Najtrudniej poznać samego siebie

Droga życia

Droga życia

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Droga życia, w rzeczywistości nie jest drogą, ponieważ nigdzie nie wiedzie. To eksploracja życia w całości, gdzie działamy spontanicznie i nie skrywamy się za znanymi i wygodnymi wzorami naszej podświadomości. To nie droga, bo zawsze odbywa się tu i teraz. Ale zachęca nas, byśmy stali się świadkami /obserwatorami/, tego jak działamy, jak kształtujemy nasze opinie, emocje, relacje z innymi żywymi istotami. To właśnie jest ta droga.

Droga życia

Droga życia

To ona konstatuje czy jesteśmy świadomi? Czy jesteśmy obecni – tu i teraz? I czy jesteśmy wierni sobie, swojemu wnętrzu? Droga życia korzysta z wiedzy o nas samych, opierając się na uczciwości, jedności, obecności, otwartości, zaangażowaniu i śmiałości.

Uczciwość

To bycie autentycznym w każdej sytuacji, bez maski, bez odgrywanej roli, bez udawania kogoś innego, kim nie jesteśmy. Wówczas widzimy co dzieje się w środku nas, co czujemy, co myślimy. Uczciwość wymaga od nas zmierzenia się z rzeczywistością, bez ukrywania czegokolwiek, ale aby służyć naszemu interesowi. Bez uczciwości nie znajdziemy jedności z rzeczywistością.

Jedność

Rzeczywistość jest jedna. Nie można więc tworzyć podziałów między duchowymi aspiracjami a życiem codziennym. To wyraźne doświadczanie braku rozdzielenia ze wszystkim. Nasze najgłębsze duchowe realizacje muszą zatem przenikać każdy aspekt życia, wszystko w około. Nie można być świadomym, nie traktując wszystkich i wszystkiego równo.

Obecność

To pełne poczucie ciała i tego co wokół. Zamieszkujemy nasze ciało i staramy się zachować jego postawę. Pozwalamy, by nasza uwaga, niezbyt często skupiona i chwytająca w lot, stawała się bardziej otwarta i odprężona. Bycie obecnym to osadzenie się w tu i teraz i zrezygnowanie z analizy przeszłości i przyszłości, bo to dla nas niepotrzebny fejk, który utrudnia, nie pomaga.

Otwartość

Człowiek na ogół jest zamknięty, obwarowany „swoimi” zasadami, programami, schematami. Że one nie są nasze, wiemy dzięki sercu. Jednak nie słuchamy serca. A w otwartości słuchamy przede wszystkim. Stajemy się otwarci i dostępni, co widać zewnętrznie lub wewnętrznie. Utrzymywanie umysłu w otwartości i lekkości niewiedzy pozwala nam nie traktować siebie poważnie, a jednocześnie być w pełni zaangażowanym we wszystko, co robimy, myślimy lub czujemy.

Zaangażowanie

To praktyka w każdym geście, słowie, myśli, najlepiej jak potrafimy, zawsze. Uznajemy nasz wewnętrzny opór i stawiamy mu czoła. Jesteśmy w każdej chwili gotowi do działania. Nie godzimy się na żadne egoistyczne sztuczki, które odciągają nas od prawdy i celu. Tu można by stwierdzić, że cywilizacja nam w tym nie pomaga. Ale kto komu każe być niewolnikiem telefonu, komputera, sieci, TV, radia, mediów w ogóle? Kto komu każe?

Śmiałość

Intuicja jest kluczowym składnikiem ścieżki powrotu do siebie. A podszepty serca głosem wewnętrznego nakazu. Jeżeli czujemy potrzebę rezonansu z czymkolwiek, to również zobowiązani jesteśmy do śmiałości działania. A nie ciągłego skrywania się za ego. Do odważnych świat należy. A wieczne rozpaczanie i postawa ofiary temu nie sprzyja.

PS. Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn

_________
#DrogaZycia

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry