Głęboki wdech

Głęboki wdech

w filmowo/świadomie

Dzisiaj filmowo – film „Głęboki wdech”. Świetne rosyjskie kino, super tematyka i prawdziwa historia kobiety, która przypadkiem odkrywa w sobie talent do nurkowania głębinowego /deep diving/. Pomimo niezrozumienia otoczenia i śmiertelnego ryzyka związanego z tym sportem, Marina zanurza się w głębiny oceanu pobijając kolejne rekordy. Podświadome lęki powracają w postaci wstrząsających wizji sportsmenki. Film ten wyreżyserowała Elena Hazanov, scenariusz – Alena Alova i Andrey Ivanov, gatunek: dramat / sportowy, produkcja: Rosja.

Głęboki wdechGłęboki wdech

Po zdradzie i rozwodzie Marina Gordeeva (40 l.) z dnia na dzień staje się samotna. Myśli, że nigdy więcej nie zazna miłości ni szczęścia. Nie przeczuwa również, że pewnego dnia znajdzie miłość i pasję swojego życia w nurkowaniu swobodnym, jednym z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Sport ten polega na nurkowaniu jak najgłębiej na jednym oddechu. Marina przeczuwa i odkrywa swoje talenty wydłużając wstrzymywanie oddechu i coraz głębsze zejścia. Uwikłana w prozę życia, nie umie porzucić swojego bagażu, spotyka na swojej drodze trenera sportów ekstremalnych, ale też mistrza świadomości, który objaśnia i tłumaczy jej, że wszystkie nasze bariery tkwią w umyśle.

Bijąc kolejne rekordy, Marina walczy z pojawiającymi się wizjami, które w tym sporcie powodują tylko gorsze wyniki. W sporcie, w którym wszystko zależy od kontroli umysłu, każda nieodpowiednia myśl, jest przeszkodą. Jednak w morzu Marina odzyskuje poczucie spokoju i dobrego samopoczucia, ale także ponownie definiuje swoją egzystencję, poprzez pryzmat rozwoju świadomości. Jeden z lepszy filmów na ten temat, a do tego tak niesamowity sport jak deep diving.

Definicja nurkowania głębokiego (Deep Diver) może być bardzo różna. Zależy to od federacji sportowej: W PADI nurkowanie głębokie to każde nurkowanie bezdekompresyjne między 18-40m. W CMAS-ie to nurkowanie bezdekompresyjne lub dekompresyjne na głębokość większą niż 30m. W organizacjach technicznych poprzeczka może być postawiona jeszcze wyżej i nurkowanie głębokie zaczyna się od 40m. Niezależnie z jakiej definicji skorzystamy pewne główne problemy pozostają takie same.

PS. Sporty ekstremalne to największe pasje, za które czasami płaci się życiem. – August Witti

_______
#Wdech