Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego nie wierzymy w siebie

Dlaczego nie wierzymy w siebie?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Dlaczego nie wierzymy w siebie? Wyobrażamy sobie nasze życie jako krętą ścieżkę. Bagaż to doświadczenia, wiara w siebie i poczucie własnej wartości. Ale bywa, że staje na niej ktoś, kto niszczy naszą samoocenę. Od tego momentu sądzimy, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Wkrada się w nas zwątpienie i niechęć do siebie i zamiast próbować dalej, patrzymy w ciemność za sobą, przeżywając na nowo wszystkie porażki.

Dlaczego nie wierzymy w siebieDlaczego nie wierzymy w siebie?

Jakież to jest niedorzeczne, gdy przestajemy wierzyć w siebie, bo ktoś nam coś powiedział. Boimy się porażki i skupiamy się na wszystkich chwilach, w których zawaliliśmy. To zaś implikuje, że skupiamy się na braku w naszym życiu zamiast na obfitości. To doprawdy trudne, gdy nie wierzymy w siebie. Jednak życie niesie różne chwile, też i takie, gdy nie wierzymy w siebie i musimy udowodnić sobie swoją moc. Wówczas pokonujemy przeszkody, mimo strachu, mimo niechęci. I okazuje się, że dajemy radę, więc nie bójmy się tego.

Kiedy wątpimy w siebie i mamy trudności z dostrzeżeniem w sobie dobra, siły i mocy, pamiętajmy o istotnych rzeczach.

Opinie nie są faktami

Czas najwyższy zrozumieć, że komentarz na nasz temat, któremu ulegliśmy, był tylko czyjąś opinią, a nie faktem. My także wypluwamy czasem z siebie słowa, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Wszyscy mamy prawo do opinii. Ale nie zawsze to fakty. Czas nauczyć się krytycznie podchodzić do opinii innych. To tylko opinie, nie fakty. A poza tym to twoje życie, więc żyj swoją prawdą. Traktuj negatywne komentarze i opinie jako jedne z wielu i absolutnie nie bierz ich osobiście, bo nigdy nie uwierzysz w siebie.

Wszystko wymaga czasu, kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy i nic nie jest wieczne

Wiara w siebie jest istotna. Rozwój i nauka wymagają porażek. Bywa, że zawodzisz, ale dzięki temu się uczysz. Nikt nie jest doskonały. Nie ma jednego sposobu na zrobienie czegoś. A ponadto błędy są wpisane w nasze jestestwo. Porzuć perfekcjonizm i rację. To presja, która ci nie pomaga, a wręcz spowalnia i co gorsza powoduje, że wątpisz w siebie. Oddychaj. Porażka jest wydarzeniem, a nie cechą osobistą.

Strach cię nie może powstrzymywać

Gdy nie wierzysz w siebie, to najprawdopodobniej się tego boisz. A wiara w siebie wymaga odwagi. Musisz być tym, który sam brnie do przodu i wierzy w siebie. Jeśli nie ty, to kto? Jeśli nie ruszysz, to stoisz w miejscu. To strach powstrzymuje nas przed posuwaniem się naprzód. Czas go odpuścić. Nie bójmy się porażki, bo to tylko kolejna okazja, by spróbować ponownie. I dobrze by było wyciągnąć wnioski. Porażka to najlepszy nauczyciel i najszybszy sposób na sukces.

Jesteś wyjątkowy

Każdy z nas kroczy własną, niepowtarzalną ścieżką życia. Nie musisz mieć wsparcia, aby uwierzyć w siebie. Możesz połączyć się z tym, w co wierzysz, a jeśli wierzysz wystarczająco mocno, możesz osiągnąć wszystko. Nie poddawaj się w podróży, którą jest życie. Graj. W grze się czasami wygrywa, a czasami przegrywa.

Możesz ruszyć naprzód

Twoja samoocena została zburzona i jesteś w miejscu pełnym wątpliwości. Czas uwolnić się od tych wątpliwości, lęków i myśli pełnych zwątpienia w samego siebie, aby ruszyć naprzód. W tym celu potwierdź jak się czujesz – uznaj wszystkie swoje lęki, wątpliwości i negatywne myśli lub uczucia na swój temat. Zapisz je i zmierz się z nimi wszystkimi. Przedefiniuj – przyjrzyj się obawom i napisz kontrpropozycje. Odpuść – pozwól niech każdy strach, wątpliwość i negatywne myśli odejdą. Skoncentruj się na następnej właściwej rzeczy do zrobienia, aby osiągnąć swój cel. I nie daj się ponownie przytłoczyć.

Dlaczego nie wierzymy w siebie – Podsumowanie:

Istotne – nie bój się prosić o pomoc. Mistrz zawsze się znajdzie, gdy uczeń gotowy. Czasami potrzeba wzmocnienia pewności siebie od kogoś, kto w ciebie wierzy. Nie bój się porozmawiać z kimś, komu ufasz, o tym, jak się czujesz i poprosić go o wsparcie. Twoja wiara w siebie pochodzi od ciebie i nikt, absolutnie nikt nie może ci jej odebrać bez twojej zgody. Masz moc potwierdzania siebie i swojej samooceny oraz moc ignorowania negatywności w dążeniu do własnych celów. Bądź asertywny.

PS. Brak wiary w siebie jest chorobą. Pozbywa nas motywacji, dążenia i celu. – August Witti

___________
#WiarawSiebie

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry