Najtrudniej poznać samego siebie

Grabcie sobie, grabcie 1

Grabcie sobie, grabcie

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Dokonało się, prezydent Andrzej Duda już jest zaprzysiężony. Teraz wszyscy czekają na to, co będzie, jakim będzie prezydentem i czy będzie istotnie uczciwy i słowny, jak zapowiada. Bez dwóch zdań, prezydent Andrzej Duda podlega silnej presji otoczenia, opozycji i społeczeństwa. Opozycja, czyli obecnie rządzący, już zaczęła swoją nagonkę, mowę nienawiści i pogardy. Ale to nic przy tym co może się wydarzyć na jesieni.

Grabcie sobie grabcie.

grabic1W obecnej, wciąż zmieniającej się sytuacji politycznej, należy zachować ostrożność, zarówno z jednej jak i drugiej strony politycznej. Ludzie coraz bardziej spragnieni są prawdy, uczciwości i sprawiedliwości, stąd bacznie będą obserwować nowego prezydenta, jak i odchodzącą ekipę rządową. Nastroje krytycyzmu wzbierają z coraz większą siłą i w każdej chwili mogą się wyzwolić. Presja, presją, ale emocji nie będzie dało się powstrzymać, gdy dojdą do głosu. Radziłbym obecnym, jeszcze rządzącym, zachować spokój i wstrzemięźliwość, bo nie wiedzą z czym tak w istocie igrają. Dawne pokolenie aparatczyków już wymarło lub odchodzi do lamusa, rośnie nowa grupa społeczna, młoda i świadoma, mało tego, dążąca do zaprowadzenia porządku. Widać to wyraźnie i już nie są to odosobnione ekscesy, jak zwykło się mówić, a nurty, które wciągają coraz większe rzesze. Mądrych i światłych, jak się okazuje nie brakuje. Oni nie mają jeszcze nic do stracenia lub bardzo niewiele, ale mają bardzo dużo do zyskania.

Dalsze manipulacje, pomówienia i próby podważania autorytetu prezydenta Andrzeja Dudy mogą zakończyć się dla pomawiających tragicznie, jeżeli prezydent zachowa swą nieskazitelność. Obecnie media mainstreamowe nie pomogą, bo z dnia na dzień tracą oglądalność i poczytność. Zyskują natomiast coraz powszechniejsze media niezależne, a przede wszystkim internet. Obnażają one każde kłamstwo i manipulację, mało tego, wzbudzają coraz większy odbiór i pobudzają dyskusję, która nabiera z minuty na minutę mocy. To już nie są luźne dywagacje, to zdecydowany sprzeciw i nie trudno jest go przedzierzgnąć w manifestację, a ta jak wiadomo kontrolować się w pełni nie pozwala, zwłaszcza, że establishment dąży po cichu do starcia. Zobaczymy co jesień przyniesie, oprócz opadających liści. Buta, hardość i poczucie siły mogą w każdej chwili spaść z piedestału i roztrzaskać sobie głowę o twardą rzeczywistość i nieugięte społeczeństwo. Ludzie nabierają wiatru w żagle i coraz szybciej płyną z nurtem wolności.

PS. Rewolucji, to przyjście Prawa, zmartwychwstanie Racji, odpowiedź Sprawiedliwości.

________
#Polska

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry