Najtrudniej poznać samego siebie

Górą nasi 1

Górą nasi

w innowacyjnie/internetowo

Każdy z nas klnie w duchu jak czasami potrafi zwolnić internet, strony wolno się ładują, nie można oglądać seriali, ba nic nawet wysłać, ani odebrać. I oto na horyzoncie pojawia się polska myśl techniczna, a raczej fotoniczna …

górą nasi!

górą nasiPrace nad wynalazkiem naukowców z Politechniki Lubelskiej, pod kierownictwem prof. Piotr Kisała, trwały dwa lata, nie tak długo jak na milowy krok. Skonstruowali oni “optyczny przełącznik fotoniczny”, który umożliwi zwiększyć prędkość przesyłania danych nawet stukrotnie. Obecnie problemem sieci jest jej szybkość, przybywa użytkowników, a technologie w zasadzie się nie zmieniają, a w zasadzie marnieją, bo sama chińszczyzna. Zatem naukowcy wzięli się za zmianę technologii przesyłu i połączenia światłowodów bez straty prędkości. Dotychczasowe przełączniki były niczym zagięcie węża ogrodowego, niby woda leci, ale jakoś niemrawo. Wprowadzenie do już istniejących sieci światłowodowych przełączników optycznych zwiększy ich efektywność i szybkość.

Obecnie naukowcy z Lublina, zajmują się sprawdzaniem działania nowego urządzenia i jego odporności na wysokie i niskie temperatury, co będzie trwało do końca roku. Przełącznik czeka również na przyznanie ochrony patentowej, a to niestety może potrwać. Jest jednak nadzieja, że już za parę lat … coś się zmieni. Ale spokojnie, czas to pojęcie względne i mija jak z bicza trzasnął.

Wiecie jak przyspieszyć internet? Wyrzucić kompa przez okno 😀

PS. Już za parę lat, za lat parę, weźmiesz tablet swój i drukarę …

________
#Internet

ostatnie z innowacyjnie

myślę więc jestem

Myślę więc jestem

Myślę więc jestem, to jedna z najstarszych myśli, a zarazem schematów myślowych,
Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem
Paliwo ze śmieci 5

Paliwo ze śmieci

Polski wynalazca Adam Hańderka stworzył technologię wytwarzania paliwa z plastikowych śmieci. Z
I znowu Polacy na niebie

I znowu Polacy na niebie

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprojektowali silnik polskiego wiatrakowca, nie śmigłowca, a wiatrakowca,
Translate »
idź do góry