Duchowość w nas

Duchowość w nas

w kwantowo/oświecenie/świadomie

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się o wiarę. Dlaczego? Bo uwierzyliśmy, że jest tak, a nie inaczej. Jednak okazuje się to być złudne wrażenie. Bo wszystko na ziemi i niebie wskazuje, że Bóg istnieje i jest Świadomością Uniwersum. Której to my jesteśmy promieniem, falą, kroplą, zatem jesteśmy świadomością. Jesteśmy jednością ze wszystkim. Duchowość od dawna kojarzona jest z religią, a nie jest nią. Czas najwyższy o przedefiniowanie własnej wizji duchowości, aby zaprząc ją do poznania siebie i szczęścia.

Duchowość w nasDuchowość w nas

Coś się wydarza takiego, że zmienia twoje życie. Jakieś wydarzenie zakłóca twój porządek rzeczy, twój świat. Może to być kryzys wieku średniego, żałoba, narodziny, itp. Bywa, że musisz zmierzyć się ze sobą. Dzieje się tak, gdy poruszasz w sobie aspekt duchowy.

Duchowość to nawiązanie wewnętrznego dialogu z samym sobą. Poprzez nią rozpoznajesz wewnętrzną istotę i cel życia. Otwierasz się na świat, a przez to stajesz się szczęśliwy i kochasz. Być duchowym to być: autentycznym, spokojnym, inspirującym i zainspirowanym, emocjonalnym i wrażliwym, kochającym siebie i świat w szczęściu.

Duchowość jest formą ponownego połączenia się z niewidzialnym wymiarem nas samych. Jest to „obecność”, czyli zwrócenie uwagi na siebie, potrzeby własnej duszy. I w tym momencie właśnie pojawiają się terminy takie jak: Bóg, Boskość, Świadomość, Wszechświat, Duch, Miłość i Pokój. Wielu z nas ma osobisty stosunek do słowa Bóg i religii, ale bez względu na to, jak to nazwiesz, duchowość pozostaje doświadczeniem szerszej koncepcji niż ona sama jest.

Otwarcie się na własną duchowość nie jest wcale łatwe. Tym bardziej, że mamy zakonotowane, aby tego nie robić. Nasza destrukcyjna podświadomość, rzadko kiedy ma wysokie mniemanie o sobie. Zatem i my go nie mamy. Odkrywając siebie napotykamy wiele sprzeczności i pytań. A w końcu coś co nawet w snach się nam nie marzyło, czyli stanie się tym, kim naprawdę jesteśmy. Ta przemiana zawraca nas ku bardziej sensownemu życiu, z celem, marzeniami, wizjami i realizacją. Ku miłości, która leży w interesie każdego i moim.

Na dodatek duchowość ma ciężką przeszłość związaną z religią. A przyznanie się do poszukiwania Boga, wcale jej nie pomaga. Odkrywanie swojego wymiaru duchowego oznacza powiedzenie „TAK” wszystkiemu. Tak aby uwolnić pełny swój potencjał, wysłuchać się w intuicję, kierując się miłością i jednością, przebaczyć, odpuścić i wybaczyć wszystko, tak aby móc głosić prawdę i być szczęśliwym.

Duchowość w nas – Podsumowanie:

Zatrzymaj się czasami, stań, aby uświadomić sobie, co robisz i gdzie jesteś. Jedz, baw się, odkrywając smaki, zapachy. Baw się zmysłami. Obserwuj swój oddech i skup się na nim, bo to daje ci życie. Zaakceptuj swoje emocje, przyjmij je, ale im nie ulegaj. Niech się rozpłyną. Zwróć uwagę na doznania, które odczuwasz, zwłaszcza te poza zmysłowe. To prowadzi do medytacji uważności, która to polega na obserwacji wszystkiego, co dotyczy ciebie, bez rozpraszania się czymkolwiek innym. Da się tak. Trzeba ćwiczyć.

PS. Twoja duchowość to twoja świadomość, a ona to ty boski w sobie. – August Witti