Najtrudniej poznać samego siebie

Guzik władzy

w polsko/prawdziwie

To właśnie dzisiaj marszałek Radosław Sikorski /Nieradek/ wyłączył mikrofon podczas wystąpienia posła PiS Bartosza Kownackiego, który przedstawiał pytania do prezydenta Bronisława Komorowskiego o jego powiązania z WSI i SKOK Wołomin. I co się stało?

I guzik władzy zadziałał bezprawnie, ze strachu!

prez1Zdaniem mec. Bartosza Kownackiego, członka zespołu parlamentarnego badającego powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami informacyjnymi, samo przebywanie w Kancelarii Prezydenckiej, w Belwederze, w otoczeniu prezydenta osób, które doprowadziły do defraudacji miliardów złotych, samo w sobie jest niepokojące i niejednoznaczne. Ci ludzie to osoby, wobec których od kilkunastu lat istnieją podejrzenia o szereg wyłudzeń. A jakiekolwiek wspomnienie ich medialnie, czy to na sali sejmowej, grozi w najlepszym wypadku zakneblowaniem. Jawnym przykładem takich zachowań jest dzisiejsze wyłączenie mikrofonu przez marszałka Sikorskiego, gdy poseł PiS Bartosz Kownacki zaczął pytać o powiązania prezydenta Komorowskiego z WSI. To tchórzliwe zachowanie, bo jeśli pan marszałek wyłącza mikrofon na słowa „prezydent Komorowski” to znaczy, że Platforma Obywatelska jest przerażona, że jest on osobą niewiarygodną i uwikłaną.

Pytanie zadane przy wyłączonym mikrofonie było związane z powiązaniami pana prezydenta Komorowskiego z kpt Piotrem P. lub innymi żołnierzami byłych WSI, którzy byli odpowiedzialni za defraudację w fundacji Pro Cywili, czy tez SKOK Wołomin. Następne zaś – dlaczego podległe panu Komorowskiemu służby nakazały swego czasu nieściganie Komendzie Głównej Policji osób związanych z fundacją Pro Cywili. To są pytania do kandydata na prezydenta i każdy tak naprawdę może je zadać. Blokowanie ich w żaden sposób nie przysłuży się kandydatowi, a ciągnie za sobą podejrzenie, że jest istotne i nie bezpodstawne. Czego boi się Platforma Obywatelska? Prawdy? “Skoro pan marszałek knebluje usta opozycji, mając władzę nad mikrofonem, to my jako prezydium zespołu kierujemy pismo do prezydenta, w którym zadajemy te same pytania i prosimy o odpowiedź, jeżeli pan prezydent nie ma nic do ukrycia. Gdyby zdecydował się przyjść na posiedzenie zespołu i wszystko wytłumaczyć, to by rozwiało wszystkie wątpliwości”.

PS. Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gówno prowda.
_____
#WSI

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry