felietony ześwirowanego bufona

Forever young

w prawdziwie/topowo/zdrowotnie

Każdy marzy o wiecznej młodości i pięknym wyglądzie. Wielu przez wieki szukało eliksiru młodości. Obecnie koncerny kosmetyczne prześcigają się w produkcji kosmetyków odmładzających. Koenzymy, witaminy, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, kolageny i elastyny, wszystko to zatrzymuje starzenie się, ale nie całkowicie, nie na stałe. Każdy chciałby zaśpiewać głośno i poczuć się …

forever young.

forever youngWyciąg z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) potocznie zwany bajkaliną, spełnia wiele naszych oczekiwań związanych z wieczną młodością. Bajkalina posiada zdolność do opóźniania starości i to w sposób widoczny. Opóźnia starzenie komórkowe i przywraca aktywność składników skóry tak, że wizualnie stajemy się o dziesięć lat młodsi. Nie jest to eliksir młodości sensu stricto, ale rezultat stosowania jest zadziwiający.

Bajkalina wydatnie zwiększa elastyczność i jędrność skóry ludzkiej. Stosowana w medycynie chińskiej i medycynie dalekiego wschodu, ma działanie odmładzające, co widoczne jest u Azjatek, które namiętnie stosują te zioła, przynoszące wiele widocznych korzyści, takich jak poprawa wyglądu skóry, ale też całego ciała. Bajkalina, co też istotne, ma także działanie zdrowotne.

Doskonale sprawdza się przeciwalergicznie i przeciwastmatycznie, przeciwzapalnie i przeciwartretycznie, żółciopędnie i antyhepatotoksycznie, przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo, pobudza krążenie, działa też nasercowo i hypotensyjnie, antyoksydacyjnie, przeciwwolnorodnikowo, sedatywnie, przeciwdrgawkowo i anksjolitycznie, przeciwnowotworowo i cytotoksycznie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i kosmetycznie (przy plamach na skórze).

Widać to nie w kij dmuchał i może zadziwić niejednego. Bajkalina podawana doustnie lub dożylnie w znaczącym stopniu powoduje cofanie się zmian wynikających ze starzenia, czyli jednym słowem odmładza. Zawarte w tarczycy bajkalskiej flawonoidy prowadzą do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi i chronią komórki naczyń krwionośnych przed powstawaniem blaszek miażdżycowych. Cud – miód 🙂 .

PS. Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób.

_______
#Bajkalina

ostatnie z prawdziwie

Autopilot

Autopilot

Większość sądzi, że wie co dzieje się w ich głowie. Nic bardziej

Kochaj i już

Kochaj siebie i dla samego siebie, wybaczaj, nie chowaj urazy, a nie
Jak przestać myśleć

Jak przestać myśleć

Przydarzają się nam różne sytuacje, ale najmocniej odczuwane są te związane ze
Jak kreować rzeczywistość

Jak kreować rzeczywistość

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu kontynuuję temat świadomej kreacji rzeczywistości. Zanim tę kreację wdrożysz,
idź do góry