Najtrudniej poznać samego siebie

Dlatego stan bez myśli

Dlatego stan bez myśli

w kwantowo/oświecenie/zdrowotnie

Dlatego stan bez myśli. Czysta świadomość, ta która WIE, jest tzw. stanem bez myśli. Bo i po co ma myśleć jak wie wszystko? Nie ma potrzeby, ale też świadomie niczego złego nie tworzy, wręcz przeciwnie. No bo wie! Czysta świadomość /podświadomość/ kreuje, właściwie, prawidłowo, często profesjonalnie, genialnie. Bo wie! Natomiast świadomość … a to już inna para kaloszy. Ta to dopiero kombinuje i psoci.

Dlatego stan bez myśli

Dlatego stan bez myśli

A ten zaś o czym? Ano o tym, że gdy świadomie nie myślimy, błądzimy gdzieś w głowie, ale bez myśli, to praca, działanie, tworzenie, budowanie idą nam fenomenalnie, bez zastrzeżeń i wzorcowo. Bywa, że aż sami jesteśmy zaskoczeni, co też to potrafimy i umiemy. Wszak korzystamy wówczas z pokładów czystej świadomości – KTÓRA WIE. Cokolwiek wówczas robisz – wychodzi świetnie. Nawet śpi się lepiej. Ale jak zatrudnisz tylko na chwileczkę świadomość /rozum, myślenie/, od razu jasełka. A to coś nie wychodzi, a to się psuje, a to kreacja jest nie taka, jest jak zwykle. NO WŁAŚNIE! Mamy winowajcę!

„Jest jak zwykle”, „stara bieda”, „normalnie”, zainstalowało się w naszej psychice jako „źle”, „dziadowsko”, „do dupy”. Pokutuje tam, w tej psychice tak mocno, że mało co dobrego się z poza tego przebije. No i jeszcze to standardowe NIE, ŹLE, a za dzieciaka BE. Toż to samookaleczenie, cierpiętnictwo i rozpacz. Rozumie ktoś o czym piszę? Mam grypę – a tak – miałem konflikt + był wirus = rozwiązanie /czyli grypa/. Śpię dużo – wstaję – jak świetnie się czuje, pospałem, nie boli, nie smarkam, nie kaszlę, lux … /i teraz uwaga!/ … ciekawe czy będę kaszleć? … jak tak, to jak? … a katar mam? … a głowa mnie boli, czy nie boli? … boli! … kur.. mam dalej grypę. A było już dobrze, wstałem i choroby nie było – zacząłem myśleć!

Jak osiągnąć stan bez myśli, gdy one szaleją, tłoczą się w głowie? Przystań na chwilę, popatrz na kota i zastanów się „Co ON myśli?”. Patrz i myśl – „Co ON myśli?”. Nie ma kota, patrz na drzewo, nie ma drzewa, patrz na mrówkę, nie ma mrówki, patrz część siebie, ale tylko część – „Co ON myśli?”. Chwilę potem masz już stan bez myśli. Teraz go trzymaj :D.

PS. Najprostsze rozwiązania są najlepsze – zawsze. – August Witti

_____
#Zen

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry