Najtrudniej poznać samego siebie

Dowód na miłość

Dowód na miłość

w zdrowotnie/oświecenie/prawdziwie

Badacz i pisarz Masaru Emoto (1943-2014), jako pierwszy eksperymentalnie dowiódł zdolność wody do… magazynowania informacji. Tymi informacjami mogą być również uczucia i stany świadomości. Masaru Emoto poddawał wodę różnym czynnikom (np. słowu mówionemu i pisanemu, muzyce różnych gatunków, zanieczyszczeniom, modlitwie, myślom), a następnie zamrażał ją. Woda przy niskich temperaturach krystalizuje się /jak śnieg i lód/, krystalizacja jest tym większa, bardziej spektakularna im wpływ jest bardziej pozytywny.  Oto …

dowód na miłość.

Dowód na miłośćW tym doświadczeniu woda poddana negatywnym słowom, dźwiękom, obrazom lub myślom nie tworzy uporządkowanych kryształków, lecz bezładne i chaotyczne kształty. I w zależności od tego, jakie wymawiano w kierunku wody słowa lub intencje, jej krystalizacja po zamrożeniu przybierała różne piękne formy. My z kolei dla własnego doświadczenia możemy w domu obserwować i poddać badaniu ugotowany ryż lub połówkę jabłka, jako że nie dysponujemy mikroskopem i bardzo wnikliwą obserwacją.

Ryż wystarczy ugotować i włożyć ostudzony wraz z odmierzoną taką samą ilością wody do czystych szklanych słoiczków /pojemników/. W naszym bardzo fajnym doświadczeniu może brać udział także jabłko, przekrojone na na dwie równe połówki i włożone do czystych wyparzonych słoiczków jak wyżej. Po włożeniu ryżu czy jabłka do słoika, słoik zakręcamy. Na jednym ze słoików naklejamy kawałek papieru i piszemy na nim (np. kocham cię, wybaczam, dziękuję, jesteś wspaniały, jesteś dobry itp.), a na drugim słowa negatywne: nienawidzę, jesteś ohydny, jesteś zły,  itp. /mogą być też przekleństwa/. W podobny sposób też do słoja przemawiamy. Nie pytaj po co – bo to doświadczenie.

Słoiki umieszczamy w miejscu gdzie będą mieć identyczne warunki. Codziennie poświęcamy im odrobinę czasu na wysłowienie dobrych do jednego i złych intencji do drugiego. Można dołączyć trzeci słoiczek /pojemnik/, kontrolny, bez napisu, do którego mówić nie będziemy. Dzięki temu doświadczeniu  będziemy mieć okazję zobaczyć na własne oczy co nasze uczucia i wysyłane intencje nogą zdziałać w zamkniętym słoiku. Słowa, myśli i uczucie mają wpływ na materię, bowiem wszystko jest energią!

Słoik z ryżem lub połówką jabłka, który poddamy miłości i dobroci, będzie nienaruszony, produkt w środku świeży i smakowity /nawet po długim czasie/. Im dłużej trzymamy, tym większa różnica. Natomiast słoik poddany przekleństwom i złu, będzie zapleśniały, zeschnięty, zepsuty.

Mamy zobrazowany zatem wyraźny wpływ tego co mówimy i w jakim nastroju jesteśmy na posiłek /jedzenie/ i całe otoczenie. I jest on zauważalny w wyraźnym stopniu i czas wyciągnąć wnioski. Zatem to jaki stosunek mamy do rzeczywistości, jakimi myślami ją obdarzamy i przemawiamy do niej, nawet bezwiednie, tak adekwatnie  zachowuje się ona w stosunku do nas. Gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni, kochamy, mówimy miło i sympatycznie, wszystko działa w należytym porządku. Jeżeli natomiast złorzeczymy, to nie jest już tak różowo. Rzeczy się psują, starzeją, niszczą, następuje destrukcja.

A teraz popatrz na swoją paczkę papierosów /jeśli palisz/ i zobacz co chcą Ci złego zrobić i jak to wygląda w praktyce. Później zastanów się czy ludzie wiedzą o tym i czy to stosują. Na końcu zastanów się czy warto pozytywnie myśleć wiedząc, że rzeczy utrzymują przez to sprawność, czy nie?

PS. Tyle w temacie pozytywnego myślenia.

________________
#PozytywneMyslenie

najnowsze z zdrowotnie

Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne to życie, które szuka przejawów Boga we wszystkim. Bóg jest
Pracuj nad sobą

Pracuj nad sobą

Co oznacza zdanie “Pracuj nad sobą!”? Otóż najzdrowszymi i często spełnionymi ludźmi

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska /TCM/ ma tysiące lat i na przestrzeni wieków niewiele
Translate »
idź do góry