Najtrudniej poznać samego siebie

Dosyć katastrofy, dosyć Smoleńska 1

Dosyć katastrofy, dosyć Smoleńska

w patriotycznie/polsko/prawdziwie/topowo

To kuriozalna sprawa, ale na świecie toczą się dochodzenia w sprawie Smoleńska, a gros Polaków krzyczy …

dosyć katastrofy, dosyć Smoleńska!

Ja natomiast osobiście jestem bardzo zainteresowany sprawą Smoleńską, gdyż zginęła wówczas elita polskiej prawicowej władzy, a w ślad za tym zaczął grasować seryjny samobójca. I jakoś tak nieodparcie mam wrażenie, że był to zamach, na najwyższe władze w Polsce, w dodatku przyniósł przewrót i nieodwracalne zmiany związane z rozmontowaniem i wyprzedażą państwa polskiego.

lech1Czy mnie się coś popieprzyło, czy w istocie to zamach, o ujawnienie którego powinni wszyscy patrioci polscy walczyć. Otóż jedno ze śledztw prowadzi Jürgen Roth, niemiecki dziennikarz śledczy. Ujawnia on w swojej książce “Tajne akta. Smoleńsk” kulisy katastrofy, poprzez dotarcie do tajnego raportu Niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej, a wywiad to nie lada. Wiele poszlak przemawia w tej kwestii za teorią zamachu, który to zrodził się na długo przed samą katastrofą i o dziwo nie był związany bezpośrednio z tematyką gospodarczą /kontraktem rosyjskiego gazu/. Informacje te, a także sama książka spowodowały, że śledczy prokuratury generalnej RFN prowadzą wstępne postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w katastrofę samolotu z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie były uwikłane rosyjskie służby specjalne i czy brały w niej udział osoby ze świata polskiej polityki.

Rosja w dalszym ciągu nie jest zainteresowana wyjaśnieniem sprawy smoleńskiej, a sama sprawa nie jest prymitywnie prosta, jak wielu chciałoby ją widzieć. Brak przejrzystości w komunikowaniu się polskich władz ze społeczeństwem, do dziś nie wyjaśnione tezy, które nieustannie są torpedowane ze strony władz, spowodowały zainteresowanie dziennikarza i powstanie książki, która traktuje o politycznej przeszłość Putina, jego niemieckich koneksjach i interesach, także o mordzie na polskich oficerach w Katyniu i wyjaśnia, dlaczego Lech Kaczyński był niewygodnym politykiem w Europie. Z dokumentów, do których dotarł Jürgen Roth, wynika jasno, że na pokładzie tupolewa umieszczono środki wybuchowe, a zleceniodawcą zamachu miał być ówczesny członek polskiego rządu, a wykonawcą generał FSB Jurij D. Źródłem tych dokumentów jest wysoki rangą generał FSB, który ma wsparcie na Ukrainie. Pomysł zamachu narodził się długo przed katastrofą, gdyż partia PiS, była i jest odbierana przez Rosję, jako partia awanturnicza, stanowcza i nieprzychylna.

Raport mówi wyraźnie o dwóch eksplozjach przed lądowaniem tupolewa i dziwnej rozmowie prowadzonej przez radio między Tu-154 M a wieżą kontrolną. Zastanawiające jest, że przed wylotem prezydenckiej delegacji do Smoleńska, wycofano pirotechnika z psem, którzy miał sprawdzać samolot. Ponadto na pokład samolotu doładowano sprzęt techniczny i nikt nie sprawdził, co to za urządzenia. Z raportu polskiej komisji Millera wynika, że doszło do wielu rażących zaniedbań po polskiej stronie. Komisja wskazała również błędy po stronie rosyjskiej. Błędem było ślepe zawierzenie ustaleniom rosyjskiej komisji i nie dopuszczenie ekspertów zagranicznych. To niegodne zachowanie polityków względem społeczeństwa, a zwłaszcza wobec rodzin ofiar. Umiędzynarodowienie sprawy zapobiegłoby olbrzymiemu rozdźwiękowi w społeczeństwie, ale przecież o ten rozdźwięk chodziło, a także o wielomiliardowe transakcje gospodarcze, które zostały zawarte po usunięciu przeszkody jaką był Lech Kaczyński.

PS. Prawda nas wyzwoli, ale kto wie ile osób zniewoli.

_________
#Smoleńsk

 

ostatnie z patriotycznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Translate »
idź do góry