Najtrudniej poznać samego siebie

Idiota jest politykiem 1

Idiota jest politykiem

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Większość polityków, z mojej obserwacji, to niedorobieni, popaprani imbecyle, którzy bez partii nic w życiu by nie znaczyli. Nic w tym dziwnego, że trzymają się partii i polityki jak rzep psiego ogona. Dlatego też w większości w naszym teoretycznym kraju to zwykły …

idiota jest politykiem!

polityk1Dlaczego polska polityka zarezerwowana jest dla ludzi małego formatu? Bo człowiek sukcesu i na dodatek z klasą, nigdy nie będzie się rozpychał rękami, krzyczał, łgał jak najęty i zgadzał się na każdy idiotyzm, który lider wymyśli. W całym demokratycznym i cywilizowanym świecie do władzy /czyt. polityki/ przepustkę daje sukces życiowy, wiedza, kompetencje i pozycja. Tamtejsze społeczeństwa chętnie głosują na tego, kto może się poszczycić dużymi osiągnięciami, bo to świadczy o postawie zwycięzcy. Ponadto zdobyte doświadczenie taka osoba może spożytkować dla dobra ogółu. Tutaj, w tym kraju panuje odmienny model wyborczy. Chętnie wybieramy pyskaczy obiecujących gruszki na wierzbie, drapieżnych niedorajdów życiowych, dziwaków, intelektualnych parweniuszy i nieudaczników życiowych, dla których kariera posła jest największym i jedynym sukcesem życiowym. Dlaczego? Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest trywialna, my Polacy nie znosimy ludzi sukcesu, nienawidzimy ich jak “psów”, sąsiad któremu się powodzi, a na dodatek inteligentny i intelektualnie górujący, to przekleństwo, które należy zwalczyć. Zazdrość, niechęć, nienawiść do wszystkiego co od nas samych lepsze, jest niezmierzona. Wolimy u władzy menty społeczne, bo w wielu kwestiach są gorsi od nas i nie musimy ich szanować, niż kogoś kto góruje nad nami jak niebo i daleko nam do tej wysokości. Ta krótkowzroczność i zacietrzewienie doprowadziło nasz kraj nad samą przepaść i o ile sami się nie ockniemy, nie powrócimy do honorowania mędrców i mentorów, nie uznamy autorytetów moralnych i biznesowych, nie możemy spodziewać się niczego dobrego.

Każdy z nas zna w swym otoczeniu osoby kompetentne, mądre, obdarzone zdolnościami, posiadające zalety. Tych właśnie ludzi należy cenić, im składać uszanowanie i prosić, zabiegać aby zechciały nam służyć, zajmować stanowiska publiczne, ubiegać się o mandat posła lub senatora. Ale dopóki nie powstaną w Polsce JOW-y, dopóki będą rządzić struktury partii i decydenci partyjni, dopóty na realizację rozsądnego indywidualnego programu nie ma wielkich szans. Ludzi mądrych i prawych jest sporo, ludzi sukcesu, pomysłodawców, racjonalizatorów, ludzi dla których zrozumienie i uzdrowienie zasad rynkowych i gospodarczych nie jest żadnym wysiłkiem intelektualnym. Tych ludzi należy pozyskać, ale najpierw oddać im szacunek całego społeczeństwa, czy to lokalnego, czy państwowego. Ludzie mądrzy, którzy są doceniani i szanowani, chętniej otwierają się na społeczność, doradzają i kreują rzeczywistość. Nieudacznicy tylko niszczą.

PS. Mówienie jest rzeczą głupców, mil­cze­nie – tchórzy, a słucha­nie rzeczą mędrców. 

________
#Polityka

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry