Energie subtelne i ich rodzaje

Energie subtelne i ich rodzaje

w kwantowo/oświecenie/świadomie

Energie subtelne i ich rodzaje. – Czym są energie subtelne i jakie są ich rodzaje? Energia jest właściwością nierozerwalnie związaną z każdą materią. Widoczne obiekty materialne są gęstymi energiami. Natomiast nasze myśli, uczucia, doświadczenia, to rodzaj bardzo subtelnej energii. Wiedza ta od dawna nie jest tajemnicą dla ezoteryki, a współczesna nauka rozpoznaje już obecność subtelnych rodzajów energii. Ciał subtelnych z reguły nie widzimy i nie czujemy przy użyciu naszych zmysłów. Mało też o nich jeszcze wiemy, bo są tak subtelne.

Energie subtelne i ich rodzaje

Energie subtelne i ich rodzaje

Ta ich subtelność, świadczy tylko o gęstości, nie o mocy działania. Cały w tym ambaras, aby te właśnie energie wydobyć z siebie, bo to one właśnie kształtują nasze zdrowie, świadomość i szczęście. Są ludzie, którzy mają to w standardzie, ale na ogół są to ludzie żyjący na łonie natury. My cywilizowani musimy to ćwiczyć i się ich nauczyć.

Przytoczę tu kilka ciał, które tą subtelną energią się charakteryzują.

Energie subtelne – Rodzaje:

Aura

To akurat każdy zna przynajmniej z obrazów religijnych, bo aura to blask, promieniowanie, niewidzialnego ciała astralnego człowieka. Ciało astralne znajduje się wokół gęstego ciała fizycznego jako powłoka ochronna i chroni niejako ciało przed energiami zewnętrznymi. Aura to również informacja o energiach wewnętrznych, którą widzą nieliczni. Wymaga trochę się podszkolić a zobaczysz aurę.

Astral

A właściwie ciało astralne, to okrywa ciała fizycznego. Zatem astral przypomina nas samych. Istnieją techniki dokumentowania ciała astralnego np. fotografia kirlianowska, która potrafi wprowadzić w konsternację, gdyż widzimy np. nieistniejącą kończynę.

Ciało eteryczne

Ciało eteryczne otacza ciało astralne na zewnątrz.

Biopole

Biopole to suma ciał astralnego i eterycznego.

Ciało eteryczne

Ciało eteryczne wymienia informacje i energie między człowiekiem a środowiskiem. Pełni też funkcję ochronną przed gęstymi ciałami fizycznymi i astralnymi.

Umysł

To ciało myśli. Myśl jest materialna i pełna energii, tworząc pole mentalne.

Ciało mentalne

Ciało mentalne jest jednym z najważniejszych ciał. Nie bez powodu mówimy: „Myślę, więc jestem”. Dobry stan ciała mentalnego to dobre zdrowie.

Ciało wrażliwe

Umiejscowione od nasady włosów i powyżej. To ciało, to odbiorca i przewodnik życiodajnej energii psychicznej. Nimbus to aureola wokół głowy.

Ciało swobodne

Przeznaczone do gromadzenia i rozładowywania energii ujemnej w ciele. To kanał oczyszczający.

Energie subtelne – Podsumowanie:

Wszystkie te ciała subtelne są ze sobą połączone i wpływają na siebie. Zdrowie zależy bezpośrednio od stanu ciał subtelnych, a głównie od ciała mentalnego. Im czystsze /prawdziwe/ myśli i /szczere/ działania, tym zdrowsze nasze ciało. Jednak od ciała właściwego, czyli gęstego, wymiarowego, różnią się siłą oddziaływania. Niech cię nie zmyli ich niewidoczność, gdyż siłą oddziałującą jest energia tych ciał, a jest ona mimo jej dyskretności, odczytywana przez otaczający świat i ma jak się okazuje duży wpływ na ten świat.

PS. Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać swój potencjał w 100%.

_____________
#EnergieSubtelne