Najtrudniej poznać samego siebie

Dosyć katastrofy, dosyć Smoleńska 1

Dosyć katastrofy, dosyć Smoleńska

w patriotycznie/polsko/prawdziwie/topowo

To kuriozalna sprawa, ale na świecie toczą się dochodzenia w sprawie Smoleńska, a gros Polaków krzyczy …

dosyć katastrofy, dosyć Smoleńska!

Ja natomiast osobiście jestem bardzo zainteresowany sprawą Smoleńską, gdyż zginęła wówczas elita polskiej prawicowej władzy, a w ślad za tym zaczął grasować seryjny samobójca. I jakoś tak nieodparcie mam wrażenie, że był to zamach, na najwyższe władze w Polsce, w dodatku przyniósł przewrót i nieodwracalne zmiany związane z rozmontowaniem i wyprzedażą państwa polskiego.

lech1Czy mnie się coś popieprzyło, czy w istocie to zamach, o ujawnienie którego powinni wszyscy patrioci polscy walczyć. Otóż jedno ze śledztw prowadzi Jürgen Roth, niemiecki dziennikarz śledczy. Ujawnia on w swojej książce “Tajne akta. Smoleńsk” kulisy katastrofy, poprzez dotarcie do tajnego raportu Niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej, a wywiad to nie lada. Wiele poszlak przemawia w tej kwestii za teorią zamachu, który to zrodził się na długo przed samą katastrofą i o dziwo nie był związany bezpośrednio z tematyką gospodarczą /kontraktem rosyjskiego gazu/. Informacje te, a także sama książka spowodowały, że śledczy prokuratury generalnej RFN prowadzą wstępne postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w katastrofę samolotu z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie były uwikłane rosyjskie służby specjalne i czy brały w niej udział osoby ze świata polskiej polityki.

Rosja w dalszym ciągu nie jest zainteresowana wyjaśnieniem sprawy smoleńskiej, a sama sprawa nie jest prymitywnie prosta, jak wielu chciałoby ją widzieć. Brak przejrzystości w komunikowaniu się polskich władz ze społeczeństwem, do dziś nie wyjaśnione tezy, które nieustannie są torpedowane ze strony władz, spowodowały zainteresowanie dziennikarza i powstanie książki, która traktuje o politycznej przeszłość Putina, jego niemieckich koneksjach i interesach, także o mordzie na polskich oficerach w Katyniu i wyjaśnia, dlaczego Lech Kaczyński był niewygodnym politykiem w Europie. Z dokumentów, do których dotarł Jürgen Roth, wynika jasno, że na pokładzie tupolewa umieszczono środki wybuchowe, a zleceniodawcą zamachu miał być ówczesny członek polskiego rządu, a wykonawcą generał FSB Jurij D. Źródłem tych dokumentów jest wysoki rangą generał FSB, który ma wsparcie na Ukrainie. Pomysł zamachu narodził się długo przed katastrofą, gdyż partia PiS, była i jest odbierana przez Rosję, jako partia awanturnicza, stanowcza i nieprzychylna.

Raport mówi wyraźnie o dwóch eksplozjach przed lądowaniem tupolewa i dziwnej rozmowie prowadzonej przez radio między Tu-154 M a wieżą kontrolną. Zastanawiające jest, że przed wylotem prezydenckiej delegacji do Smoleńska, wycofano pirotechnika z psem, którzy miał sprawdzać samolot. Ponadto na pokład samolotu doładowano sprzęt techniczny i nikt nie sprawdził, co to za urządzenia. Z raportu polskiej komisji Millera wynika, że doszło do wielu rażących zaniedbań po polskiej stronie. Komisja wskazała również błędy po stronie rosyjskiej. Błędem było ślepe zawierzenie ustaleniom rosyjskiej komisji i nie dopuszczenie ekspertów zagranicznych. To niegodne zachowanie polityków względem społeczeństwa, a zwłaszcza wobec rodzin ofiar. Umiędzynarodowienie sprawy zapobiegłoby olbrzymiemu rozdźwiękowi w społeczeństwie, ale przecież o ten rozdźwięk chodziło, a także o wielomiliardowe transakcje gospodarcze, które zostały zawarte po usunięciu przeszkody jaką był Lech Kaczyński.

PS. Prawda nas wyzwoli, ale kto wie ile osób zniewoli.

_________
#Smoleńsk

 

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry