Najtrudniej poznać samego siebie

Grupa Wyszehradzka 1

Grupa Wyszehradzka

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Grupa Wyszehradzka (V4) …

to nieformalne zrzeszenie czterech państw Europy Środkowej – Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Celem jest współpraca między krajami. 8-9 października w Balatonüred na Węgrzech prezydenci państw Grupy Wyszhradzkiej będą omawiać aktualną sytuację międzynarodową, m.in. napływ imigrantów i projekt gazociągu Nord Stream II, który omijając Polskę i całą grupę, osłabia ją jednocześnie i energetycznie, i politycznie.

polak_wegier1Obecnie w ramach działań antyimigracyjnych czeski rząd wysyła swoich żołnierzy oraz sprzęt, w tym także wojskowy, na pomoc Węgrom w obronie ich granic przed napływem nielegalnych imigrantów z Afryki i Azji. To ewidentnie wyszehradzka solidarność, z którą mamy co jakiś czas do czynienia. Węgrzy i Węgry niejednokrotnie stawali i stają po stronie Polski i jest to jeden z nielicznych krajów, który wobec Polaków okazuje pozytywne uczucia i staje w naszej obronie. Zatem gdzie jest nasza polska wdzięczność? Gdzie nasze braterstwo? Nie tak dawno, premier Węgier – Victor Orban powiedział “Jeśli będzie nam potrzebna pomoc to zwrócimy się do Polaków” … “od niektórych państw niechętnie przyjmujemy pomoc, ale od Polaków zawsze. Też byśmy wam pomogli, ale teraz wasz kraj ma fantastyczne wyniki. 10 lat temu to my mieliśmy lepszą gospodarkę. Teraz widzimy wasze plecy”.

Czescy żołnierze będą stacjonowali na Węgrzech przez dwa miesiące, od 15 X do 15 XII, pomagając nie tylko Węgrom, ale i całej zewnętrznej granicy układu z Schengen. Czesi przesyłają Madziarom również sprzęt do ochrony granic. Chcą zażegnać problem, z którym Węgry borykają się od początku roku. Nielegalni imigranci zalewają kraj i podążają dalej, pozostawiając po sobie poważne problemy i szkody. Węgrzy postawili ochronny mur na odcinku kilkudziesięciu kilometrów, a ponad 100 km zagrodzili zasiekami, ale granica z Serbią jest nadal nieszczelna. Newralgicznym punktem okazała się być linia kolejowa prowadząca z Belgradu do Budapesztu. W celu zabezpieczenia i ochrony potrzebna jest wszelka pomoc. Nierozważnej i słabej Europy może i to nie interesuje, ale nas Polaków z pewnością powinno. Przede wszystkim należy o tym problemie zacząć głośno mówić, a przy tej kadrze rządzącej i medialnej nie można.

PS. Polak, Węgier, dwa bratanki / Lengyel, magyar két jó barát.

______
#Wegry

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry