Najtrudniej poznać samego siebie

Donosiciel z dziada pradziada

Donosiciel z dziada pradziada

w polsko/prawdziwie/topowo

Donosiciel z dziada pradziada. Media informują o wielu incydentach donoszenia na obecny rząd, prezydenta, polską demokrację, itp. To nie jest takie znów nowe zjawisko, zdrajców narodu mieliśmy bez liku, w dużej większości byli to wyznawcy judaizmu i zdeklarowani żydzi, ale też trafiali się rusofile, germanofile, a nawet faszyści. To nie mentalność, nie syndrom, ale gen, w większości z dziada pradziada.

Donosiciel z dziada pradziada

Donosiciel z dziada pradziada

A teraz zastanówmy się wspólnie czy takiemu człowiekowi, który świadomie i dobrowolnie donosi i osłabia swój kraj można zaufać? Czy sądzicie, że taka kreatura nie doniesie na was jak przyjdzie taka konieczność, okazja i okoliczności? Ja nie tyle sądzę, że doniesie, ja to wiem. Spotykałem takich ludzi i przedtem, za czasów komuny i później, za czasów postkomuny i obecnie, za czasów zmian ustrojowych.

To ścierwo tak ma, donosi bo musi, donosi bo jest słabe, donosi bo zazdrości, donosi bo chce ugrać coś dla siebie. Nie pracą, nie ambicją, nie wiedzą, nie cierpliwością i trudem, ale już, teraz i cudzym kosztem. Wielu władców na przestrzeni historii takich donosicieli zabijało, bo nie mogło im ufać. Komunizm natomiast z donosicielstwa stworzył system, owszem, na końcu i tak likwidował niewygodnych, ale mamił i zachęcał. Co zrobi teraz naród, jak się zachowa i jak oceni tych ludzi, tak będzie wyglądać nasza przyszłość.

Jedno jest pewne, te pasożyty społeczne albo trzeba wytępić i to zdecydowanie, albo zgodzić się na to, że będziemy żyli w świecie, gdzie nikt nikogo nie będzie pewien, bez przyjaciół, bez rodziny, bez bliskich. Nikomu nie wolno będzie zaufać, bo donosiciel z dziada pradziada żyć nie może bez donoszenia, nie ważne komu, nie ważne co, byle donosić. To bardzo zła cecha, niemoralna i wręcz niebezpieczna, bo każdy zagorzały wróg chętnie korzysta z uprzejmości donosiciela i nie zdarzyło się jeszcze żeby naród czy społeczeństwo dobrze wyszło na działalności donosicieli.

To pozbawiona męskości i honoru cecha, to zachowanie niegodne Polaka, inteligenta i osoby z klasą. To cecha ludzi słabych, miernot i pasożytów społecznych, którzy nie mogąc konkurować swą ogładą, klasą, inteligencją, mądrością, błyskotliwości i honorem, donoszą, bo to jedyne co im może pomóc odbić się od dna egzystencjalizmu, od swojej wrodzonej szarości i miernoty. Pamiętajmy także kto popierał donosicielstwo: “Każdy towarzysz partyjny i każdy rodak szczerze dbający o interesy ruchu i narodu będzie mógł zwrócić się do Führera i do mnie bez ryzyka narażenia się na kłopoty“. – Rudolf Hess, “Lenin uczył nas kiedyś, że każdy członek partii powinien donosić. Jeżeli coś nam naprawdę przynosi szkodę, to nie donosicielstwo, ale niedonosicielstwo“.

Zatem jeżeli nie popierasz tej cechy, zwalczaj ją z całą stanowczością i napiętnuj na każdym kroku – będzie ci łatwiej się żyło.

PS. Donosicielstwo było i jest znane w różnych cywilizacjach. Na ogół jednak nie było nigdy podnoszone do godności cnoty. W cywilizacji Nowej wiary jest zalecane jako cnota podstawowa dobrego obywatela. – Czesław Miłosz, Zniewolony umysł.

______
#Donos

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry