Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotny

Dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotny

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Wiecie dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotny? Otóż wszystko, co w tym świecie zewnętrznym u podstaw, czyli w samej przyrodzie, jest piękne, niebotycznie piękne. Gdzie nie spojrzysz, ale jak się pochylisz i przyjrzysz, jak wejdziesz w chmurę zdarzenia kontemplacyjnego, dostrzeżesz piękno. Sedno przyrody, czyli piękno. Kryjące się w przyrodzie jest nieporównywalnie mocniejsze, niż jakiekolwiek inne piękno. Dlaczego? Bo ono wyzwala miłość! Poczucie miłości w nas. Możemy się nią napełniać.

Dlaczego świat zewnętrzny jest tak istotnyŚwiat zewnętrzny jest tak istotny:

Znamy pojęcie, wszyscy słyszeli, mało kto wie, co to, ta miłość jest. Jeśli chcesz poczuć to uczucie, weź małego zwierzaczka na ręce. Popatrz też na niego ze środka, z serca. Na jego nieporadność, małość, kruchość i poczuj to uczucie, uczucie miłości. Wszechogarniające uczucie szczęścia, a ćwiczone: dobrobytu, zdrowia, powodzenia. To ono pielęgnowane, może nas napełnić w całości, przepełnić miłością. Wyobrażacie sobie to? Wyobrażacie sobie konsekwencje, gdyby każdy odkrył, czym jest ta miłość, ile ona znaczy i jak dla siebie samego jest ważna. To chciałby w niej trwać i trwać. No tak!

Jak to można zrobić? Jak posiąść tę miłość? A ćwiczyć! Nieustannie, w każdym momencie, medytując, hoponując, modląc się, jakkolwiek. Kontemplować przyrodę wszystkimi zmysłami, aby wyzwolić w nas miłość. Po co? Aby być w każdym momencie gotowym na wlanie miłości w siebie. Tu nie chodzi o nic i nikogo innego jak ciebie właśnie. To w tobie ma rozkwitać ta miłość, tobie przynieść szczęście, radość i miłość bezwarunkową właśnie. Bo to ty później nią promieniujesz. I to ty zmieniasz świat, na taki jak już chcesz. Świat pokoju, wolności, wszelkiego rozkwitu i równości. Bo każdy z nas jest tylko promykiem Uniwersum. Ziarenkiem pustyni, kroplą wody, etc.

Ale ta miłość musi być kształcona, nieustannie wyzwalana na poziomie człowieka. Sama z nieba nie spada, bo jest. Kształci ją przyroda właśnie, którą musimy dla siebie pokochać. Bo przyroda jest poddana nam, oddana nam i w swym pięknie potrafi nas wznieść na wyżyny. Aż do samej miłości, aż do Raju. To my promieniując tym szczęściem, radością, pokojem i miłością, zmieniamy ten świat przywracając zwykłą równowagę. Zmieniamy go na taki jaki jest, pozwalamy mu być taki jaki jest, staramy się aby był taki jaki jest, bo jest doskonały. A wszelkie zmiany, których chcemy w swoim życiu, gdzie mamy własne zdanie i chcemy poprawiać naturę, po swojemu, to podważenie mądrości boskiej – Uniwersum. Boskiej, nie boskiego.

PS. Człowiek uzyskuje pełnię świadomości, gdy napełni się miłością – August Witti

___________
#SwiatZewnetrzny

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry