Najtrudniej poznać samego siebie

Fizyka kwantowa a umysł

Fizyka kwantowa a umysł

w kwantowo/oświecenie/pomysłowo

Fizyka kwantowa a umysł. Współcześni naukowcy sądzą, że rozumieją, czym jest świadomość, lub że jest to zwykła iluzja. Matrix. Ale wielu innych uważa, że ​​w ogóle nie zrozumieliśmy skąd pochodzi świadomość i  czym tak w istocie jest.

Fizyka kwantowa a umysł

Fizyka kwantowa a umysł

Mechanika kwantowa to najlepsza obecnie teoria, do opisania świata na poziomie atomów i cząstek subatomowych. Wynik eksperymentu kwantowego może się zmienić w zależności od tego, czy zdecydujemy się zarezonować i zmierzyć jakąś właściwość zaangażowanych cząstek.

„Efekt obserwatora” wprowadził pewien umysłowy niepokój. Mit o obiektywnym świecie, niezależnym od nas – runął bezpowrotnie. Jeżeli zaś świat, zależy od nas, od tego, jak patrzymy na niego, jaki mamy do niego stosunek, to co to tak naprawdę oznacza „rzeczywistość”? I czy ona jest wspólna dla wszystkich, czy są jakieś inne?

Podwójna szczelina

Słynny eksperyment z podwójnymi szczelinami sprawił, że dostrzegliśmy fakt, że sami wytwarzamy wyniki pomiarów. Jeśli tak jest w istocie, to oznacza, że obiektywna rzeczywistość wychodzić z poza ramy tego co myślimy, nie chcemy. A myślimy świadomie lub nie, w zależności od naszego zagłębienia w świadomość. Na ogół powtarzając błędy poprzednich pokoleń.

Robi się jeszcze dziwniej, gdy zauważamy to co już Bohr powiedział, że nie ma znaczenia, czy opóźnimy pomiar, czy nie, bo natura „wie” nie tylko, czy obserwujemy, ale czy planujemy w ogóle obserwować. Czyli jest jednak Bóg, Wielki Architekt, Stwórca, Świadomość, Eter, Wszechświat, etc.

Dostrzegamy w tym prawdę, że świadomość i mechanika kwantowa są w jakiś sposób powiązane. Przynajmniej tak to wygląda ba pierwszy rzut oka. Trudno też nie zauważyć, że od samego początku istnienia, jako ludzie, jesteśmy uczestnikami ewolucji Wszechświata. Wszystko co stworzysz jest zależne od ciebie. Niezależnie od tego, czy świadomość może wpływać na mechanikę kwantową, mechanika kwantowa jest zaangażowana w świadomość. Świadomość zaś to wielka moc, niczym moc sławetnych rycerzy Jedi.

Superpozycja

Natomiast efekty kwantowe, takie jak superpozycja, można łatwo zniszczyć z powodu procesu zwanego dekoherencją. Jest to spowodowane oddziaływaniami obiektu kwantowego z otaczającym go środowiskiem, przez które niejako „kwantowość” wycieka. Oczekujemy jednak, że dekoherencja będzie niezwykle szybka w ciepłych i wilgotnych środowiskach, takich jak żywe komórki wewnątrz naszego ciała.

Ciekawostką jest także stan splątany komórek i wzajemne ich oddziaływanie. Stany splątane są w rzeczywistości stanami superpozycji obejmującymi więcej niż jedną cząsteczkę kwantową. Tu zaś zaczynają się wszelkie hipotezy telepatii, transformacji, telekineza, ect.

Fizyka kwantowa – Podsumowanie:

Ale główne pytanie pozostaje. Czy wszystkie wybory i czyny, przeszłe i przyszłe, są już dawno zarejestrowane w wielkiej „bazie danych” /kronice Akaszy/, dając nam jedynie iluzoryczną wolność? Jeśli koncepcja wielu wszechświatów, rzeczywistości świata, w którym zdarzenia z przyszłości oddziałują na przeszłość, kłóci się z naszym zdrowym rozsądkiem, to warto zastanowić się, czym jest świadomość i postrzeganie tzw. rzeczywistości?

Fizyk sir Roger Penrose zaproponował teorię „zorkiestrowanej redukcji obiektywnej” (Orchestrated objective reduction), w której za stany umysłu, za to, co postrzegamy, myślimy, czujemy i pamiętamy, odpowiadają wibracje komórkowych mikrotubuli /procesy kwantowe/.

Zaś niedawne eksperymenty Anirbana Bandyopadhyaya, przeprowadzone w japońskiej Tsukubie, oraz Rodericka G. Eckenhoffa z amerykańskiego Uniwersytetu Pensylwanii potwierdzają, że wibracje tego typu w komórkach neuronowych rzeczywiście zachodzą. Czyli w mózgu też zachodzą procesy kwantowe. Jeśli tak, to trudno zrozumieć, dlaczego konsekwencje tej nauki wzbudzają takie opory w ludzkim umyśle?

PS. Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym.

Źródło: BBC – Pobrane dnia: 14.09.2019 r.

_____________
#FizykaKwantowa

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Translate »
idź do góry
Skip to content