Najtrudniej poznać samego siebie

Duży i mały człowiek

Duży i mały człowiek

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Duży i mały człowiek. Wczorajsza nocna dyskusja z Karolkiem przyniosła nietuzinkowe zobrazowanie tematu świadomości. Na ogół przy naszych rozmowach prowadzonych często do świtu, odkrywamy siebie i uzupełniamy. Przez to wiele tematów staje się prostych. Otóż mój Karolek /dla tych co nie wiedzą żona, kochanka, flama, ale też przyjaciółka/ zobrazowała to zagadnienie po mistrzowsku. I tu w tym miejscu chciałbym je przedstawić.

Duży i mały człowiek

Duży i mały człowiek

Otóż ten duży /rysunek obok/, to JA i moja świadomość, objawiająca się intuicją. Ten duży w nas, to obserwator, nasza świadomość, nasz torus. Mały człowiek to utożsamienie z ciałem my/ja zamknięty w swoim widzeniu świata, w swoich schematach i przekonaniach, jednak dalekich od prawy.

Ten mały człowiek kierujący się myślącym i tokującym ego, ocenia, nadaje nazwy, metki, określenia, choć dosyć często nie swoje w sensie dosłownym, bo wgrane nam i przez nas przyjęte, acz nie koniecznie prawdziwe. Ale ludzkie ego jest tak skonstruowane, że zaklepuje sobie swoją prawdę i jest przekonane o jej słuszności. Mało tego uważa się za najmądrzejsze i na tyle wspaniałe, że chce aby wszyscy byli tacy jak ono.

Duży i mały człowiek – Podsumowanie:

Otóż można najzwyczajniej w świecie stać się dużym i przemienić swoją ocenę i opinię, na świadomą obserwacje siebie i wszystkiego wokół. Przez to nasza świadomość staje się otwarta i ujawnia swój boski charakter. A o co chodzi z tą boskością już pisałem. Pokrótce to odpowiedzialność za wszystko, obserwacja wszystkiego, przez co eliminujemy swoje zdanie, opinie i poglądy na ten temat.

Mały człowiek myśli, a myśli są jedyną przyczyną cierpienia. Jedynym celem myślenia jest przysłonięcie prawdy. Jeśli wyjdziemy poza myśli, wówczas przestaniesz przywiązywać do tych myśli wagę i nadawać im znaczenie, znika wówczas cierpienie. Na tym polega wyzwolenie umysłu. Oświecenie jest dostępne dla każdego, od razu i w każdej chwili. Nie dając wiary myślom, zawierzasz prawdzie. A w prawdzie nie ma cierpienia. Stań się dużym człowiekiem i tyle.

PS. Wszak obserwator nie dyskutuje, nie poucza i nie nazywa. On obserwuje. – August Witti

Tags:

najnowsze z kwantowo

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Translate »
idź do góry