Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotny

Dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotny

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Wiecie dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotny? Otóż wszystko, co w tym świecie zewnętrznym u podstaw, czyli w samej przyrodzie, jest piękne, niebotycznie piękne. Gdzie nie spojrzysz, ale jak się pochylisz i przyjrzysz, jak wejdziesz w chmurę zdarzenia kontemplacyjnego, dostrzeżesz piękno. Sedno przyrody, czyli piękno. Kryjące się w przyrodzie jest nieporównywalnie mocniejsze, niż jakiekolwiek inne piękno. Dlaczego? Bo ono wyzwala miłość! Poczucie miłości w nas. Możemy się nią napełniać.

Dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotnyŚwiat zewnętrzny jest tak istotny:

Znamy pojęcie, wszyscy słyszeli, mało kto wie, co to, ta miłość jest. Jeśli chcesz poczuć to uczucie, weź małego zwierzaczka na ręce. Popatrz też na niego ze środka, z serca. Na jego nieporadność, małość, kruchość i poczuj to uczucie, uczucie miłości. Wszechogarniające uczucie szczęścia, a ćwiczone: dobrobytu, zdrowia, powodzenia. To ono pielęgnowane, może nas napełnić w całości, przepełnić miłością. Wyobrażacie sobie to? Wyobrażacie sobie konsekwencje, gdyby każdy odkrył, czym jest ta miłość, ile ona znaczy i jak dla siebie samego jest ważna. To chciałby w niej trwać i trwać. No tak!

Jak to można zrobić? Jak posiąść tę miłość? A ćwiczyć! Nieustannie, w każdym momencie, medytując, hoponując, modląc się, jakkolwiek. Kontemplować przyrodę wszystkimi zmysłami, aby wyzwolić w nas miłość. Po co? Aby być w każdym momencie gotowym na wlanie miłości w siebie. Tu nie chodzi o nic i nikogo innego jak ciebie właśnie. To w tobie ma rozkwitać ta miłość, tobie przynieść szczęście, radość i miłość bezwarunkową właśnie. Bo to ty później nią promieniujesz. I to ty zmieniasz świat, na taki jak już chcesz. Świat pokoju, wolności, wszelkiego rozkwitu i równości. Bo każdy z nas jest tylko promykiem Uniwersum. Ziarenkiem pustyni, kroplą wody, etc.

Ale ta miłość musi być kształcona, nieustannie wyzwalana na poziomie człowieka. Sama z nieba nie spada, bo jest. Kształci ją przyroda właśnie, którą musimy dla siebie pokochać. Bo przyroda jest poddana nam, oddana nam i w swym pięknie potrafi nas wznieść na wyżyny. Aż do samej miłości, aż do Raju. To my promieniując tym szczęściem, radością, pokojem i miłością, zmieniamy ten świat przywracając zwykłą równowagę. Zmieniamy go na taki jaki jest, pozwalamy mu być taki jaki jest, staramy się aby był taki jaki jest, bo jest doskonały. A wszelkie zmiany, których chcemy w swoim życiu, gdzie mamy własne zdanie i chcemy poprawiać naturę, po swojemu, to podważenie mądrości boskiej – Uniwersum. Boskiej, nie boskiego.

PS. Człowiek uzyskuje pełnię świadomości, gdy napełni się miłością – August Witti

___________
#SwiatZewnetrzny

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry