Najtrudniej poznać samego siebie

Era Wodnika – przebudzenie świadomości

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Era Wodnika – przebudzenie świadomości. Weszliśmy obecnie w Erę Wodnika. Ten fakt zwiększa naszą siłę duchową w ewolucji ludzkości. Daje nam to możliwość otworzenia się na naszą boską i ludzką naturę. Era Wodnika daje nam możliwość otwarcia się na nieograniczone możliwości istnienia i wewnętrzne funkcjonowanie przeznaczenia. Przyszłość w zarysie określona, może być modyfikowana i zmieniana. Era Wodnika wprowadza nas w stan pozwalający wyjść poza ramy niesionego losu.

Era Wodnika – Obserwacja:

Obecna era da nam także dostęp do naszej wolnej woli na poziomie zbiorowym. Do niedawna nie do pomyślenia było, że ​​możemy projektować własne przeznaczenie. Z dnia na dzień tracimy nasze zainteresowanie przeszłością i zaczynamy się interesować niczym nieograniczoną przyszłością. To oddzielanie i oderwanie się od siebie stwarza możliwość otwarcia świadomości, a przez to możliwość nowego nieznanego nam wyboru. Jak to się może odbywać? Ano poprzez intuicję. Bezpośrednim przejściem do wymiaru wyższego /4D/ jest dodanie do niego, do trzech istniejących wymiarów – świadomości. To świadomość zaopatruje nas w intuicję, a ona w nowe możliwości dokonania wyboru. To oczywiście pierwiastek żeński, który właśnie zyskuje znaczenie.

Era Wodnika – Rozważania:

To możliwość patrzenia na życie z racjonalnego dystansu. Uświadamiamy sobie, że do tej pory byliśmy marionetką w rękach losu. Teraz zaś dostrzegamy wybór i możemy go dokonać. Czym jest nasz wybór? Naszą wewnętrzną zgodą, która jak się okazuje energetycznie ma olbrzymie znaczenie, gdyż są to energie subtelne i jak się okazuje ich moc jest większa niż zakładana. To daje nam właśnie możliwość przebudzenia w swojej własnej ewolucji. Pod jego wpływem stajemy się coraz bardziej oderwani od realnego życia, od tego dokładnie co niesie nasze problemy. Tu w sukurs przychodzi psychologia, która dzięki Jungowi uświadomiła nam funkcjonowanie ludzkiej psychiki.

Era Wodnika – Podsumowanie:

Wraz z wyborem, który się pojawia, dochodzi możliwość duchowego wzrostu. To właśnie zauważył Carl Jung stwierdzając, że nie ma moralności bez wolności. Dopóki ktoś nie jest odpowiedzialny za swoje czyny, nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za czyny złe, ponieważ działa instynktownie. Wolna wola daje możliwość mądrego lub nierozsądnego wyboru.

Obecna era wodnika będzie tak samo złożona i różnorodna, jak każda inna Wielka Era. Ale też przewiduje się erę pokoju, miłości i braterstwa. Aby to osiągnąć, musimy nauczyć się, jak zwalczać ogień ogniem. To znaczy dostosować nasze cele i środki do czasów.

PS. Widzimy ludzi i rzeczy nie takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi my jesteśmy. – Anthony de Mello

najnowsze z filozoficznie

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Mądrość

Mądrość

Mądrość jest nabyta, a nie wrodzona. Ludzie na Ziemi nie rodzą się
Być uduchowionym

Być uduchowionym

Być uduchowionym. To, że często się modlimy, medytujemy lub praktykujemy religię, nie
Translate »
idź do góry