Najtrudniej poznać samego siebie

GMO czyli gówno mnie obchodzi 1

GMO czyli gówno mnie obchodzi

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Są tematy, jak to niektóre barany określają jako “kultowe”, do których często wracam, bo są istotne i nad wyraz drażliwe dla niektórych. Są też tematy jak np. sprawa wyznania pewnego ex księdza, o których nie piszę i nie zauważam. Dzieje się to z prostej przyczyny, sprawa księdza to nic więcej jak złamanie wszelkich zasad moralnych, etycznych i kościelnych. Dla mnie jest sprawą marginalną i najprawdopodobniej, mimo chwilowego szumu, taką pozostaje, nawet idioci nie dają się nabrać na tego rodzaju wiwisekcję. Po prostu …

GMO, czyli gówno mnie obchodzi.

demokracja1Zapewne wielu się ze mną nie zgodzi, ale na swoim blogu, w obrębie swojego mikroświatka, mogę robić i pisać co mi się żywnie podoba. I to jest prawdziwa demokracja, ale uwaga, my tutaj w prawdziwej jeszcze nie żyjemy. Nasza rodzima to demokracja sterowana, sterowana medialnie, gorsza od dyktatury. Ten rodzaj demokracji lekceważy swoich wyborców, z prawych autorytetów robi psychicznie chorych, zbyt często dochodzi do ośmieszania społecznego, kreowania nieprawdziwej rzeczywistości i preparowania oskarżeń, które mają sterować opinią publiczną. Demokracja sterowana działa na zasadzie nie zabierania publicznego głosu przez zwykłych obywateli, nawet tych, którzy są dla innych mentorami, specjalistami bądź autorytetami,.

Obecna Polska jest przykładem na to, że twórcy pierwszej konstytucji na świecie /USA/ mieli rację, gdy zastanawiali się nad przyznaniem prawa wyborczego wszystkim. Wówczas konkluzją stało się przyznanie powszechnego prawa wyborczego, bo, jak mawiano, głosy niewykształconej i niepiśmiennej biedoty wyzerują się wzajemnie. Niestety nie przewidzieli takich spraw jak łatwo dostępne media i ogólny dostęp do podstawowego wykształcenia, w zakresie czytania i pisania. Dzięki temu, niestety, bardzo łatwym staje się sterowanie masami. Tak powstała obecnie nam panująca “demokracja sterowana odgórnie”. Zbliżamy się do następnego przełomu i roli internetu jako piątej władzy. To ona może spowodować rozłam i załamanie się rynku medialnego, tym samym odciąć nas obywateli od kłamstw, półprawd, a w przyszłości zmusić do realnie podejmowanych decyzji i nie pozostawania w sferze manipulacji.

PS. Demokracja sterowana to tak jakby wyciągać wnioski z opowiadanych bajek, a nie z prawdziwego życia.

 __________________
#DemokracjaSterowana

 

ostatnie z filozoficznie

Strach a przebudzenie

Strach a przebudzenie

Strach a przebudzenie – pytanie: “Czy skoro wszystko mam porzucić, to ​​życie,
Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Jestem porażony

Jestem porażony

Jestem porażony, a mimo to zastanawiałem się, co tu napisać, bo wokół
Całe życie czekamy

Całe życie czekamy

Całe życie czekamy. Na co? Co to za koncepcja czekania? Skąd się
Translate »
idź do góry