Dlaczego się przytulamy

Dlaczego się przytulamy

w różne

Dlaczego się przytulamy? Przytulanie uwalnia oksytocynę, hormon wiążący, a także serotoninę i endorfiny. Te hormony są dużą częścią tego, co sprawia, że ​​czujemy się dobrze i budujemy poczucie wspólnoty i więzi z innymi. Ludzie ze swej natury potrzebują dotyku, jest on naszą fizjologią. W dzieciństwie dotyk był kluczową częścią naszej psychiki i poczucia bezpieczeństwa.

Dlaczego się przytulamyDlaczego się przytulamy?

Gdy jesteśmy odizolowani, zaczynamy tracić korzyści z tej regulacji i odczuwamy cierpienie. Przytulanie nie jest jedynym sposobem, w jaki uzyskujemy poczucie połączenia. Istotne są patrzenie sobie w oczy, wyczuwanie ruchów i reakcje twarzy. Gdy jesteśmy świadkami przytulania, neurony w naszych mózgach reagują na to w taki sam sposób, jak gdybyśmy sami podejmowali to działanie /neurony lustrzane/.

Człowiek ma własne pole elektromagnetyczne, które oddziałuje ze zbiorowym polem miejsca, w którym jesteśmy. Często też odczuwamy jak czyjś ogólny stan emocjonalny wpływa na nasze pole, które emitujemy. A im bardziej odczuwamy napięcie, niepokój lub stres, tym więcej sygnałów wysyłamy. Możemy temu zaradzić głębokim oddechem i uwolnieniem napięcia w ciele, zaczynając od głowy aż do stóp. Skoncentrujmy uwagę na swoim ciele /każdym organie/ i oddychajmy powoli w tym obszarze przez 60 sekund.

Nasze ciała to perfekcyjne maszyny wypełnione narzędziami, które wyczuwają wszystkie sygnały pochodzące od innych i naszego środowiska. Zarządzając naszymi emocjami, regulujemy układ nerwowy, nasze odczuwane pole elektromagnetyczne przekazuje innym wiadomość, ale my także ją odbieramy. Przytulamy innych, gdy jesteśmy podekscytowani, szczęśliwi, smutni lub staramy się pocieszyć. Wygląda na to, że przytulanie jest powszechnie pocieszające. Sprawia, że ​​czujemy się dobrze. I okazuje się, że przytulanie czyni nas zdrowszymi i szczęśliwszymi.

Jakie są zalety przytulania?

1. zmniejsza stres

Wsparcie drugiej osoby poprzez dotyk może zmniejszyć stres osoby, która jest pocieszana. Może nawet zmniejszyć stres osoby pocieszającej. Gdy przytulamy kogoś, aby go pocieszyć, nasz mózg wykazuje podobną reakcję. Pociesza się.

2. chroni przed chorobami

Zmniejszenie stresu w efekcie przytulania może pomóc w utrzymaniu zdrowia. Tak się składa, że reakcją przytulania jest znaczne obniżenie stresu, a to bezpośrednio chroni nasz organizm przed chorobami.

3. poprawia zdrowie serca

Przytulanie jest dobre dla zdrowia i dla naszego serca. Obniża ciśnienie krwi i tętno.

4. uszczęśliwia

Oksytocyna bywa nazywana „hormonem szczęścia”, ale także „hormonem przytulania”. Dzieje się tak dlatego, ponieważ poziom oksytocyny rośnie, gdy się przytulamy, dotykamy lub siedzimy blisko siebie.

5. zmniejsza lęki

Dotyk z kimś innym zmniejsza lęk u osób o niskiej samoocenie. Powstrzymuje nas również przed izolacją.

6. zmniejsza ból

Dotyk zmniejsza również ból.

7. pomaga komunikować się z innymi

Komunikacja międzyludzka odbywa się werbalnie lub poprzez mimikę twarzy. Dotyk zaś stanowi ważny sposób komunikacji. Za jego pomocą możemy przekazywać drugiej osobie szeroki zakres emocji, dotykając różnych części ciała. Przytulanie zaś to bardzo pocieszający i komunikatywny rodzaj dotyku.

Dlaczego się przytulamy – Podsumowanie:

Aby przeżyć, potrzebujemy 4 uścisków dziennie, 8 uścisków dziennie potrzebujemy na utrzymanie się w dobrym zdrowiu. Aby się rozwijać, potrzebujemy 12 uścisków dziennie. Wg obserwacji powinniśmy mieć ich jak najwięcej, jeśli chcemy czerpać pozytywne z tego efekty. Jeśli zatem chcemy poczuć się lepiej, zmniejszyć swój stres, poprawić komunikację, być szczęśliwszym i zdrowszym, trzeba zapewnić sobie więcej uścisków. Przytulanie bowiem ma szczególnie pozytywny wpływ na nasz mózg i ciało.

PS. Przytulanie to najprawdziwsza forma dawania i otrzymywania. – August Witti

Tags: