Dlaczego ludzie nie lubią czytać

Dlaczego ludzie nie lubią czytać

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Dlaczego ludzie nie lubią czytać? Wielu z nas nienawidzi czytania, co pociąga za sobą nienawiść do książek. Warto się zastanowić chociaż, mając taką dolegliwość, dlaczegóż to nie lubimy czytać? Osoby o słabych umiejętnościach czytania, co niestety w naszym kraju się zdarza, nie mogą w zadowalającym tempie przyswajać wiedzy i nowych informacji. Gdy ktoś czyta w bardzo wolnym tempie, to sama ta czynność go niepokoi i frustruje. A to zaś sprawia, że ​​czują się niekompetentni. Dla nich czytanie jest zbyt czasochłonne i zbędne.

Dlaczego ludzie nie lubią czytaćDlaczego ludzie nie lubią czytać

Zawsze mówię, że wyżej dupy nie podskoczysz. Bo, jeśli jako dziecko byłeś otoczony niewłaściwymi książkami, to oczywiste jest, że dla ciebie one nie są atrakcyjne. Przyjemność czytania odkrywa się wcześnie, a nieopanowanie sztuki czytania w młodym wieku może utrudnić pełne zrozumienie tekstu, co za tym idzie nie jest to satysfakcjonujące czytanie, a wręcz nieznośna mordęga. Ale z drugiej strony jeśli już usilnie chcesz być świadomy, to czytanie cię nie opuści. Te tematy duchowe nie są w codziennym obiegu informacyjnym, na YouTube lub TikTok’u.

Ponadto ludziom, którzy często i łatwo się rozpraszają, trudno jest zagłębić się w książkę lub dowolną lekturę i zatracić się w niej. Zbyt duży stres lub niepokój w życiu mogą sprawić, że czytanie będzie trudnym i frustrującym doświadczeniem. Jeśli nie możesz skoncentrować się na czytaniu, a twój umysł nieustannie błądzi, myśląc o jutrze, to naturalne, że wolisz inną aktywność niż czytanie. Coś, co nie wymaga koncentracji. Także daj sobie spokój z tzw. świadomością, bo będzie jak zawsze mówię.

Jeśli rodzice, których se nie wybrałeś, nie promowali czytania w domu i sami za dużo nie czytali, to daj se spokój i z czytaniem, a już ze zrozumieniem w ogóle, daj sobie spokój z świadomowościowymi bajkami, bo wyżej d… Ubolewać należy na złe doświadczenia z czytaniem, bo one również powodują niechęć do czytania. Ubolewać należy także nad głupotą i niedorozwojem, nad analfabetyzmem i niewiedzą, nad brakiem świadomości wśród ludzi i tym, że dążą niechybnie do zagłady, jeśli się nie obudzą.

Dlaczego ludzie nie lubią czytać – Podsumowanie:

Ale obudzić się trzeba z niewiedzy, z powielanych bajek, głupot i historii. Do tego zaś umiejętność czytania ze zrozumieniem jest nieodzowna. Zaś opanowanie sztuki czytania nie jest tak naprawdę praktyką, która jest ograniczona wiekowo. Poprawa tempa czytania może znacznie pomóc w zachęcaniu do czytania. Szybkie czytanie do świadomości jest nieodzowne, bo ​​spędzasz mniej czasu na czytaniu, a zrozumienie pozostaje nienaruszone. W rezultacie masz więcej wolnego czasu na własny rozwój.

PS. Śpiący musi się obudzić, albo może spać na wieki. – August Witti

____________
#NieLubieCzytac