Najtrudniej poznać samego siebie

Forever young

w prawdziwie/topowo/zdrowotnie

Każdy marzy o wiecznej młodości i pięknym wyglądzie. Wielu przez wieki szukało eliksiru młodości. Obecnie koncerny kosmetyczne prześcigają się w produkcji kosmetyków odmładzających. Koenzymy, witaminy, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, kolageny i elastyny, wszystko to zatrzymuje starzenie się, ale nie całkowicie, nie na stałe. Każdy chciałby zaśpiewać głośno i poczuć się …

forever young.

forever youngWyciąg z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) potocznie zwany bajkaliną, spełnia wiele naszych oczekiwań związanych z wieczną młodością. Bajkalina posiada zdolność do opóźniania starości i to w sposób widoczny. Opóźnia starzenie komórkowe i przywraca aktywność składników skóry tak, że wizualnie stajemy się o dziesięć lat młodsi. Nie jest to eliksir młodości sensu stricto, ale rezultat stosowania jest zadziwiający.

Bajkalina wydatnie zwiększa elastyczność i jędrność skóry ludzkiej. Stosowana w medycynie chińskiej i medycynie dalekiego wschodu, ma działanie odmładzające, co widoczne jest u Azjatek, które namiętnie stosują te zioła, przynoszące wiele widocznych korzyści, takich jak poprawa wyglądu skóry, ale też całego ciała. Bajkalina, co też istotne, ma także działanie zdrowotne.

Doskonale sprawdza się przeciwalergicznie i przeciwastmatycznie, przeciwzapalnie i przeciwartretycznie, żółciopędnie i antyhepatotoksycznie, przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo, pobudza krążenie, działa też nasercowo i hypotensyjnie, antyoksydacyjnie, przeciwwolnorodnikowo, sedatywnie, przeciwdrgawkowo i anksjolitycznie, przeciwnowotworowo i cytotoksycznie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i kosmetycznie (przy plamach na skórze).

Widać to nie w kij dmuchał i może zadziwić niejednego. Bajkalina podawana doustnie lub dożylnie w znaczącym stopniu powoduje cofanie się zmian wynikających ze starzenia, czyli jednym słowem odmładza. Zawarte w tarczycy bajkalskiej flawonoidy prowadzą do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi i chronią komórki naczyń krwionośnych przed powstawaniem blaszek miażdżycowych. Cud – miód 🙂 .

PS. Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób.

_______
#Bajkalina

ostatnie z prawdziwie

Dlaczego to sobie robimy

Dlaczego trwamy przy swoich przywarach? Dlaczego towarzyszy nam upór i opór? Dlaczego

Bóg ojciec

Wielu mentorów używa określenia Bóg i nie jest to bynajmniej niewłaściwe lub
szczescie

Pieniądze i szczęście

Czy za pieniądze można kupić szczęście? To pytanie rozbrzmiewa przez tysiąclecia. Wszystko, co
ashwagandha

Co to jest Ashwagandha

Czy słyszałeś wyraz Ashwagandha? Brzmi jak odległy kraj, prawda? A może miejsce w filmie Czarna
Translate »
idź do góry