głupi Polak

Głupi Polak i jego 7 grzechów głównych

w polsko

Głupi Polak i jego 7 grzechów głównych. Z tym stereotypem już nie można walczyć i polemizować, gdyż istotnie jesteśmy głupim narodem. Na zachodzie, w Niemczech, Francji, Anglii i Stanach Zjednoczonych staliśmy się synonimem wsiowego głupka. Obecnie już nie można wyśmiewać innych nacji /poprawność polityczna/, zwłaszcza kolorowych, ale Polaków można. Tym bardziej, że dajemy powody do takich stwierdzeń. My Polacy jesteśmy „ciemnym, zakłamanym ludem”. I widać to niestety gołym okiem. Rządzi nami nieudolny system mieniący się politykami wartych takiego narodu jakim jesteśmy. Rządzi nami zdegenerowany kler, bez umiaru, bez wstydu, bez jakichkolwiek zahamowań i oporów moralnych. A my głupcy słuchamy, ba, bronimy jeszcze tych rządzących, bronimy kościoła i wiary i wychwalamy wszystko ponad miarę, ściskając zęby. Rządzący traktują nas jak ludzi niespełna rozumu, którzy pracują za miskę ryżu, a kler nami pomiata i gwałci. Są i tacy, którzy wprost nazywają Polaków idiotami. I bynajmniej nie są to obce nacje. A dowodów na naszą polską głupotę mamy pod dostatkiem.

głupi PolakGłupi Polak i jego 7 grzechów głównych

Polak wiecznie narzeka. Że zimno, że gorąco, że tłok i bród, że bieda. Że ktoś to musi za nas zrobić, bo Polak jest Pan. Jesteśmy irytujący, bezczelni, trudni we współpracy i współżyciu, niesubordynowani i na dodatek zadufani w swej głupocie. Najczęstszą naszą przewiną jest śmiecenie, głośne zachowanie, ciągłe narzekanie i kombinowanie, a w zasadzie nadużywanie reguł społecznych. Jesteśmy narodem chamskim, rasistowskim i nacjonalistycznym. Krzyczymy, jesteśmy kąśliwi i protekcjonalni. Wszystkich innych mamy za głupków albo oszustów. Jesteśmy chciwi, skarżymy i donosimy. Wszędzie gdzie jesteśmy niszczymy i śmiecimy – nie ważne czy to jest za granicą, czy w polskich lasach, górach i nad morzem, czy w miastach. Absolutnie nie sortujemy śmieci, w ogóle nie myśląc o swojej przyszłości i przyszłości następnych pokoleń. Jesteśmy zawistni, narzekamy i krytykujemy. Nie potrafimy być umiarkowani w jedzeniu i piciu. Zwłaszcza w piciu alkoholu. Jesteśmy nieustannie wkurwieni i wrzeszczymy, drzemy się, straszymy, wygrażamy.

Głupi Polak – Rozważania:

Nie ma się co specjalnie dziwić, gdyż współczesne miasta i klasa średnia wywodzą się wprost z podmiejskich wiosek, a nie od dzisiaj wiadomo, że człowiek może ze wsi wyjechać, ale wieś z człowieka nie wyjedzie nigdy i słoma zawsze z butów będzie wystawać. Chyba, że się za siebie weźmiemy, rozwinie intelekt i świadomość. Zresztą w czasie wojny donosiliśmy na wszystkich polskich intelektualistów /Żydów i Polaków/. To samo robiliśmy po wojnie, prześladując ich, wyśmiewając i mordując. Wiedzy, nauki i umiejętności nie cenimy, bo „Polak potrafi”. Uczyć absolutnie się nam nie chce, za to kombinować potrafimy wyśmienicie. A pod tym słowem czai się zwykłe złodziejstwo, donosicielstwo i zawiść. Polak nie jest skory do żadnej pracy, bo praca mu uchybia. Wielu z nas pisze na swoich profilach FB „Szlachta nie pracuje”, chociaż do szlachty im daleko, daleko. Wielu też wiecznie poszukuje łatwego zarobku i okazji, zamiast wziąć się do solidnej prawdziwej pracy. No i wszyscy chcemy być rencistami z wysoką rentą, dlatego też kombinujemy, wymyślamy, przekupujemy, byle nie pracować. Przecież się załatwi.

Głupi Polak – Obserwacja:

Aby cokolwiek się zmieniło i aby nasz kraj stanął w końcu na nogi, trzeba sobie zdać sprawę, że ludzie u władzy, to nie żadne elity, bo elit w Polsce już dawno nie ma. A ci co są, absolutnie nie rządzą nami z nadania bożego i nie są żadnym wzorem do naśladowania. To zwykli urzędnicy, których my suwereni /obywatele/ zatrudniamy. To samo dotyczy kleru. Zachłystywanie się Polakiem papieżem, który prawdopodobnie miał konkubinę i syna jest nie na miejscu. Szanowanie księdza pedofila i wyłudzacza jest niestosowne. Dobudowywanie autorytetu ludziom establishmentu, którzy absolutnie mieć go nie powinni, powoduje, że my sami stajemy się coraz gorsi, bez zasad i wartości. Warto jednak pamiętać, że kto komu płaci, ten powinien mieć nasz szacunek. Ale dotyczy to wszystkich rodaków. Pamiętać też należy, że rząd i politycy nikomu nie płacą, bo nie mają swoich pieniędzy, tylko przez nas wypracowane i zagarnięte podatkami. Zatem bez wątpienia jesteśmy „ciemnym ludem”. Mimo iż uważamy, że wszystko jest proste, na wszystkim się znamy i wszystko potrafimy. Ale ta nasza ciemnota pozwala nielicznym nas zniewalać i wykorzystywać.

Głupi Polak – Podsumowanie:

Czas porzucić te mylne przekonania i zacząć zmieniać świat od siebie. Zacząć to sobie uświadamiać. Czas dostrzec też w sobie siłę sprawczą i mimo iż jesteśmy „ciemnym ludem”, mimo nawału pracy i obowiązków, potrafimy się jednoczyć i wyjść na ulicę. Potrafimy, bo już to robiliśmy, posprzątać tę piękną krainę, która nas tak ochoczo żywi i karmi. Wywieźć te wszystkie ludzkie nieczystości na śmietnik. Dotyczy to wszystkich, którzy są ponad nami – rządów, kleru i nas samych, tych spośród nas, którzy zaburzają porządek świata. Czas też zrozumieć, że świat trudno zmienić, ale siebie można. Można się rozwijać, uczyć, doskonalić i czytać wszystko, aby nasze wnętrze wzrastało. By nasza wyobraźnia wreszcie zaczęła wzlatywać, bo ona jest motorem zmian. To ta nasza wyobraźnia tworzy nasze życie /rzeczywistość/, nie rządy, pracodawcy, kler i biurokraci. To my, dążąc do szlachetności, stajemy się piękni i zaradni. Nie inaczej. Ale wnętrze należy rozwijać, książką, sztuką, marzeniami i celami. Pasją możemy sprawić, że nasza praca stanie się zabawą, a wrodzoną niesubordynacją, możemy zacząć bawić się u siebie i dla siebie.

PS. Polak głupi, gdy ktoś go kupi. Nie dajmy się kupić. – August Witti

_________
#GlupiPolak

Tags: