Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego warto być bardziej świadomym

Dlaczego warto być bardziej świadomym

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Dlaczego warto być bardziej świadomym? Podniesienie świadomości może poprawić nasz rozwój duchowy, ale w rzeczywistości nie jest to kwestia duchowa, a już absolutnie nie religijna. Tak naprawdę jest to rozwój umysłu i człowieczeństwa. W taki też sposób  należy to traktować. Można to zdefiniować jako stopniowe urzeczywistnianie świadomego panowania nad swoim umysłem.

To podejmowanie ostrożnych, inteligentnych i przemyślanych decyzji, utrzymanie pozytywnego stanu emocjonalnego niezależnie od okoliczności. Rozwijanie wzmacniających przekonań, zrozumienie własnych procesów myślowych, emocji i zachowań oraz budowanie dokładnego i efektywnego modelu własnej rzeczywistości.

Dlaczego warto być bardziej świadomymDlaczego warto być bardziej świadomym

Szkolna edukacja uczy nas podstawowych umiejętności i wiedzy. Nie naucza jednak, jak rozwijać świadomy umysł. Brak nauki podejmowania trudnych decyzji w naszym życiu. Nie uczy jak pielęgnować pragnienia tego, czego chcemy. Nie uczy jak dostrzec niedokładność naszych przekonań i tego, że warto je zmieniać, zwłaszcza gdy są skostniałe. Uczy nas za to zawierzenia swojej wiedzy, mimo iż ona ciągle się zmienia i ewoluuje. Ludzie niskiej świadomości cierpią z powodu bałaganu myślowego. Zmartwienia, rozproszenia, wątpliwe obserwacje, błędne przekonania, a przede wszystkim negatywne emocje szaleją w ich głowach nieuświadomione.

To tak, jakby utknąć we mgle. Ci ludzie wciąż są myślowo rozproszeni, nie są obecni ani w rozmowie, ani też w życiu. Nie mają pojęcia jaki jest cel ich życia. Nawet nie wiedzą, że jakiś powinni mieć. Tak naprawdę nie kontrolują ani swoich umysłów, ani też życia. Żyją reaktywnie i na ogół robią, co im każą, aby unikać kłopotów. Żyją też w strachu i strach nimi powoduje. Są tak dalece zestresowani i zastraszeni, że nawet nie biorą pod uwagę własnej wolności, tylko pędzą za stadem.

A życie jest anarchistyczne.

Natomiast rozwinięta świadomość ma jasne i skoncentrowane cele. Zachowuje świadomą kontrolę nad emocjami i nie poddają się rozproszeniom. Wznosi się ponad siebie i nie pozwala stać się ofiarami. Świadomość posiada wewnętrzną siłę, odwagę, która prowadzi do ochoty, akceptacji i miłości. Powodem zaś propagacji świadomości, są jej bezpośrednie korzyści, praktyczne i ułatwiające celowe, szczęśliwe, dostatnie i zdrowe życie.

1. Świadomość sensoryczna

Widzimy rzeczy, których nigdy wcześniej nie dostrzegaliśmy. Dostrajamy się zmysłowo do obrazów, dźwięków, zapachów, przez co napływają one wyostrzone i czytelniejsze. Nasze życie staje się bogatsze, gdyż dane napływające do naszej świadomości są bogatsze. Niejako uzupełniają się same.

2. Samoświadomość

Zaczynamy widzieć siebie obiektywnie, jakby spoza. Stajemy się świadomi samego siebie, co ułatwia zrozumienie innych. Coraz częściej odnosimy sukcesy w tym co robimy, gdyż lepiej rozumiemy swoje możliwości. Łatwiej nam przezwyciężać swoje słabości. Świadomość pozwala nam zaakceptować własne niedoskonałości nie osłabiając naszego poczucia wartości.

3. Klarowność umysłu

Pojawia się w nas przejrzystości umysłu. Wszystko zaczyna nabierać sensu, którego do tej pory próżno było szukać. Rzeczy i zjawiska stają się zrozumiałe, mimo iż nie posiadamy wiedzy na ten temat. Spływa ona na nas.

