Najtrudniej poznać samego siebie

Filip z konopi

Filip z konopi

w polsko/prawdziwie/topowo

Filip z konopi. Konopie przemysłowe to rośliny z gatunku Cannabis sativa /poniżej 1% tetrahydrokanabinoli (THC) – tego do jarania/. W Polsce norma ta wynosi poniżej 0,30% THC, na uprawę należy uzyskać pozwolenie wojewody i limitowaną dodatkowo ministerialnie. Uprawa ma być zabezpieczona przed wstępem. W związku z powyższym upraw konopi w Polsce jest jak na lekarstwo, prawie w ogóle.

Filip z konopi

Filip z konopi

Obecnie wszystkie państwa rezygnują z zakazów upraw konopi.Konopie dają trzy rodzaje rewelacyjnego, użytecznego surowca. Włókno, łyko i nasiona. Łodygi składają się w 20% z najmocniejszego włókna na świecie pochodzenia naturalnego. Są wytrzymałe i długowieczne, jako składnik tkanin, sznurków i papieru. Z włókna konopi można tworzyć tkaniny delikatne oraz szorstkie. Materiał z konopi jest silny, ciepły, delikatny, długowieczny i tani. Spośród wszystkich włókien naturalnych, to włókno konopne jest najsilniejsze. Jest też odporne na gnicie oraz słoną wodę, stąd też zastosowanie w żeglarstwie.

Filip z konopi – Rozważania:

Papier wytwarzany z konopi nie żółknie, nie traci na wytrzymałości i bije na głowę papier drzewny. A przecież to właśnie papier jest nadal podstawowym surowcem rozwoju ludzkości i jeszcze jakiś czas będzie. Łyko stanowi 80% łodyg konopi. Te miękkie części rośliny doskonale nadaje się na produkcję właśnie papieru i plastiku biodegradowalnego na bazie celulozy. Konopia jest najbogatszym źródłem celulozy. Jeden hektar konopi daje tyle masy papierowej, co cztery hektary lasu, zatem ochrona lasów byłaby zagwarantowana. Ponadto papier konopny wybielany jest bez produkcji szkodliwych dioksyn /bardzo trujących związków/.

Sprasowane łyko konopne po sklejeniu żywicą fenolową daje odporne na ogień i wodę płyty paździerzowe. O właściwościach izolacyjnych i w bardzo wielu przypadkach jest podstawą budownictwa ekologicznego. Nasiona konopne zawierają dwie cenne substancje: olej i śrutę. Olej w 70% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli jest w czołówce olejów roślinnych. Mieszanka oleju z konopi i 15% metanolu to olej napędowy do silników diesla. Produkuje on o 70% mniej sadzy niż olej z ropy naftowej. Mówi samo za siebie. Olej konopny szybko wysycha, pozostawiając cienką, elastyczną warstwę, dlatego ma też ogromne zastosowanie w produkcji farb i lakierów ekologicznych. Był czas, że z łyka konopnego robiono karoserie samochodów, cechującą się trwałością i niezwykłą wręcz wytrzymałością.

Filip z konopi – Obserwacje:

Na koniec śruta, pozostałość po ekstrakcji oleju. Mączka z nasion konopnych zawiera 25% białka i z powodzeniem może być dodatkiem do mąki pszennej. Ziarna, to doskonała, smaczna przekąską jak nasiona słonecznika. Wyśmienicie nadaje się także na karmę dla niektórych roślinożernych zwierząt, ptaków i ryby. Dzięki możliwościom przystosowawczym konopie można uprawiać wszędzie, nie ma żadnych wymagań środowiskowych i pogodowych, jak inne rośliny.

Rosną swobodnie na całej kuli ziemskiej. Konopie to roślina banalnie prosta w uprawie, jednoroczna, osiągająca do 5 metrów wysokości, co znacznie poprawia możliwości jej wykorzystania. Doskonale nadaje się do upraw na zmianę ze zbożami. System korzeniowy konopi głęboko penetruje glebę, spulchniając ją i wzbogacając. Przez co zbiory drugorocznych zamienników są obfitsze. Nie wymagają też środków chwastobójczych, ani użycia pestycydów, przez co gleba jest zdrowsza, w doskonałym stanie po takiej uprawie.

Filip z konopi – Podsumowanie:

Polska i jej stare, bezsensowne przepisy obecnie wyklucza uprawę konopi, a ewidentnie powinna propagować takie uprawy ze względów ekonomicznych. Zamiast wycinać lasy, importować bawełnę i soję, uprawiać konopie i eksportować ją jako gotowe już produkty na cały świat. Nie mówię już o walorach leczniczych tego surowca i spektrum działania, bo o tym wszędzie głośno, ale też kontrowersyjnie. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, chociaż dla mnie to przykra i głupia zasada.

PS. To marihuana jest uzdrowieniem narodu, alkohol jest jego zagładą – Bob Marley

________
#Konopie

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Translate »
idź do góry