Info od zarania

Info od zarania

w topowo/zdrowotnie

Info od zarania. Od początków naszego świata mamy TĘ informację. Od ponad 2000 lat nawet donośnie głoszoną, że miłość, że prawda, że świadomość, że śmiech. I nic, jak kulą w płot. Ostatnimi czasy coś się jakby ruszyło, ale i tak większość nie wierzy w miłość, tylko w spryt, ewentualnie naukę, oczywiście tą głównego nurtu, która mądrzy się na temat wszechrzeczy, badając ją na 1000 lub 2000 ochotników lub jeszcze mniejszej ilości badań i eksperymentów. A od kolebki mamy TĘ wiedzę.

Info od zarania

Info od zarania

Miłości, mimo iż posiadamy ją wszyscy w standardzie i później zapominamy, musimy się codziennie uczyć /przypominać/. Jak wszystkiego w życiu, nawet tych podstawowych rzeczy, jak oddychanie, chodzenie, mówienie, jedzenie, musimy się nauczyć, także miłości musimy się nauczyć.

Po co? A no po to, aby być szczęśliwym i żyć we własnym raju. To takie proste, że aż nieprawdopodobne, ale działa. Co jakiś czas pojawia się myśliciel, prorok, boski posłaniec czy też mesjasz, który wyraźnie mówi, że należy kierować się miłością. Garstka do niego przywrze, a reszta nie wierzy i obala tę prawdę.

Sęk w tym, że ci wszyscy prorocy nie mówią o bardzo istotnej rzeczy. A mianowicie, że wcale nie musimy umierać, aby żyć w raju, bezgranicznie kochać i być kochanym. Nieprawdą jest, że raj można osiągnąć tylko po trudnym i znojnym życiu.

W ogóle nie trzeba czekać na koniec, ani też cierpieć lub ginąć, wystarczy zacząć kochać siebie i poczuć to w głębi. Nie chorą miłością egoistyczną, bo ego i tak będziesz się pozbywać. Absolutnie nie patrząc przez pryzmat bogactwa i majątku, bo dostatniość życia otrzymasz wraz z miłością i będzie wzrastać jak ona. Nie przez pryzmat relacji międzyludzkich, bo w konsekwencji i tak stanowimy jedno.

I co istotne, także nie poprzez dzieje, historię i naszą przeszłość, ani też niewiadomą przyszłość, tylko tu i teraz. Nie jutro, nie pojutrze, nie wczoraj, czy dawniej, ale teraz, w tym momencie. Gdy ja piszę ten tekst dla Ciebie i ty czytasz ten tekst przeznaczony właśnie dla Ciebie. Tak – dla Ciebie. Racjonalisty, niedowiarka, który nieustannie wątpi w to co od zawsze przeczuwa, że miłość, że dobro, że grzeczność, że wybaczenie i nieocenianie. Ale broń Boże z powodów religijnych, czy coś. Tak idealnie, bezwarunkowo. Raj jest nagrodą za życie w miłości, ale teraz, a nie po śmierci.

PS. Zastanów się i po prostu spróbuj, jak załapiesz szukaj odpowiedzi. – August Witti

_____
#Milosc