4. Rozwiązywanie problemów

Łatwiejszym staje się rozwiązywanie wszelkich problemów życia. Im bardziej jesteśmy świadomi, tym lepiej rozumiemy wszystkie szczegóły problemu i łatwiej go nam rozwiązać.

5. Mistrzostwo emocjonalne

Zyskujemy zrozumienie swojej struktury emocjonalnej. Zaczynamy kontrolować swój stan emocjonalny niezależnie od okoliczności. Nie dosyć, że zaczynamy się czuć świetnie, to generujemy pozytywne rezultaty naszych działań. Wzrasta w nas empatia.

6. Wiarygodność

Świat zaczyna nam ufać, gdyż posługujemy się prawdą. Efektem ubocznym wiarygodności jest zdolność wpływania na innych.

7. Dobre relacje

Zwiększona percepcja, samowiedza, empatia i wiarygodność, wpływa zarówno na komunikację jak i relacje z innymi. Znikają bariery i brak zaufania, a na to miejsce pojawia się szczerość.

8. Samodyscyplina

Pojawia się zdolność do dyscyplinowania umysłu i ciała. Zarwanie nocy z powodów pasji nie stanowi już problemu. Ćwiczenia, rozwój, otwartość stają się codziennością.

9. Zdrowie i kondycja

Rozwijamy świadome nawyki żywieniowe, zmieniamy dietę na zdrową, ćwiczymy, rozciągamy ciało. Jednocześnie sami rozwiązujemy swoje problemy zdrowotne. Przestajemy bezmyślnie akceptować porady lekarzy. Zaczynamy doceniać zioła i zdrowe jedzenie.

10. Dostatek finansowy

Zwiększamy naszą zdolność tworzenia. To z kolei przekłada się na odrzucenie tego, co nie lubimy w dotychczasowej pracy. Praca przestaje nią być, a staje się przyjemnością, gdy ją kochamy i szanujemy. Zaczynamy też odrzucać paraliżujące przekonania o pracy i naszych względem niej obowiązkach. Czasami wystarczy wykupić domenę i zrobić swoją stronę, aby móc spokojnie pracować u siebie i dla siebie.

11. Moc płynąca z serca

Nasze sumienie wskazuje nam, co należy zrobić, a nasza wewnętrzna moc, pozwala nam działać. Nic już nie stanowi problemu. Liczy się nasz cel, wiara w siebie i pasja, która powoduje, że wszystko staje się proste.

12. Spokój wewnętrzny

Poczucie skupienia jest naturalnym wynikiem podnoszenia świadomości. Czujemy się ugruntowani w swoich celach. Staje się to coraz bardziej naturalnym stanem naszego istnienia.

13. Rozwój psychiczny

Wraz z rozwojem pięciu naszych zmysłów, rozwija się też kolejny. Na początku wzmacnia naszą intuicję. Później zaczynają pojawiać się zdolności parapsychiczne. Doświadczamy synchroniczności, jasnowidzenia, projekcji astralnej i innych. Zaczynają się dziać rzeczy, wykraczające poza tzw. zdrowy rozsądek. I nie jest to niczym specjalnym.

14. Świadome śnienie

Jak sama nazw mówi jest to świadomość tego, że śnimy. Ta świadomość daje nam możliwość robienia wszystkiego, co chcemy w naszym śnie. Możemy latać, nawet w kosmosie, możemy przechodzić przez ściany, możemy wszystko. A co najważniejsze możemy ten nasz sen zapamiętać. Dla naszego mózgu to tak samo ważne jak życie, ale tutaj rzeczywistość senna jest kontrolowana naszymi myślami.

15. Szczęśliwość

To stan permanentnego zadowolenia z życia i radość życia.

PS. Jeśli masz wątpliwości, czy rozwijać swoją świadomość toś głupi niestety. – August Witti

________________
#RozwojSwiadomosci

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry