Najtrudniej poznać samego siebie

Iluzoryczne ja

Iluzoryczne ja

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

Świadomość jest jednością w wielości. Raz iluzoryczne ja doświadcza świata, a raz odwrotnie. Bliskie relacje międzyludzkie wymagają wzajemnego zrozumienia, co dzieje się w umyśle partnera. Jest to szalenie istotne /wieża Babel/, gdyż dopiero wówczas dowiadujemy się, co dzieje się w naszym umyśle i jest to trudne, bo ciut schizofreniczne. Umysł człowieka do rozwiązania swoich płytkich problemików ewoluował i stał się otaczającym światem i rzeczami, których doświadcza będąc obserwatorem. Mózg ludzki modeluje rzeczywistość po to, aby ją lepiej przyswoić i zrozumieć. Zatem to, co się odbywa w mózgu, to symulacja, która dodatkowo pobudza …

Iluzoryczne ja.

Iluzoryczne jaŚwiadomość otacza uczucia i odczucia towarzyszących nauce. Można powiedzieć, że świadomość otacza naukę w dowolnej formie. Nauka to wiedza, również o samym sobie. Ale to świadomość pozwala nam niejako wznieść się ponad myśli i zrozumieć co się w nas dzieje. Ta wiedza to np. rozróżnienie dobra i zła. Kształtuje ona osąd każdego człowieka, jako odosobnionej kreacji, na temat jego własnych uczuć w stosunku do … Bo te, aby zachować zdrowie i dobrostan, poddajemy właśnie obserwacji.

Tutaj w zrozumieniu tematu może przyjść w sukurs współczesna psychologia opisując to tak. Na początku jest świadomość i aktywne obserwowanie nowej wiedzy. Wówczas gdy w nas następuje przełom /skok/ do nowego jako części starego, możemy mówić o świadomości indywidualnej. Przy czym naturalnym jest, że człowiek przyjmuje nowe, zwyczajowo, jakby zawsze tak myślał. Zatem świadome skoki to zbawienie dla człowieka chcącego ogarniać i zrozumieć własną rzeczywistość i istnienie.

Świadomość a iluzoryczne ja:

W wielu systemach kulturowych świadomość jest przyrównana do duszy. Jednak metafizyczne poczucie świadomości jest jedynie filozoficzną abstrakcją, która wywodzi się z różnych wierzeń religijnych jako czysty akt wiary. Trzeba mieć świadomość, że odosobnienie jest tylko na tym poziomie /w tej gęstości/ i tylko tutaj występuje iluzoryczne ja. Dodatkowo to iluzoryczne ja obdarzone zostało wolną wolą. To niejednokrotnie mieszanka piorunująca, a w większości szalony popis auto manipulacji i zakłamania. Czas przyjrzeć się tematowi i pochylić nad nim.

Podsumowanie:

Świadomość to jedność, która zachowuje dwoistość, a zatem zróżnicowanie, które uzasadnia doświadczenia i doświadczanie, ale także je przekracza, w sprzyjających warunkach, osiągając idealną wartość, którą ma wyrazić. Iluzoryczne ja dążąc do świadomości, zaczyna się w nas powoli rozpływać. I o to chodzi!

PS. Świat jest jednością w wielości. Raz iluzoryczne ja doświadcza świata, a raz odwrotnie.

najnowsze z filozoficznie

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Mądrość

Mądrość

Mądrość jest nabyta, a nie wrodzona. Ludzie na Ziemi nie rodzą się
Być uduchowionym

Być uduchowionym

Być uduchowionym. To, że często się modlimy, medytujemy lub praktykujemy religię, nie
Translate »
idź do góry