Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz

Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz

w prawdziwie/świadomie/topowo

Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz. Ta zasada obowiązuje w życiu i aż zastanawiające jest dlaczego tego nie pojmujemy i nie stosujemy, skoro widzimy. A widzimy na każdym kroku. Świat nieustannie nas o tym przekonuje, satysfakcją, spełnieniem, dumą, a co najwspanialsze rozwojem własnej miłości do siebie. Życie składa się z dawania. Bóg /Uniwersum/ dał nam wspaniały, cudowny i obfity wszechświat, rodzice dali nam życie, inni dali opiekę, a my, dając, czujemy się wniebowzięci.

Im więcej dajesz, tym więcej dostajeszIm więcej dajesz

Ludzie nieświadomi, a jeszcze ich pełno, czekają, aż ktoś ich wesprze, będzie przy nich, jeśli będą potrzebować pomocy. A pomocy oczekują nieustannie, tego żeby ktoś coś dla nich zrobił. Im więcej dostajemy czasu, uczucia i współczucia, tym spokojniejsze nasze życie. Ale radość z dawania jest nieopisana, ponieważ dawanie czegokolwiek wymaga odwagi. I wcale nie jest łatwe jakby się wydawało, bo dosyć często trzeba się poświęcić. Swój czas, pieniądze, pracę, uwagę, współczucie i miłość.

Ale jeśli mamy serce, by zrobić coś dla innych, nie oczekując rewanżu, zmienia wszystko, gdyż rewanż zawsze przychodzi. Dlaczego? Ponieważ wszechświat nie znosi pustki, jakakolwiek ona jest, a bilans musi wyjść na zero. Fajnie to dostrzec i realizować, gdyż radość dawania sprawia, że ​​człowiek w dużym stopniu poszerza swoje horyzonty i życie. Najcudowniejsze jest to, że daje poczucie satysfakcji po zrobieniu czegoś dla innych w naszym otoczeniu. Daje spełnienie.

Sam akt dawania napełnia nas radością, a nasze własne szczęście pomnaża się. Im więcej robimy dla innych, to do nas wraca w różnych formach, gdyż każde życie jest cenne i ważne. Ponadto to jak traktujemy innych, odzwierciedla nasze życie i nasz stosunek do siebie. “Zarabiamy na życie tym, co otrzymujemy. Tworzymy życie tym, co dajemy” – Winston Churchill. Radość z dawania zdarza się tylko wtedy, gdy osoba jest pełna wdzięczności za siebie i gotowa wyjść ze swojej strefy komfortu, by zmienić życie innej osoby.

Im więcej dajesz – Podsumowanie:

Im więcej dajemy innym, tym więcej otrzymujemy od wszechświata. Dostrzeżmy to, bo to nasza korzyść. Serce, które dajemy innym, jest dla nas samych ważne, gdyż w ten sposób przyczyniamy się do budowania pokoju i harmonii. A kto by tego nie chciał? Zatem jeśli sami czujemy się beznadziejnie lub jesteśmy przygnębieni, najlepiej jest wyjść i dać innym nadzieję i odwagę. Zobaczymy potem co się stanie. Dostrzeżmy zasadę i będziemy chcieli więcej. Z pewnością też  w swoim życiu poczujemy się lepiej.

PS. By stać się lepszym, nie musimy czekać, aż lepszy stanie się świat. – August Witti

_______
#Dawanie

Tags: