Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego wdzięczność

Dlaczego wdzięczność?

w świadomie/zdrowotnie

Dlaczego wdzięczność? Dary i talenty, które odkrywamy w sobie, a z którymi przychodzimy na ten świat, są po to właśnie, aby ułatwić nasze życie i zaopatrzyć je w pasję. Jednak trudno nam zaakceptować, że życie wcale nie jest trudne, a wręcz przeciwnie. Gdy zaś stosujemy w nim własne dary i talenty, nabiera ono nowego wymiaru. Jeszcze lepiej gdy te dary i talenty stanowią naszą pracę, bo okazuje się, że wcale nie musimy pracować, tylko nieustannie się bawimy. Ale aby to osiągnąć w swoim życiu, konieczna jest nasza wdzięczność, która zarazem jest miłością. Dla uniwersum, które nas tymi darami obdarzyło i wdzięczność dla siebie, za to że te dary rozwijamy.

Dlaczego wdzięcznośćDlaczego wdzięczność?

Mimo iż wiele wskazuje na to, że nasze życie jest pełne trudu, walki i bólu, wcale tak nie jest i być nie musi. Gdy zauważasz talent i zdolności innych, oznacza to, że ​​masz te same talenty i zdolności, i one są w tobie. Czas się temu przyjrzeć z bliska. Zbyt często przechodzimy nad tym do porządku dziennego, nie zwracając uwagi na własne wnętrze. Okłamujemy się, lawirujemy, konfabulujemy, byle pozostać w stagnacji. Tego oczekuje ego. Wdzięczność jest jedynym uczuciem, które przełamuje te kłamstwa. Gdy wdzięcznyś za swój los i swoje życie, nie ma w nim miejsca na nieszczęście, osądy czy kłamstwa. I to jest pierwszy krok do szczęścia.

Wraz z nią pojawiające się w nas wszystkie nasze zakłamania zaczynają się rozpływać i znikać. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż kłamstwa tracą swoje oparcie. Pozwala nam na łatwość życia, a my odrzucamy i unikamy tego, mimo iż może nam to służyć i służy. Nasze wewnętrzne przekonanie, że życie jest pełne trudności, walki i bólu, jest z goła kłopotliwe, ale z całą pewnością prawdą nie jest. Jeśli natomiast zdecydujemy się na wdzięczność za wszystko, co pojawia się w naszym życiu, ono dostarczy nam więcej tego co nazywamy dobrem. To ona pociąga za sobą łatwość życia, gdyż otwiera możliwości, które wcześniej dla nas były niedostępne.

Wdzięczność – Rozważania:

Wewnętrzny spokój i szczęście nie leżą w doświadczeniach, za którymi podążamy, ani też w ludziach, na których chcemy się wspierać. Gdy pozostajemy nieświadomi, nasze życie osadzone jest nieustannie w przyszłości albo przeszłości. W każdym razie nie tu i teraz. Nasz nawykowy, uwarunkowany strumień myśli charakteryzuje się strachem i tęsknotą. A nasze przywiązanie do samolubnych portretów z przeszłości i przyszłości więzi nas w świadomości niedostatku i braku. Jedynie budząc się do tej chwili, doświadczamy wyzwolenia z cyklu egoicznego pragnienia i nieuniknionego niezadowolenia. Kiedy praktykujemy akceptację tego, co jest, kiedy budzimy się do nieskończonej bezforemności teraźniejszości, wdzięczność przenika przez szczeliny między naszymi myślami, jak woda gruntowa.

Wdzięczność – Podsumowanie:

To wspaniałe narzędzie jest godne popularyzacji i nieustannego przypominania, gdyż jak pisałem my ludzie mamy tendencje do psucia i niszczenia własnego życia. Opieramy się wszelkim wykwitom talentu w sobie, bo nie czujemy mocy. Nawet nie podejrzewając, że właśnie poprzez wdzięczność i zadośćuczynienie rozkwitamy. To całkiem zrozumiałe, bo gdy podświadomość upiera się przy stagnacji, świadomość widzi potrzebę wdzięczności, miłości i w efekcie końcowym szczęścia. Naszego szczęścia, które zmienia nasze życie, zmieniając nas i nasze wnętrze. Wszystkie te wymienione cnoty i świadome cechy, poprawiają wymiernie jakość naszego życia. Dlatego tak to istotne.

PS. Wdzięczność, miłość, pokój i szczęście, lubią chodzić razem. – August Witti

__________
#Wdziecznosc

najnowsze z świadomie

Kochaj świat

W rozwoju świadomości to bardzo ważne postanowienie: kochaj świat. To sposób na

Czym jest szacunek?

Czym jest szacunek? Szacunek to pozytywny sposób traktowania lub myślenia o kimś
Translate »
idź do góry
Skip to content