Najtrudniej poznać samego siebie

stan bez myśli

Dlatego stan bez myśli

w kwantowo/oświecenie/zdrowotnie

Czysta świadomość, ta która WIE, jest tzw. stanem bez myśli. Bo i po co ma myśleć jak wie wszystko? Nie ma potrzeby, ale też świadomie niczego złego nie tworzy, wręcz przeciwnie. No bo wie! Czysta świadomość /podświadomość/ kreuje, właściwie, prawidłowo, często profesjonalnie, genialnie. Bo wie! Natomiast świadomość … a to już inna para kaloszy. Ta to dopiero kombinuje i psoci.

Dlatego stan bez myśli!

stan bez myśliA ten zaś o czym? Ano o tym, że gdy świadomie nie myślimy, błądzimy gdzieś w głowie, ale bez myśli, to praca, działanie, tworzenie, budowanie idą nam fenomenalnie, bez zastrzeżeń i wzorcowo. Bywa, że aż sami jesteśmy zaskoczeni, co też to potrafimy i umiemy. Wszak korzystamy wówczas z pokładów czystej świadomości – KTÓRA WIE. Cokolwiek wówczas robisz – wychodzi świetnie. Nawet śpi się lepiej. Ale jak zatrudnisz tylko na chwileczkę świadomość /rozum, myślenie/, od razu jasełka. A to coś nie wychodzi, a to się psuje, a to kreacja jest nie taka, jest jak zwykle. NO WŁAŚNIE! Mamy winowajcę!

“Jest jak zwykle”, “stara bieda”, “normalnie”, zainstalowało się w naszej psychice jako “źle”, “dziadowsko”, “do dupy”. Pokutuje tam, w tej psychice tak mocno, że mało co dobrego się z poza tego przebije. No i jeszcze to standardowe NIE, ŹLE, a za dzieciaka BE. Toż to samookaleczenie, cierpiętnictwo i rozpacz. Rozumie ktoś o czym piszę? Mam grypę – a tak – miałem konflikt + był wirus = rozwiązanie /czyli grypa/. Śpię dużo – wstaję – jak świetnie się czuje, pospałem, nie boli, nie smarkam, nie kaszlę, lux … /i teraz uwaga!/ … ciekawe czy będę kaszleć? … jak tak, to jak? … a katar mam? … a głowa mnie boli, czy nie boli? … boli! … kur.. mam dalej grypę. A było już dobrze, wstałem i choroby nie było – zacząłem myśleć!

Jak osiągnąć stan bez myśli, gdy one szaleją, tłoczą się w głowie? Przystań na chwilę, popatrz na kota i zastanów się “Co ON myśli?”. Patrz i myśl – “Co ON myśli?”. Nie ma kota, patrz na drzewo, nie ma drzewa, patrz na mrówkę, nie ma mrówki, patrz część siebie, ale tylko część – “Co ON myśli?”. Chwilę potem masz już stan bez myśli. Teraz go trzymaj :D.

PS. Najprostsze rozwiązania są najlepsze 😀

_____
#Zen

ostatnie z kwantowo

niedualny

Niedualny

Niedualny definicyjnie to stan psychologiczny i fizyczny zarazem, w którym świadomość, obserwator
odrzucić trzeba wszystko

Odrzucić trzeba wszystko

Cokolwiek sądzimy w naszym podświadomym umyśle i podsycamy to powtarzaniem i emocjami,
sabotaż myślowy

Sabotaż myślowy

Wszyscy pokonujemy przeszkody w życiu. Bardzo często to my sami jesteśmy największą
Nowe JA

Nowe JA

Przebudzenie świadomości to przejście od obecnego poczucia siebie i poznawania opartego na
Translate »
idź do góry