja kolorowa żona śpi

Moja kolorowa żona śpi! Kaja do tej pory niechętnie zamieszczała swoje zdjęcia,
Translate »
idź do góry