Najtrudniej poznać samego siebie

Dobre zabijanie

Dobre zabijanie

w filmowo/filozoficznie/topowo

Dobre zabijanie. Zaskakujące, że ten antyamerykański film przeszedł przez sito poprawności politycznej. Dramatyczna jest także sama fabuła. Niby nic się nie dzieje, na wpół wirtualna rzeczywistość, a ryje po mózgu i szokuje. Amerykański film Andrew Niccola „Good Kill” z Ethanem Hawkem w roli głównej.

Dobre zabijanieBardzo dobry film z gatunku dramat, thriller, zrobiony po kosztach w stanie Nowy Meksyk (USA) oraz Maroku. Dobry technicznie, aktorsko i o dziwo, jeden z nielicznych, gdzie widz sam ocenia przedstawioną historię i wyciąga przerażające wnioski.

Dobre zabijanie – Rozważania:

Początkowo banalna opowieść o oficerze lotnictwa amerykańskiego przeradza się w dramat, którego już nikt nie jest w stanie powstrzymać. Informacje, które znamy z mediów, współczesny rodzaj wojny, o którym wszyscy już wiedzą, ale tak naprawdę nie zdają sobie zupełnie sprawy czym jest i jak w rzeczywistości wygląda. Drony, które zajmują coraz większą przestrzeń wojenną i nie tylko w obecnym świecie, zupełnie zostały odczłowieczone, a przecież tak nie jest.

Po drugiej stronie za konsolą lotniczą siedzi człowiek. Od jego wrażliwości, podejścia i człowieczeństwa tak naprawdę zależy jak postrzega tę „służbę”. Emocje jakie towarzyszą temu obrazowi, są przedstawione w sposób niezwykły, po mistrzowsku, a chwile zastanowienia, refleksja i trwoga, mogą ogarnąć prawie każdego, chyba że twoje człowieczeństwo jest tylko z nazwy albo brak ci zupełnie wyobraźni. To dramat ludzi, dramat czasów, dramat pogoni za władzą i chęcią panowania.

Dobre zabijanie – Podsumowanie:

Nie ma w tym obrazie grama wątków sensacyjnych. Nie ma wyszukanych zakątków przyrody, nie ma efektów specjalnych i zwrotów akcji. To nie jest w najmniejszym stopniu thriller, ale swoją dramaturgią trzyma w napięciu i ryje po mózgu. Wstrząsający film, rewelacyjny dramat, dobra obsada i fenomenalna reżyseria. Polecam ten film z całą odpowiedzialnością, ale na pewno nie w upojny wieczór, bo refleksja was dopadnie.

reżyseria i scenariusz: Andrew Niccol
gatunek: Dramat/Thriller
produkcja: USA
aktorzy: Ethan Hawke, Bruce Greenwood, January Jones, Zoë Kravitz, Jake Abel, Kristen Rakes, Dylan Kenin, Alma Sisneros

PS. Cel wojny może być sprawiedliwy, ale środki nigdy.

_________
#GoodKill

najnowsze z filmowo

Głęboki wdech

Głęboki wdech

Dzisiaj filmowo – film „Głęboki wdech”. Świetne rosyjskie kino, super tematyka i
Westworld czy życie?

Westworld czy życie?

Westworld czy życie? Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016
Botoks

Botoks

Botoks. Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim
Translate »
idź do góry
Skip to content